Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Agatorek 22:29, 13 cze 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
April napisał(a)
Świetnie wygląda firletka w tych kamieniach
I knautia jak ci ładnie rośnie. U mnie niestety zanikła, za ciemno jej było.
Psiur szczęśliwy. Mój Golden Retriwer, kiedyś, bo już na zielonych pastwiskach, z każdego spaceru wracał cały wytarzany w bagnie. I zawsze chciał się wtedy przytulać. Pamiętam jak zwiewaliśmy i czekaliśmy aż wyschnie w ogrodzie i się wykruszy błotko. Bo oczywiście o kąpieli nie było mowy


I to jest dziwne, pies lubi wodę (lub inną ciecz ), ale tylko wtedy, gdy dobrowolnie do niej wejdzie. A jak wezmę węża do podlewania, to uciekają, aż się kurzy
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magara 23:34, 13 cze 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6851
Poczytałam co napisałyście o rudbekiach I po raz kolejny wydaje mi się, że nie ma reguł, a znaczenie ma wszystko - środowisko, opady, nasłonecznienie etc.
Tylko jak w kontekście takich wniosków zdobywać wiedzę o tym jakie rośliny sadzić?
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Agatorek 23:45, 13 cze 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Nie wiem, czy można zdobyć taką wiedzę.
Gleba niby się nie zmienia. Nasłonecznienie też nie. Ale temperatura i opady są nieprzewidywalne…
Więc trzeba po prostu eksperymentować. I mieć nadzieję, że jak najmniej roślin wypadnie
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Kordina 10:40, 14 cze 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4751
Ja też nie wiem, czy można zdobyć taką wiedzę, jakiś ogólny zarys tak, ale raczej "metoda prób i błędów". Na jakość i w ogóle bytność roślin składa się zbyt wiele składowych, o których wiemy i które znamy i tych, o których w ogóle nie mamy pojęcia, że są.
Nawet we własnym ogrodzie jakiś fragment służy a inny nie
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Gruszka_na_w... 14:03, 14 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22114
Magara napisał(a)
Poczytałam co napisałyście o rudbekiach I po raz kolejny wydaje mi się, że nie ma reguł, a znaczenie ma wszystko - środowisko, opady, nasłonecznienie etc.
Tylko jak w kontekście takich wniosków zdobywać wiedzę o tym jakie rośliny sadzić?


Nie ma takiej wiedzy. Za dużo niewiadomych i zmiennych, aby wyciągnąć jakiekolwiek wnioski.
U mnie po 10 sezonach wypadły stipy, zanikły bezodmianowe rudbekie, zasychają berberysy i kosodrzewiny. Poziom wilgotności gleby zmienia się w sposób gwałtowny, temperatury też powariowały. U mnie największy kłopot jest z roślinami sucholubnymi. One pierwsze padają łupem zmian klimatycznych. Sprawdzają się te o głębokim systemie korzeniowym.

Aga, dynuiowy Zeus musiał wyglądać bosko.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Agatorek 15:43, 14 cze 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Bożenko, zgadzam się.

Haniu, moje rudbekie to właśnie te bezodmianowe.
Zeus był (i jest) przezabawny. Naprawdę żałuję, że nie mam zdjęcia
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 15:47, 14 cze 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Trochę spamu różanego, na szybko, bez większości podpisów, bo sama nie jestem pewna kto jak się nazywa

Gartenprinzerin Marie Jose, pachnie obłędnie



Wellenspiel


Nn na rondzie
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 15:49, 14 cze 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Summer Song


Clos vougeot


Dopóki się nie rozwinie, nie jestem pewna, chyba Cinderella


Eden Rose
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 15:51, 14 cze 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Nn podkładkowa


Plaisanterie


Mr John Laing (w słońcu ma cukierkowy kolor)


Laguna (chyba )
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 15:53, 14 cze 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Bonica zaczyna, bardzo ładnie zapączkowana, jak większość róż w tym roku. Jestem z nich bardzo zadowolona. I z siebie też, że zachorowałam na rózankę



Artemis będzie potworem
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies