Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Judith 10:20, 21 paź 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9599
Kasia1980 napisał(a)
piękne roślinki kupiłaś .Czyli jeszcze można sadzić? Ja myślałam że już późno.

Można sadzić dopóki ziemia nie zamarznie .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Kasia1980 10:24, 21 paź 2021


Dołączył: 27 wrz 2020
Posty: 318
mam 2 rozplenice hamelin w donicach, to lepiej je posadzić do gruntu czy schować do piwnicy i czy tak przeżyją?
____________________
Moja Sielanka
Judith 10:41, 21 paź 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9599
Kasia1980 napisał(a)
mam 2 rozplenice hamelin w donicach, to lepiej je posadzić do gruntu czy schować do piwnicy i czy tak przeżyją?

Jeśli rozplenice maja być docelowo w gruncie to spawa jest oczywista - trzeba po prostu je posadzić.
Natomiast jeśli docelowo mają zostać w donicach - ja bym je wsadziła na zimę do ziemi, a wiosną przesadziła z powrotem do donic. Ale ja zabijam rosliny w donicach, zatem nie ryzykuję .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
ajka 21:13, 23 paź 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3785
Rany, ile ty tego jeszcze nakupowałaś, podziwiam, mi nie chce się już nosa wyściubiać na zewnątrz, a co dopiero coś sadzić. Za to piękne okazy nabyłaś, będzie co podziwiać.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Agatorek 21:41, 23 paź 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Lidka, teraz już nie ma takiej frajdy z sadzenia. Zimno trochę . Ale muszę to zrobić. Więc działam
Jeszcze się nakupuję w przyszłym roku…masakra.

Aneta, dziękuję . Mam nadzieję, że będzie efekt wow .

Kasiu, dziękuję. I tak jak napisała Judith, sadzić można z doniczek, dopóki ziemia nie zamarznie. Czyli pewnie jeszcze najmarniej jakiś miesiąc.

Aniu, No właśnie, pogoda nie rozpieszcza.
Udało mi się (w czwartek i piątek) posadzić wszystkie trawy i róże. Zostało „tylko” kilka sztuk rozchodników, 2 funkie, 2 hortensje (idą do donic), 2 parzydła, kilka iglaków (ale te pewnie zadołuję, bo to bardzo małe sadzonki, od mamy z ogrodu), kilka roślin, które muszę przywieźć od mamy (dwie duże kępy rozchodników, piwonię, dużą rozplenicę, ale nie wiem, czy nie zostawię tej trawy do wiosny i coś jeszcze, nie pamiętam ) i drzewa.
Z moimi doniczkami pewnie rozprawię się w tygodniu. Drzewka mieliśmy sadzić wczoraj, ale jeszcze wiało, więc zostawiliśmy je tam, gdzie stały (tam jest zacisznie). Mam nadzieję, ze w ciągu tygodnia-dwóch uda się je posadzić.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Monia81 11:42, 24 paź 2021


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 7922
Zaszalałaś z zakupami, ale okazy duże, od razu je będzie widać masz tego sadzenia sporo, ale już w przyszłym sezonie będzie czad
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
ElzbietaFranka 00:37, 25 paź 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Agnieszka ale tego nakupilas. Przypomniały mi się czasy jak przywiozłam ok 200 Tui i 20 brzóz.
Musieliśmy sądzić bo to też koniec października. Szybko trzeba było sądzić.

Na szczęście w tym tygodniu będziesz miała ładną pogodę to jeszcze można sądzić. Jak nie zdążysz to najwyżej zadolujesz. Trawy szybko rosną. Wiąz też też daje czadu mam takiego olbrzyma.
Ambrowiec kolumnowy lubi wilgotne podłoże jak masz taki zakątek to miód dla niego i słoneczko. Mój sporo w tym roku w wodzie Stalin się ładnie przebarwia.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
mrokasia 09:37, 25 paź 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
Łooo, ile drzewów . Co tam masz? Pewnie pisałaś, ale ja ostatnio nieczasowa jestem.
Że Ty masz jeszcze tyle pary ogrodowej, no no. Zazdroszczę, bo ja już w sen zimowy zapadłam jeśli chodzi o ogród.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Agatorek 13:11, 25 paź 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Monia, jeśli szkodniki mi połowy nie wykopią, to mam nadzieję na „czad”

Ela, trawy i drzewka już posadzone . Została mi drobnica i kilka doniczek od mamy (muszę je jeszcze przywieźć ).
Ambrowiec myślę, ze będzie miał dobrą miejscówkę, trochę wilgotną i słoneczną .

Mrokasiu, zaraz wstawię fotki i opiszę nowych mieszkańców . To już moje ostatnie podrygi ogrodowe, lecę na oparach .

Dobrze, że wcześniej napisałam, że już więcej nic nie kupię na 99%. No i jutro przyjeżdża 5 drzewek (z tej szkółki co poprzednio, wczoraj zamówiłam, dziś pani do mnie zadzwoniła, akurat będą mieli transport niedaleko i to już jutro ).


____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 13:13, 25 paź 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Z góry nic nie widać


Więc zbliżenia

Wiąz camperdowni (lekko 1,5 metra wyższy od tego, którego kupiłam wcześniej)


Ambrowiec

I liście z niego, po zdjęciu siatki


____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies