Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Agatorek 21:58, 16 lut 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Monika, wysłałam Ci na priv namiary na sklep

Dziś zaczęłam sezon ogrodowy - prace fizyczne (bo zakupy to cały czas ).
Miałam w planach wyczyścić rabatę przy bramie, ale przedtem postanowiłam jeszcze ściąć wszystkie turzyce (głównie Raureif, których mam sporo porozrzucanych po rabatach), trzcinniki i lebiodki, które też już ruszyły.
Po drodze do rabaty (tej przy bramie) postanowiłam jeszcze wyczyścić dwie mniejsze rabaty „ze wszystkiego” (ale akurat na nich nie było za dużo roboty, po kilka traw i hortensji). I ta cała moja droga do rabaty, którą miałam w planach, a na którą nie doszłam, zajęła mi jakieś 3,5 godziny. Cięłam wszystkie trawy ręcznie. Ostatni raz . Następnym razem będę się wspomagać sprzętem akumulatorowym. Dziś wypróbowaliśmy z eMem duże nożyce do wielkiej rozplenicy i poszło raz/dwa. Znalazły się też mniejsze nożyce, muszą się tylko podładować.

Od jutra ma padać, także kolejne wycinki muszą poczekać. Skończę chyba w kwietniu .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Wiaan 23:10, 16 lut 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5364
Jeśli masz zdjęcia tej turzycy z sezonu wrzuć proszę fotkę

Popracowałaś solidnie, jeśli zjadłaś paczki to je spokojnie spaliłaś
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Agatorek 23:24, 16 lut 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Zjadłam i spaliłam

Niestety fotek nie mam, ale wkleiłam u Ciebie link do strony, gdzie są zdjęcia i moje wyglądały identycznie.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Wiolka5_7 08:23, 17 lut 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20655
Wiaan napisał(a)
Jeśli masz zdjęcia tej turzycy z sezonu wrzuć proszę fotkę

Popracowałaś solidnie, jeśli zjadłaś paczki to je spokojnie spaliłaś


Magara pisała, że ją ma
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Mirka 23:17, 18 lut 2023


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Aga pokażesz szpadelek do kancików co kupiłaś?
Ja chciałam też z tej firmy kupić ale nie ma.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Wiolka5_7 06:57, 19 lut 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20655
Mirka napisał(a)
Aga pokażesz szpadelek do kancików co kupiłaś?
Ja chciałam też z tej firmy kupić ale nie ma.

Romanik ma go w swoim sklepie internetowym

https://romaniktools.eu/produkt/obcinak-ze-stopa/
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Gruszka_na_w... 15:01, 19 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22114
Agatorek napisał(a)

Po drodze do rabaty (tej przy bramie) postanowiłam jeszcze wyczyścić dwie mniejsze rabaty „ze wszystkiego” (ale akurat na nich nie było za dużo roboty, po kilka traw i hortensji). I ta cała moja droga do rabaty, którą miałam w planach, a na którą nie doszłam, zajęła mi jakieś 3,5 godziny. Cięłam wszystkie trawy ręcznie. Ostatni raz . Następnym razem będę się wspomagać sprzętem akumulatorowym. Dziś wypróbowaliśmy z eMem duże nożyce do wielkiej rozplenicy i poszło raz/dwa. Znalazły się też mniejsze nożyce, muszą się tylko podładować.

Od jutra ma padać, także kolejne wycinki muszą poczekać. Skończę chyba w kwietniu .


U mnie też leje. Wyjątkowo długo w tym roku trwa u mnie wycinka, a ogród mam kilka razy mniejszy. Uśmiałam się z tej 3.5 h drogi na rabatę. Zmechanizowanie cięcia ma jedną wadę. Trudno te wielgaśne części wpychać do worków bio, a po drugie sporo tych resztek rozsypuje się podczas cięcia. Porządkowanie trwa dłużej niż cięcie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Agatorek 18:07, 19 lut 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Mirka, kupowałam właśnie na stronie Romanika, tak jak napisała Wiolka

Haniu, mi akurat resztki traw nie przeszkadzają. Zresztą już po nich śladu nie ma, poleciały z wiatrem . Ale też nie oddaję odpadów bio, więc nie muszę nic upychać, wszystko idzie na kompost. Tylko muszę pomyśleć nad różami, co mam zrobić z gałązkami po cięciu, do kompostu nie pójdą. Za dużo kolców.

Dziś prawie wyszłam dalej ciąć, akurat nie padało (mimo prognoz), ale zanim się zdecydowałam, to już się późnawo zrobiło i nie chciało mi się wychodzić na chwilę.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Wiolka5_7 18:15, 19 lut 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20655
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Basieksp 19:58, 19 lut 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10354
Trochę popracowałaś nawet sporo ja oddaje bio, na początku nie oddawaliśmy, ale u nas jest tak, że jak nie mam bio to żadnych gałęzi nie mogę, nawet sama, na śmieciowisko wywieźć, no a mieliśmy dużo śmieci i gałęzi od tuii, a to na kompost się nie nadaje i mieliśmy z tym problem, dlatego teraz mamy bio i sucholce po tujach zabierają
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies