Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Agatorek 21:11, 22 maj 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Judith, Sylwia, Asiu, czasami się nie trafi z zakupem. Na szczęście ta magnolia rośnie w miejscu, gdzie jej za często nie widuję .

Bożena, witaj i dziękuję .
Masz rację, nikt (o zdrowych zmysłach) nie odważyłby się wejść na podwórko .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ewsyg 21:30, 22 maj 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Agatorek napisał(a)
Dla Judith, zbliżenia magnolii Blue Opal



Kwiatki zrobiły się bardziej zielone niż niebieskie . Nie są złe, ale żadna rewelacja.


Ciekawa byłąm jej kwiatów. Bardzo zlewają się z zielenią liści. Trzeba dać jej czas, może się zmienią.
Psiaki przeurocze. Fajnych masz przyjaciół. Robią Ci duże szkody w ogrodzie?
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Gruszka_na_w... 21:55, 22 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
Te ścieżki na frontowych rabatach wkrótce stracą rację bytu. Wszystko tak porosło, że powstaną spore rabaty wyspowe. Bezobsługowe z powodu zagęszczenia.
Psia mafia budzi respekt.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
ajka 22:22, 22 maj 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3916
Magnolia Blue Opal najładniejsza chyba na zdjęciach w necie. Mi np bardzo podobała się żółta magnolia, tak długo, aż nie zobaczyłam jej na żywo. Stwierdziłam, że białe i różowe najładniejsze. Niestety to samo muszę powiedzieć o swojej, najfajniesza w pąkach
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Agatorek 22:23, 22 maj 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Ewa, ta magnolia dostanie dużo czasu. U mnie drzewa/rośliny są usuwane tylko wtedy, gdy umierają (z różnych powodów ). Edit: w najgorszym wypadku zmieniają miejsce na mało reprezentacyjne .

Psy robią obecnie mało szkód (odpukać), ale prawie każdy ma coś na sumieniu. Elza (ruda) lubiła kopać dołki pod roślinami. Zeus (biały) uwielbiał gryźć/ łamać gałązki drzewek, a Venus (biało-czarna) wyspecjalizowała się w wykopywaniu kępek traw, szczególnie polubiła trzcinnika krótkowłosego. Jedynie Brutus nie miał zapędów ogrodniczych. Co nie znaczy, że nie zdarzyło mu się nic zniszczyć (najwiecej biega i czasami przelatuje przez środek którejś rabaty ). W buszu łatwiej ukryć szkody, więc do tego zmierzam

Haniu, wysłałam mojej mamie zdjęcia tego buszu i mi odpisała, kiedy ma przyjeżdżać, żeby to poprzycinać (lubi ciąć różne krzewy i drzewka, w odróżnieniu od mojego taty, który woli busz, oczywiście wszystko w ogrodzie rodziców jest ładnie poprzycinane ).
Odpisałam, że póki co, może przyjechać towarzysko, a nie do pracy.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 22:25, 22 maj 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Haha, Aniu, No cóż . Żółta nie jest taka zła, mam jedną . Ale masz rację, białe i różowe najładniejsze
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Basieksp 23:36, 22 maj 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10157
A nie obgryzują Ci traw, bo u mnie jedna trawa chyba nie osiągnie swojego rozmiaru, ktoś idzie sobie i ją poprostu zajada, tak od czasu do czasu
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
MartaCho 07:43, 23 maj 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2139
Ale już pięknie wszystko się zagęściło! Cudnie!
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Kasya 08:12, 23 maj 2022


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41699
Agatorek napisał(a)
Haha, Aniu, No cóż . Żółta nie jest taka zła, mam jedną . Ale masz rację, białe i różowe najładniejsze


A ja uwazam ze zolte najładniejsze
Zolte magnolie tez maja zielone mało widoczne paki, nie szkodzi

Ta niebieska jest tylko w pąku potem blednie aż do żółtego
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
DariaB 10:22, 23 maj 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3011
Ależ się cudnie buszowato u Ciebie robi! Psiny masz super, faktycznie wyglądają jak psi gang. Ciekawe co tam się w ich główkach knuje
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies