Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Agatorek 19:48, 27 paź 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Styrak japoński


Klonik palmowy, gatunek (wybarwiony najbardziej w wyższych partiach)


____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 19:50, 27 paź 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Świdośliwa larmacka


I ogólny widoczek
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Judith 20:03, 27 paź 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Szaleństwo!
Szpaler rewelka
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Basieksp 20:06, 27 paź 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10209
No podziałałaś, brawo Ty ładne te drzewka u Ciebie a te drzewa u nas w parku, o które pytałaś to graby, ale nie było tabliczek z dokładnymi nazwami, z bliska bardzo ładne są
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Martka 20:09, 27 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Świetna robota, Aga! Drzewa szybko zmienią oblicze ogrodu, a ten styrak to już w ogóle mi istota nieznana Bardzo ładne okazy przyjechały, tir drzew w przyszłym roku też świetnie brzmi Czekam, kiedy będziesz sadziła masowo cisy
ElzbietaFranka 20:39, 27 paź 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Agatorek napisał(a)
Najpierw porównanie kloników crimson sentry.

Widać różnicę . Ale jeśli ten najwyższy się nie przebarwi wiosną (na nowych liściach), to składam reklamację (szkółka jest uprzedzona). Jeśli tak będzie, to go wtedy przeniosę w inne miejsce, a na jego miejsce kupię w Pęchcinie.



Nowe z bliska (też nie jest to bordo, tylko taki ciemnorudy kolor, ale jest śliczny)





Agnieszka,ale to widać,że one są zielone ten posądzony. Trzeba było zobaczyć czy ten zielony przypadkiem też jest ładny. Tylko czy to ta odmiana.

Mam klony czerwone inne odmiany one mają takie przebarwienia teraz.
Bardzo ładne drzewka dobrze rozgałęzione. Będę obserwować u ciebie może i ja się skuszę.
Szmity mają drogo wszystko ale coś ci powiem masz pewne źródło i będą rosły.
Tak jak pisałam na priv Grab... Też mają drogo ale w ciemno można kupować.

Ile ja mam donic po wszystkich krzakach i drzewach pół drewniaka.

Możesz mieć bardzo dużo roślin, ale jak nie ma drzew to nie ogród.
Od razu się bojnie.

Drzewa ekstra
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Wiaan 20:41, 27 paź 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5155
Aga czy mogłabym prosić namiary gdzie kupiłaś świdośliwę?

Drzewka wspaniałe, będzie pięknie już w przyszłym sezonie. Mam kilka drzew i sadzenie każdego sprawiało największe emocje spośród wszystkich prac upiększających ogród. One wnoszą to coś do ogrodu
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
LIDKA 21:01, 27 paź 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7027
Ja mam 2 klony crimsony ale chyba nie w odmianie centry. Mają korony. Jutro zrobie zdjęce bo dawno im się nie przyglądałam.
Porównam kolor z Twoimi.

Piękne te Twoje drzewa. I super wygladają w Twoim ogrodzie.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
ElzbietaFranka 21:02, 27 paź 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Styraksa mam, ale bardzo mały ok 40 cm. Dostałam ukorzenionego ok 10 cm a on w tym roku się bujnał.

Z tymi klonami czerwonymi które mają zielone liście nie przejmuj się bo one też bardzo ładnie się przebarwiają. Widzisz mam sporo takich maluchów to są dzieci osiedlowego klona bardzo ładnego. Miałam dzisiaj zrobić foty.
Mam na działce 2duze i je uwielbiam nawet jak są zielone ładnie wyglądają a jesienią przepiękne.
Więc że zielone nie ma co rozpaczac.
Jeszcze ci powiem, że czerwone klony dostają mączniaka. Jezeli jest mokre i ciepłe lato liście mogą się pokryć białym nalotem w jeden dzień, więc nie ma tego złego. Cenowo zobacz może zielone tańsze.

Wstawię u siebie tego zielonego teraz.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
LIDKA 21:07, 27 paź 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7027
ElzbietaFranka napisał(a)
Styraksa mam, ale bardzo mały ok 40 cm. Dostałam ukorzenionego ok 10 cm a on w tym roku się bujnał.

Z tymi klonami czerwonymi które mają zielone liście nie przejmuj się bo one też bardzo ładnie się przebarwiają. Widzisz mam sporo takich maluchów to są dzieci osiedlowego klona bardzo ładnego. Miałam dzisiaj zrobić foty.
Mam na działce 2duze i je uwielbiam nawet jak są zielone ładnie wyglądają a jesienią przepiękne.
Więc że zielone nie ma co rozpaczac.
Jeszcze ci powiem, że czerwone klony dostają mączniaka. Jezeli jest mokre i ciepłe lato liście mogą się pokryć białym nalotem w jeden dzień, więc nie ma tego złego. Cenowo zobacz może zielone tańsze.

Wstawię u siebie tego zielonego teraz.


Moje czerwone zdrowe. A obok mam jakąś odmianę bialo - zielonego i stale chory. Na wiosne go wywale.
U mnie mączniak bierze się z dębów samosiejek na sąsiedniej działce. Wszystkie chore.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies