Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

mrokasia 08:52, 09 wrz 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17970
Ooooo, tego derenia Eddies White Wonder to bym przygarnęła .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
April 08:53, 09 wrz 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Agatorek napisał(a)
Psisko bardzo brzydkie .
Judaszka red Force zostawiła już w spokoju, ale zrobiła masakrę z judaszowcem carolina. Nie wiem, czy cokolwiek z niej będzie. Może kiedyś zrobię fotki, jak teraz wygląda. Na szczęście Golden Falls nietknięty (może chodzi o kolor liści?).

To, że to Venus, to jestem niemal pewna. Lubi sobie podgryzać paliki, czy wręcz je łamać. Zresztą tylko ją nakrywam na „bawieniu się” roślinami. Wyrośnie z tego, tak jak wyrosły z tego pozostałe szkodniki. Ale ona do tej pory robi najwiecej szkód.
Niestety nie będę każdego drzewka osłaniać siatką, bo nie mam takiej możliwości. Albo zgadywać, co następne ulegnie zniszczeniu. Jak z tego judaszowca nic nie będzie (ułamała przewodnik), to na wiosnę kupię kolejny.

Wczoraj próbowałam sobie poprawić nastrój zakupami. Nawet pojechałam do Pęchcina. Ale już po sezonie, więc wybór nie był oszałamiający. W sumie też nie miałam nic konkretnego w planach.
Były też oczywiście judaszowce , ale cenowo nie wychodziło to korzystnie (porównując wielkość rośliny i cenę stamtąd, a z miejsca, gdzie ja kupiłam), więc (jakby co) będę kupować na wiosnę ze swojego źródła .
Żeby nie wracać z pustymi rękami, to kupiłam 3 gaury, kilka trzmielin gaiety (biało-zielona, płożąca), trzmielinę japońską i małego (zwykłego) grujecznika.
Miałam jeszcze chęć na derenia Eddies white wonder (wcześniej sprawdzałam u nich w ofercie i był, zresztą potwierdzili mi to na miejscu, że mają), ale niestety przez ponad pół godziny nikt nie potrafił go zlokalizować, więc odjechałam bez niego.



A próbowałaś najbardziej cenne okazy spryskiwać specyfikiem który podobno zniechęca psy? Może warto spróbować.
Dałabyś namiar na pw, na to twoje "tańsze źródło" od drzewek?
____________________
April April podbija las Mazowsze
Alija 10:32, 09 wrz 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8667
Zakupy super, też muszę pochwalić, bo jest co podziwiać.
Psiuni mam nadzieję przejdzie ochota na obgryzanie, może po prostu wyrośnie z tego, ale spryskiwania można spróbować, bo roślin szkoda.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Juzia 12:24, 09 wrz 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38513
A Ty też ciągle coś dokupujesz?
Masz jeszcze miejsce to sadzić? Czy darń też zrywasz jeszcze?
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Roocika 14:12, 09 wrz 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
A to niedobra psina...
A gdzie foty zakupów się pytam
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Agatorek 18:54, 09 wrz 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Basiu, MartaCho, pewnie macie rację z tymi „zabawkami” dla psów. Pańcia kupuje nowe patyki i później jest zła, jak się nimi psy bawią. Wariatka jakaś, nie?

Mrokasiu, jak gdzieś wyhaczę tego derenia, to dam znać

Aprilku, nie pryskałam roślin tym specyfikiem zniechęcającym psy. Pamietam, że kiedyś do czegoś już używałam takiego w spreju, ale chyba nie działał za dobrze. Może kupię coś innego.

Alicjo, dziękuję

Juzia… miejsca mam jeszcze bardzo dużo. Darni już nie zrywam, dosadzam w wolne miejsca na rabatach . Końca nie widać.
Ostatnie zamówienie przyjedzie w przyszłym tygodniu .

Asia, zakupy już na rabatach (oprócz grujecznika), w weekend pewnie porobię fotki . Dziś przyszły jeszcze trawki -turzyce raureif i też już posadzone. Musiałam nawet porobić lekkie przesunięcia, bo wcześniej miałam tylko 10 szt tych trawek, a dziś doszło 20 szt. I musiałam trochę pozmieniać. Niektóre o 15 cm, masakra .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Juzia 19:08, 09 wrz 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38513
No to ja czekam na nowe fotki
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Gruszka_na_w... 21:08, 09 wrz 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21973
Niekończąca się opowieść z tym sadzeniem.
Ten dereń wart jest grzechu. Cudo!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
kasia1 07:07, 10 wrz 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Piękne judaszowce, ale ten dereń mnie zaskoczył. Muszę poszukać, bo szukam czegoś wąskiego przy domu. I do tego on ma śliczne przebarwienie jesienią.
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
agapant 08:45, 10 wrz 2021


Dołączył: 03 lip 2014
Posty: 1290
Aga nie mam czasu na systematyczne śledzenie wątków ale dziś siadłam przeglądam Twój wątek ogród rozrasta się w tempie błyskawicy. Super. Teraz czekać jak wszystko nabierze masy i ogród dojrzeje i w pełni rozkwitnie.
____________________
Pozdrawiam Aga Daleki od ideału, Wizytówka - Daleki od ideału
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies