Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Agatorek 20:35, 07 lis 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Juzia, ja też nie jestem fanką płotków przy rabatach, ale tu sytuacja mnie do tego zmusiła . Na szczęście wyszło i praktycznie, i ozdobnie .

Basiu, szkodniki to główny powód istnienia tego ogrodzenia. Innych rabat nie będę grodzić, te były najbardziej uczęszczane i poszkodowane.
Z upływem czasu szkodnikowania będzie coraz mniej…mam nadzieję .

Asiu, dziękuję .

Aniu, dziękuję, przekażę pochwały wykonawcy
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
anpi 00:00, 08 lis 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
Agatorek napisał(a)
Dziś odwiedził mnie Pan Kowal . Zrobił mi małe płotki na rabatki przed domem (które musiały być ogrodzone, dotychczas była to siatka leśna, bo przez te rabatki wiodła najkrótsza trasa z pod drzwi domu- miejsca leżakowania psów- do bramy).

Oczywiście z motywem przewodnim ogrodu

(Zdjęcie bez statystów się nie liczy )

Pieskom nie do śmiechu... I pytanie w oczach:...i z czego pani tak się cieszy?
Ale masz za to nasze zachwyty!
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
KasiaBawaria 08:31, 08 lis 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Kowal faktycznie zdolny.Slicznie to wyglada.
____________________
Zapraszam na kawe
Agatorek 18:26, 08 lis 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Aniu, też widziałam wyrzuty w ich oczach

Kasiu, dziękuję
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ElzbietaFranka 20:07, 08 lis 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
effka napisał(a)
Wyglądają jak dorosłe Lucasy hmm. Na Fastigiate one raczej nie wyglądają.
Swoją drogą, chyba będę musiało mojego Lucasa zacząć ostro ciąć, żeby mi nie wybujał w szerz taki olbrzymi




Może to być Lukas. Polacy nie gęsi swoje drzewa też mają. W 2005-2010 roku już Szkółkarze mieli takie drzewka w sprzedaży. Holendrzy czy Belgowie?


https://www.drzewa.com.pl/grab-pospolity-lucas-carpinus-betulus-lucas.html

Graby nie mają więcej jak 10 lat od posadzenia. W Polsce osiedla są bardzo bogate w zielen przynajmniej w Wawie. Raczej inwestorzy zatrudniali projektantów zieleni. Wprowadzając się do mieszkania osiedla już były zagospodarowane było to wliczone w cenę.
Więc niektóre drzewa są z wyższej półki czyli drozsze. Na Ursynowie jest bardzo dużo pięknych grabow. Miałam nawet zrobić fotki może jutro zrobię fotki. Ale jakie to są Lukas czy fastigista nie wiem.


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 20:21, 08 lis 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Agatorek napisał(a)
Martka, statyści sobie na pewno znajdą coś, co nie pozwoli im się długo smucić .

Irenko, dziękuje . Nad różami pomyślę. Zobaczę, czy jeszcze teraz zdążę zamówić, czy już na wiosnę.

Kowal faktycznie, bardzo zdolny (i sympatyczny, to też sprawia, że się miło współpracuje).
Zapomniałam wczoraj zrobić fotki, ale dostałam od niego dwie małe ważki (w gratisie) na prętach.
Zastanawiam się nad bramą wjazdową, żeby pociągnąć temat z różami, z ciekawości poprosiłam o wycenę .



To kowal miejscowy? On robi ten plotek w przęsłach? Czy trzeba plotek malować co jakiś czas. No i wreszcie migasz się z ceną to chociaż napisz na priv ile kosztuje np taki plotek na focie że statystami.
Jeszcze się chciałam zapytać czy ten zegar jest na chodzie czy atrapa.

Zrobiłaś w tym roku kawał roboty tyle darni zedrzeć to zap... Nie dla każdego osiągnięcie. Za dwa lata bedzie duża zmiana.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Rumianka 23:31, 08 lis 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
O, widzę kolejna ozdoba, jaka piękna i jaka praktyczna...Statyści posmutnieli, bo Pańcia odcięła im legowisko, ha, ha...Ale robi się u Ciebie coraz ładniej, tylko czekać, aż urosną drzewka...to dopiero będzie magia...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Gruszka_na_w... 23:42, 08 lis 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Płotek wpasował się idealnie.
Nie wiem, czy koło tych stip zmieścisz jeszcze róże. Trudno będzie pielęgnować to miejsce- stipy trzeba wyczesywać lub przycinać im czuprynki, walczyć z mnóstwem siewek pośród kolczastych gałązek róż.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Agatorek 00:33, 09 lis 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Ela, to osiedle akurat na Białołęce (Nowodworach), dużo tam się budowało i buduje w ostatnich latach. To takie peryferie, ale za to jest dużo zieleni, a nad Wisłę dwa kroki.
Odnośnie płotka, to wszystko robi mi ten sam kowal, jest z Kielc, ale jak widać, robi też zamiejscowo . Cenę podam Ci na priv.
Był najpierw cynkowany, a później malowany (jak wszystko, co robił), więc jeśli będzie potrzeba malowania, to za długi czas . Może za 10 lat .
Zegar chodzi, to są normalne zegary (są trzy) umiejscowione na tym „stelażu). Na zwykle baterie. Raz na kilka/kilkanaście miesięcy wymiana.

Elisko, tak, zrobiłam im psikusa i statyści muszą teraz uważać, gdzie biegną. Przedtem była tam siatka leśna, to kiedyś Brutus wpadł do środka i wypadł już razem z siatką .

Haniu…ja róż tam nie zmieszczę? . Tamten odcinek ma ponad 4m długości i około 0,5m szerokości, więc jak na moje standardy, za dużo wolnego miejsca . Najwyżej będę redukować stipy .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ajka 19:29, 09 lis 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3980
Niezwykle podoba mi się spójność twojego nowo tworzonego ogrodu. Uważam, że płotki idealnie pasuję do całości.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies