Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Nowa12 20:15, 19 lut 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ja to ci zazdroszczę że złapałaś pogodę na prace ogródkowe. U mnie leje i nic nie można zrobić. Szkoda mi weekendu bo akurat wolny miałam.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Agatorek 21:30, 19 lut 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Wiolka

Basiu, tak trochę można powiedzieć nieśmiało zaczęłam sezon . Mam nadzieję na ładną pogodę w tygodniu, bo jak patrzę na te rabaty, to jeszcze widzę ogrom roślin do ścięcia.

Aga, jeden dzień tylko się na razie nadawał, na jutro zapowiadają opady, zobaczymy jak będzie w dalszych dniach. Plusem deszczu jest brak suszy na wiosnę, przynajmniej nie będzie trzeba podlewać
Trzymam kciuki za lepszą pogodę u Ciebie
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magara 23:47, 19 lut 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6805
Aga, ja róże na kompost wrzucałam, cięłam sekatorem na drobne, uznając, że dżdżownice się nie obrażą
Ale fakt, tych róż u mnie garstka, póki co
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
anuska2507 20:26, 20 lut 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Aga, wyszukiwarka podpowiedziała mi, że masz ozdobne jabłonki. Jak ci się sprawuje Royality? Choruje? Wrzucisz jakieś fotki?
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Agatorek 20:31, 20 lut 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Magara, ja do tej pory też tak robiłam z różami, teraz mam ich trochę więcej .

Ania, mam 2 sztuki royality i jedną nn. Nn mam dłużej, ma zielono- bordowe liście, a royality ma bordowo- brązowe. Nie mogę o nich napisać nic złego, tfu tfu .
Idę szukać fotek
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 21:01, 20 lut 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Znalazłam kilka

Nn



Royality
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
anuska2507 22:31, 20 lut 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Dziękuję ładnie się prezentują
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
anabuko1 15:54, 23 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Agatorek napisał(a)
Mirka, kupowałam właśnie na stronie Romanika, tak jak napisała Wiolka

Haniu, mi akurat resztki traw nie przeszkadzają. Zresztą już po nich śladu nie ma, poleciały z wiatrem . Ale też nie oddaję odpadów bio, więc nie muszę nic upychać, wszystko idzie na kompost. Tylko muszę pomyśleć nad różami, co mam zrobić z gałązkami po cięciu, do kompostu nie pójdą. Za dużo kolców.

Dziś prawie wyszłam dalej ciąć, akurat nie padało (mimo prognoz), ale zanim się zdecydowałam, to już się późnawo zrobiło i nie chciało mi się wychodzić na chwilę.

U mnie też prawie wszystko idzie na kompost.
Ci takiego już poprzycinalas?
Ha dopiero clematisy.
Reszta czeka na lepszą pogodę i wolny czas
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Agatorek 20:50, 23 lut 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Aniu, w zeszłym tygodniu przycięłam tylko trzcinniki, turzyce i lebiodki. I dwie mniejsze rabaty po całości (czyli wszystkie trawy i hortensje rosnące na nich).

Dziś też udało mi się wyjść (było średnio ciepło, bo tylko 5 st, ale słoneczko grzało i nie było wiatru) i zrobiłam kompleksowo rabaty koło domu, oprócz róż. I zaczęłam rabatę przy bramie. Zauważyłam, że werbena ma zielone listeczki przy ziemi. Ścinałam „jak leci”, czyli turzyce, szałwię, hortki, jeżówki, werbenę, i jakieś drobiazgi. Został mi szeroki pas z werbeną i miskantami na tej rabacie. I kilka ogromnych traw nad oczkiem (też przy bramie).

Jak już to skończę, to zostanie mi wielkie rabacisko z tyłu domu ( te zakręcone rabaty wokół oczka i altanki).
Następny dzień z lepszą pogodą będzie chyba w przyszłym tygodniu .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Gruszka_na_w... 20:26, 24 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Najtrudniej jest zacząć. Potem już leci, czego Ci bardzo życzę. Udanych wycinek.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies