Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Agatorek 22:37, 29 paź 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Wiolka, dziś akurat był dobry dzień na prace w ogrodzie, to skorzystałam

Darcia, trochę kosztowały, to fakt, ale wiadomo, co spotkało kilka małych drzewek u mnie, wolę już nie ryzykować .

Ela, zaraz do Ciebie zajrzę i poczytam. Ale tak naprawdę to dopiero wiosną okaże się, czy klon jest pomylony. Jeśli tak, to zrobię, jak już pisałam, tego przeniosę w inne miejsce, w tu dokupię „prawdziwego” .

Sylwia, No niestety, jest tak, jak pisze Basia . Mróz nie spowoduje braku szkód, tylko będą innego rodzaju.

Martuś, nie do końca tam nic nie było. Tego na pewno nie było, ale kiedyś była hortensja na pniu, co bardzo się Zeusowi spodobała (wcześniej mu się podobała magnolia, chociaż chyba nie do końca, bo lekko zmienił jej pokrój ).
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
April 18:07, 30 paź 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Wiedziałam że jesteś pracuś, ale jak czytam listę tego co zrobiłaś to dla mnie czysta abstrakcja. Jak robot na turbo doładowaniu
A klonem Crimson Sentry się na razie nie martw. Ja mam dwa, każdy ma inne warunki świetlne i inny odcień liści. To klon który bardzo silnie reaguje na światło. Niedawno wycięłam jałowca, który częściowo zacieniał jednego z klonów. Część drzewa, która była zacieniona jałowcem jest niemal zielona. Może twój klon stał mocniej w cieniu. Daj mu szansę
____________________
April April podbija las Mazowsze
Agatorek 22:58, 30 paź 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Nic mu (temu klonowi) do wiosny nie zrobię . Jak się przebarwi, to dobrze, a jak nie, to zmieni miejscówkę, więc tragedii nie ma .
Moje turbodoładowanie znacznie obniża moc, ale to już czas na powolne wyciszanie pracy w ogrodzie. Chociaż póki ziemia nie zamarznie, to mogę jeszcze układać kamienną ścieżkę (mam do skończenia kilka metrów). Ale pewnie przełożę to na wiosnę.

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Milka 08:16, 31 paź 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Agatorek napisał(a)
Świdośliwa larmacka


I ogólny widoczek

Dużo nowych świetnych drzew. Jak one urosną, to będzie szoł. Masz wielkie przestrzenie, wszystko tak już ogarnęłaś, no pracuś z ciebie Agnieszko
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Rumianka 15:26, 31 paź 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
Aga, wykonałaś tytaniczną pracę w tym sezonie, dłonie masz pewnie twarde od pracy...ale jaka satysfakcja...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Agatorek 19:01, 31 paź 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Irenko, dziękuję . Drzewa bardzo zmieniły ten teren, parę sztuk jeszcze wpadnie w przyszłym sezonie

Elisko, fakt, czuję taką dumę jak chodzę po działce i podziwiam swoje dzieło . Dłonie jak dłonie, ale jak kondycja mi się poprawiła .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magleska 20:38, 31 paź 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18393
Aga kawał dobrej roboty w tym sezonie wykonałaś
same rarytaski posadzone

z naszymi pociechami psimi to troszkę utrapienie

mi jeszcze złość na moją za pięknego derenia nie przeszła
fakt ,że był malutki ,ale stówka poszła się paść wrrr tym bardziej ,że fajnie się przyjął na nowej miejscówce i miał pełno pąków ...



____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
olciamanolcia 07:44, 01 lis 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7012
Agatorek napisał(a)
Najpierw porównanie kloników crimson sentry.

Widać różnicę . Ale jeśli ten najwyższy się nie przebarwi wiosną (na nowych liściach), to składam reklamację (szkółka jest uprzedzona). Jeśli tak będzie, to go wtedy przeniosę w inne miejsce, a na jego miejsce kupię w Pęchcinie.



Nowe z bliska (też nie jest to bordo, tylko taki ciemnorudy kolor, ale jest śliczny)



I szpalerek . Tu gdzie są wsadzone nowe kloniki (tzn dzisiejsze), były wcześniej magnolie (Lennei alba i Golden tulip). Przeniosłam je na drugą stronę domu do pozostałych magnolii, tam psy rzadziej biegają ).

Cześć przyszłam do Ciebie z poleceniaCzy możesz mi podać namiary na szkółkę gdzie kupowałaś te drzewka?
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Agatorek 11:24, 01 lis 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Madzia, dzięki
A z psinkami to wiadomo… jest jak jest, pewnych rzeczy nie da się uniknąć (niestety jest to wliczone u nas). Mnie też za każdym razem to trochę złości, nawet jak Venus wykopie mi trawę za kilka złotych.

Justyna, zaraz Ci wyślę info na priv
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Nowa12 19:47, 02 lis 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Czyli rozumiem szkielet drzewkowy jest. Ja też wolę kupować większe okazy chociaż cena wyższa. Może i ciężka ta praca ogrodowa ale jaka satysfakcja .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies