Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Agatorek 20:50, 25 paź 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Mam nadzieję, że jednak się wybarwi na bordowo. Zobaczymy, co mi odpiszą w sprawie tego koloru.

Znalazłam takie info w necie „ Liście klonów przebarwiają się pod wpływem promieni słonecznych. Liście mogą być zielone, ze względu na to, iż przechowywane są w tunelach foliowych”.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Alija 22:11, 25 paź 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8486
Judith napisał(a)
Agnieszka, decyzja o sadzeniu wielu drzew jest swietna. Za kilka lat będziesz mieć park .


Patrząc na zdjęcia, dokładnie to chciałam napisać. Będziesz miała swój prywatny park, ależ będzie pięknie.
Już to sobie wyobrażam.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Martka 22:31, 25 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Tak, Judith napisałaś bardzo trafnie, ten rzut drzew bardzo nada klimatu otoczeniu, szybko urośnie park kolorów Kiedyś o tym pisała Hania Gruszka, drzewa i krzewy przy dużych ogrodach dają cudowne możliwości.
inka74 22:43, 25 paź 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Zaszalałaś z drzewami i innymi roślinami do sadzenia, jeszcze, teraz. Szczęka mi opadła. U ciebie drzewa to mus na tak dużym terenie
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasya 00:23, 26 paź 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41552
Bardzo mnie cieszą twoje drzewka
Blotni jestem ciekawa
Glogi opryskaj od razu na grzyba porzadnie, nawet ze 2x
na wypadek gdyby cos w szkółce złapały
U ciebie duzy teren, może nic im nie przywieje
Mój był zdrowy w pierwszym roku a potem złapał grzyba od kolegi za płotem i co roku łysy
Właśnie go eksmituje
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Agatorek 17:05, 26 paź 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Alicjo, dziękuję . W przyszłym roku park się zagęści

Martuś, w przyszłym roku będę chciała właśnie zająć się większym kalibrem, typu krzewy i pewnie jeszcze drzewa

Iwonka, tak mnie naszło na koniec sezonu . Obym się wyrobiła z sadzeniem. Czas akurat mam, tylko pogoda żeby była znośna.

Kasiu, błotnia swieci z daleka . Głogi jutro spryskam, ma być akurat słonecznie.
Szkoda tego Twojego. U mnie głóg ma się dobrze już kilka lat. Wszędzie daleko i dlatego ma mniejsze szanse coś złapać od sąsiadów.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 17:12, 26 paź 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Dziś przyjechały kolejne drzewka : styrak japoński, klon palmowy nieodmianowy, klon pospolity Rubrum (też ma nie przebarwione liście, rozmawiałam z włascicielką szkółki, twierdzi, że to dlatego, że drzewka u nich rosną w półcieniu i dość dużym zagęszczeniu, oby tak było), świdośliwa larmacka i Grujecznik japoński (bardzo wysoki, Venus nie ma szans ).
Czyli 5 drzewek. Ale rano idę pod bramę (kierowca był bardzo wcześnie i poprosiłam, żeby po prostu je wyładował tam, zapłacone było przelewem) i patrzę, że jest 6 doniczek.
Okazało się, że dodatkowo był zostawiony jeszcze Grujecznik wielopienny (też wysoki, koło 2 metrowy). Pomyślałam, że kierowca się pomylił, więc dzwonię do szkółki (nie żeby po niego przyjechał, bo miejsce mam, ale żeby dowiedzieć się ile dopłacić). Okazało się, że tego grujecznika dostałam gratis od szkółki .
Na wiosnę robię u nich kolejne zamówienie

Fotki drzewek jutro, po rozpakowaniu
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Anda 17:12, 26 paź 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Jak fajnie, ze kupilas rowniez blotnie Pamietam, ze po opisie jej przebarwienia jesiennego umiescilas ja na liscie chciejstw

Nie ma to jak drzewa, zwlaszcza na takim obszarze jak Twoj.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Agatorek 17:30, 26 paź 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Ewa, też się cieszę z tej błotni. Uwielbiam takie kolory .
To chyba Ty mi o niej pisałaś, także dziękuję .

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 17:32, 26 paź 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Gdyby ktoś miał jeszcze wątpliwości, czy nie zwariowałam, to je zaraz rozwieję.
Nie, nic nie kupiłam . Przywiozłam tylko te „kilka doniczek” od mamy.
To i tak nie wszystkie



____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies