Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Agatorek 17:32, 29 paź 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Basiu, co najmniej 3 sztuki chcę kupić tych grabów. W przyszłym sezonie .

Dziękuje Alicjo . Sił co raz mniej, ale na szczęście już końcówka sezonu
Pozdrawiam

Haniu, coś w tym jest. Na pewno Elza zakopywała sobie wcześniej przysmaki. Później wykopywała je czasami z roślinami .
Venus zazwyczaj przygląda mi się z bezpiecznej odległości jak sadzę rośliny. I później szuka skarbów .
No nic, narazie jest spokój kilka dni (pewnie przerwa ).

Asiu, dziękuję . Jeszcze trochę miejsca mam, więc w przyszłym sezonie ciąg dalszy .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 17:41, 29 paź 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Dziś posadziłam wszystkie rośliny, które przywiozłam od mamy we wtorek, czyli 2 duże rozchodniki, 1 cisa, 6 przetaczników, 8 naparstnic, 2 zawilce, 1 pięciornika i 1 piwonię.
Plus z moich „zapasów” 2 rozchodniki, 2 parzydła, 2 funkie i 1 ciemiernika (ten ostatni chyba od kwietnia/mają czekał na swoją kolej).

Zostały mi do posadzenia 2 jałowce, 2 albo 3 tuje, 3 jarzębiny (małe), 2 brzozy (małe). Są w dużych doniczkach, więc w razie czego mogą tak przezimować.
Mam jeszcze kilka doniczek z małymi „choineczkami” (nie wiadomo co to jest ), ale te chyba zadołuję, są za małe, żeby je posadzić w docelowym miejscu.

Muszę jeszcze przesadzić jedną małą brzozę (wyrosła mi na rabacie przed domem) i wielkiego jałowca (za blisko sosny rośnie).

Także powoli finiszuję .
Miałam jeszcze opielić wszystkie rabaty przed zimą, ale trochę mi się nie chce .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Wiolka5_7 17:52, 29 paź 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Ładnie popracowałaś
Ja poplewiłam ostatnio,ale też mi się nie chciało

Dziś przycięłam wąsy trawy przy ogrodzeniu... I tak powoli kończę pracę w ogrodzie... Byle do wiosny
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Agatorek 17:52, 29 paź 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Pisałam coś o przerwie w szkodnikowaniu?
Nieaktualne …
Właśnie musiałam wsadzić piwonię (od mamy, dziś posadzona) z powrotem do ziemi..wrrrr.

I przypomniało mi się, że mam jeszcze kilka doniczek z roślinami u mamy. To chyba tylko katalpy i 3 szt tujopsisa (mama ma tylko jednego, ale ukorzeniła mi poprzez przyciśnięcie gałęzi do ziemi).
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Wiolka5_7 18:04, 29 paź 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Agatorek napisał(a)
Pisałam coś o przerwie w szkodnikowaniu?
Nieaktualne …
Właśnie musiałam wsadzić piwonię (od mamy, dziś posadzona) z powrotem do ziemi..wrrrr.

I przypomniało mi się, że mam jeszcze kilka doniczek z roślinami u mamy. To chyba tylko katalpy i 3 szt tujopsisa (mama ma tylko jednego, ale ukorzeniła mi poprzez przyciśnięcie gałęzi do ziemi).


Ach te kochane szkodniki

Czyli jeszcze sadzonki Cię czeka
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
SlonecznyOgrod 18:34, 29 paź 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
O ja cie... ale ogromne drzewa kupiłaś, no piękne, pewnie też musiały sporo kosztować, bo takie ładne
Teraz się ukorzenią i za rok będą już zadomowione, na pewno ładnie się rozrosną.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
ElzbietaFranka 19:55, 29 paź 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Agnieszka na moim wątku Alina pisze o klonach Crimson.... ma ich dosyć spore z tego co pisze. Więc tak sobie myślę, że dobrze że w twoim przypadku nastąpiła pomyłka z czerwonych na zielone.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
sylwia_slomc... 20:27, 29 paź 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Agatorek napisał(a)
Basiu, co najmniej 3 sztuki chcę kupić tych grabów. W przyszłym sezonie .

Dziękuje Alicjo . Sił co raz mniej, ale na szczęście już końcówka sezonu
Pozdrawiam

Haniu, coś w tym jest. Na pewno Elza zakopywała sobie wcześniej przysmaki. Później wykopywała je czasami z roślinami .
Venus zazwyczaj przygląda mi się z bezpiecznej odległości jak sadzę rośliny. I później szuka skarbów .
No nic, narazie jest spokój kilka dni (pewnie przerwa ).

Asiu, dziękuję . Jeszcze trochę miejsca mam, więc w przyszłym sezonie ciąg dalszy .

Jak mróz ziemię ściśnie to może się oduczy na stałe
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
MartaCho 21:29, 29 paź 2021

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
A to łobuz, ale tak to jest-najgorzej, jak coś nowego im się nie spodoba- nie dadzą spokoju- tego Pani tutaj nie było! I już!
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Basieksp 22:10, 29 paź 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10212
Zmrożona ziemia u nas nie działała, jak nie dało się kopać, to zaczęło się obgryzanie " patyków ", tyle nagle zaczęło ich wystawać z ziemi, bez listków nie wiem co gorsze
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies