Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Agatorek 18:18, 29 lis 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13794
Dziewczyny, podziękuję za śnieg . U mnie tylko resztki zostały i niech tak będzie. No, na Święta mogę wziąć odrobinę .

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje *****Roadtrip USA
sylwia_slomc... 21:08, 29 lis 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 83349
Agatorek napisał(a)
Dziewczyny, podziękuję za śnieg . U mnie tylko resztki zostały i niech tak będzie. No, na Święta mogę wziąć odrobinę .


Jeszcze może być, że na Święta wcale go nie będzie. U nas ostro mrozi dzisiaj -6 już, zapowiadali do -9. Już chyba nie pamiętam takich mrozów w listopadzie. W ubiegłym roku w styczniu było dwa razy -12 i to był najwyższy mróz od trzech zim chyba. Odwykliśmy my i rośliny też odwykły. Mam w podwórku jabłoń, która nie zdążyła zrzucić ani jednego liścia....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ajka 21:37, 03 gru 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4293
U nas ogromne hałdy śniegu, z dnia na dzień coraz większe zaspy, spod domu ciężko wyjechać, auta zasypane. Powiem wam, że dawno już takiej zimy u nas nie było, a w tym roku przyszła wyjątkowo wcześnie.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Agatorek 12:59, 05 gru 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13794
Na szczęście u nas spadło przez weekend może ze 2 cm. I nie ma w prognozach opadów. Tyle wystarczy .
Drogi czyste, jeździ się normalnie.

Ale faktycznie, zima w tym roku wyjątkowo (tzn jak patrzę na ostatnie lata) wcześnie. U nas pierwszy śnieg był w poprzednich latach najwcześniej w styczniu.

Niektóre rośliny nawet nie zdążyły się przebarwić.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje *****Roadtrip USA
Kordina 13:11, 05 gru 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 5059
O! Aga się odezwała u mnie na północy śniegu co niemiara na ok 30 cm. Jak świeci słońce wszystko wygląda uroczo jak w Narnii, ale jak pochmurno to już nie. Za to mam darmowy trening na siłowni przy odśnieżaniu wokół domu i ścieżki od auta. No i przy czyszczeniu auta z mrozu i śniegu ale zapadam chyba w sen zimowy, nic mi się nie chce, obiecałam sobie odgruzować dom przed świętami po sezonie intensywnych prac ogrodowych i 4 litery w dodatku blada
Pozdrawiam Cię Agnieszko
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Basieksp 13:45, 05 gru 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10804
Ha ja też zapadam w jakiś sen Prawie co dziennie, po obiado kloacji, bo dla niektórych o 18 to już kolacja, wskakuje pod kocyk ale stwierdzam, że nie będę sobie żałować leniuchowania, trzeba jakoś przyjemnie przetrwać ten czas
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 15:36, 05 gru 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22610
Agatorek napisał(a)
Na szczęście u nas spadło przez weekend może ze 2 cm. I nie ma w prognozach opadów. Tyle wystarczy .
Drogi czyste, jeździ się normalnie.

Ale faktycznie, zima w tym roku wyjątkowo (tzn jak patrzę na ostatnie lata) wcześnie. U nas pierwszy śnieg był w poprzednich latach najwcześniej w styczniu.

Niektóre rośliny nawet nie zdążyły się przebarwić.


Szczerze zazdroszczę takiej aury. Mnie dobiły te intensywne opady podczas weekendu. Odśnieżanie 4 razy dziennie to już nie na moje siły.
U mnie graby Fastigiata i ambrowiec wciąż mają liście. Na szczęście zdążyły się przebarwić.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Agatorek 16:31, 05 gru 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13794
Bożenko, ja tam już dawno drzemię , nic mi się nie chce, robię absolutne minimum . I dobrze mi z tym
Pozdrawiam również

Basiu, i tak trzymać! Trzeba jakoś przetrwać zimę i nabrać sił na nowy sezon

Haniu, odśnieżać 4 razy dziennie też bym nie zmogła. Całe szczęście u nas droga dojazdowa jest podwyższona i wszelkie opady śniegu z niej zwiewa .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje *****Roadtrip USA
Margo2 22:41, 13 gru 2023


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 1166
Patrząc na długoterminową pogodę to na razie zimy nie widać.
I dlatego śniegu może nie być, ale jakby przyszedł mróz, to lepiej, żeby choć trochę go spadło.
Szkoda roślin
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Agatorek 16:21, 14 gru 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13794
Gosia, ja się cieszę z braku zimy. Przez ostatnie lata też było mało śniegu, a czasami przez kilka dni było po kilkanaście lub nawet 20 stopni mrozu, a rośliny jakoś tego za bardzo nie odczuwały.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje *****Roadtrip USA
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies