Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

sylwia_slomc... 21:06, 26 paź 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81818
Fajnie jak mam kibicuje Arboretum będziesz miała
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ElzbietaFranka 22:01, 26 paź 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Agnieszka odnośnie klonów zobacz na priv dałam namiary.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:11, 26 paź 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
sylwia_slomczewska napisał(a)

Moim zdaniem jeśli liście nie maja koloru to już go miały raczej nie będą, może być tak, że to rewersja, a ta należy wycinać od razu jak się pojawia, w tym przypadku już nie ma czego wyciąć jeśli wszystkie liście są zielone, już takie zostaną....
Chyba, ze trzymane były w jakimś głębokim cieniu i dlatego zielone( tak jest w przypadku berberysów, nie wiem czy może być podobnie z klonem.





To raczej nie możliwe, żeby szkółki sadziły drzewa w cieniu. Zawsze chcą wyeksponować kolor. Chyba że jesienią dostają takiego koloru. Mam 2 szt klona bordowego (czerwone) i jesienią jak zrzucają liście mają kolor bardzo ciemny.

Te klony mają wybarwienie czerwone.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Gruszka_na_w... 22:12, 26 paź 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21973
Agatorek napisał(a)


Martuś, w przyszłym roku będę chciała właśnie zająć się większym kalibrem, typu krzewy i pewnie jeszcze drzewa



I to jest świetny pomysł. Będą z tego kiedyś znakomite ramy do rabat wewnątrz ogrodu. A za ten sezon to z pewnością należą Ci się wielkie brawa.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Agatorek 08:40, 27 paź 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Martka, to u mnie ostatnia prosta . Jeszcze ze dwa tygodnie takiej intensywnej pracy (oczywiście nie codziennie) mnie czeka. Drzewa są cudowne, szczególnie teraz, jak się tak przebarwiają

Sylwia, No cóż, nie da się ukryc po kim to mam we krwi

Ela, dziękuję za namiar , później wstawię fotki tych nowych, z Pęchcina, dla porównania.

Haniu, bardzo Ci dziękuję za brawa

Nowe kloniki crimson sentry przyjechały o 8 rano. Wielkim Tirem . Żartowałam sobie z Panem kierowcą, że może cały towar u mnie zostawić i ma już wolne . Może wiosną tak będzie , zobaczymy .
Też nie są do końca wybarwione. Także może ten typ tak ma (czasami, jak dorasta na niedostatecznie słonecznym stanowisku). I tak są piękne, więc idę niedługo kopać doły .
Zdjęcia po południu
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
beamilusia 09:22, 27 paź 2021


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718
Witaj Agnieszko, niezmordowana Ogrodniczko. Piękne drzewa kupiłaś. Nawet z daleka już je widać posadzone w ogrodzie. Wspaniały okaz ten wiąz, wysoki z rozbudowaną koroną. Ja żałuję, że mój taki niski, że chodzić pod nim nie mogę, ale przywieziony w samochodzie osobowym, kupiony na targach ogrodniczych. Wysokich drzew na targach raczej nie sprzedają, a szkółek z dorodnymi drzewami i dostawą do domu nie znajdę w moim regionie. Masz sporo do zrobienia do wyjazdu na urlop, ale na pewno dasz radę z takim zapałem i siłami do pracy. Miłego dnia.
____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
Judith 09:48, 27 paź 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Kop doły i pokazuj efekty
Ja dziś też będę kopać doły, ale skala wydarzeń inna - dołki na tulipany .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Agatorek 19:35, 27 paź 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Beatko, dziękuję .
Ten wiąz to naprawdę olbrzym, będę się pod nim mogła spokojnie schować .

Judith, zaraz będą fotki. Masakra z tymi dołami . Zazdroszczę Ci Twoich . Nie wiem ile ziemi dziś przerzuciłam, ale sporo .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 19:43, 27 paź 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Najpierw porównanie kloników crimson sentry.

Widać różnicę . Ale jeśli ten najwyższy się nie przebarwi wiosną (na nowych liściach), to składam reklamację (szkółka jest uprzedzona). Jeśli tak będzie, to go wtedy przeniosę w inne miejsce, a na jego miejsce kupię w Pęchcinie.



Nowe z bliska (też nie jest to bordo, tylko taki ciemnorudy kolor, ale jest śliczny)



I szpalerek . Tu gdzie są wsadzone nowe kloniki (tzn dzisiejsze), były wcześniej magnolie (Lennei alba i Golden tulip). Przeniosłam je na drugą stronę domu do pozostałych magnolii, tam psy rzadziej biegają ).
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 19:46, 27 paź 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
I reszta nowych nabytków

Klon czerwony (też nie jest wybarwiony, ta sama przyczyna)


Grujecznik wielopienny (gratisik )


Grujecznik (Venus nie da mu rady , oby )
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies