Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

anabuko1 13:42, 10 wrz 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23500
Piękne judaszowce i u ciebie widziałam.
Chyba mnie on już prześladuje. W kolejnym wątku już je widzę i zaczynam się zastanawiać, czy sobie go nie kupić ?
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Dragonka 20:34, 10 wrz 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Aga, Venus chyba nie lubi żeby była inna gwiazda,nawet jeśli to tylko drzewko , poza nią Musisz jej wybaczyć Piękne te nowe nabytki, fajnie, że masz tyle miejsca na drzewa. Jednak one tworzą klimat w ogrodzie i to bardzo. Jak Ci poszło wkopywanie takiej ilości traw? Wiem, że masz wprawę i tylko 20 to pestka dla Ciebie hehe...
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Agatorek 22:34, 10 wrz 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Juzia, pewnie jutro coś wrzucę

Haniu, intensywnie poszukuję tego derenia . Z resztą końca nie widać.
Dziś byłam u mamy i już mi pokazywała, co mogę sobie wykopać, jak przyjadę kolejnym razem, bo ona ma już inne pomysły na swoje rabaty. M.in. dwa duże rozchodniki różowe, jedną wielką (olbrzymią) kępę rozplenicy, którą mam zamiar podzielić (zeszłej jesieni też dostałam wielką kępę i ładnie się przyjęła), jedną kępę dalii, których podobno nie trzeba wykopywać na zimę, plus już w doniczkach: kilka naparstnic, dużego żółtego pięciornika, dwa cisy, dużą kępę piwonii, i takie dwie lub trzy rośliny zimozielone, ale nie znam nazwy, coś jak tuja, czy cyprysik, ale rzadko spotykane, zrobię fotki, jak już będę je miała.

Kasiu, jak gdzieś znajdziesz tego derenia, to daj proszę znać . Najwyżej zrobię sobie wycieczkę …

Aga, jakoś to idzie, a raczej szło, dość szybkim tempem, ale już trochę jestem zmęczona. Ale idzie jesień, za chwilę zima i będzie można odpocząć .
Posadziłam rośliny raczej gęsto, więc efekt powinien być już za rok

Aniu, jeśli masz miejsce, to śmiało możesz zacząć poszukiwania . Judaszowce to moje ulubione drzewa. Ich liście są cudowne .

Basiu, jasne, że wybaczę Venus. Tak jak i pozostałym wcześniej .
Sadzenie 20 szt turzycy poszło nawet sprawnie. Byłoby sprawniej, gdybym nie musiała przesadzać tych posadzonych wcześniej .
Przed sadzeniem trawek posprzątałam też w moim blaszaku, bo przez prawie cały sezon doniczki dosłownie wrzucałam do środka . Aż nie mogłam już przejść i coś wziąć z tyłu (oprócz doniczek są tam też np. resztki płytek z budowy, jakieś pojedyncze dachówki, itp. plus moje ogrodowe narzędzia i doniczki).
Ale mama poprosiła mnie, żebym przywiozła jej trochę doniczek, to przy okazji zrobiłam tam porządek. I okazało się, że tylko połowa blaszaka jest zajęta, jak poukładałam te doniczki . I można swobodnie się poruszać .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
sylwia_slomc... 23:35, 10 wrz 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
U nas się warsztat też o porządki prosi.....może w zimie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agatorek 00:45, 11 wrz 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
sylwia_slomczewska napisał(a)
U nas się warsztat też o porządki prosi.....może w zimie


Em tak mówi o swoim garażu/warsztacie/składziku. Od 3 lat . Ale musi to zrobić sam, inaczej nie wiedziałby co gdzie jest. Kiedyś zrobiłam mu (nie)porządek w częściach/narzędziach do pracy (jest inżynierem). Nie był zachwycony . Teraz po prostu nie wchodzę do tego pokoju .

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ElzbietaFranka 08:57, 11 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Też takie same judaszowcem widziałam u nas w Melonie przy Puławskiej. Miałam w ręku ale odniosłam. Tak patrzę na te twoje może się jeszcze skuszę miejsce znalazłam.

Agnieszka trawy szybko rosna jak nasadzisz w tym roku np gracilimusy to w przyszłym roku obiętości mogą podwoić.
Więc jak chcesz szybko to rzuć się na trawy
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Kasia1980 11:04, 11 wrz 2021


Dołączył: 27 wrz 2020
Posty: 318
Witaj , będę zaglądać. Piękne masz pieski.
____________________
Moja Sielanka
Agatorek 17:44, 11 wrz 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Ela, masz miejsce, to się nie zastanawiaj nad judaszowcem . Trawy posadzone, miskanty, turzyce, molinie, trzcinniki, śmiałki i rozplenice. Jeszcze dojdzie jedna Rozplenica, jak za jakiś miesiąc ją sobie wykopię od mamy .

Hej Kasiu
Zaraz wrzucę nowe zdjęcia, psiaków też
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 17:45, 11 wrz 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Moje szkodniki . Venus zaraz dogoni wzrostem Zeusa .


____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 17:46, 11 wrz 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies