Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Kasya 09:48, 18 kwi 2024


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41887
Ewa777 napisał(a)
Zakupy nowe bardzo fajne. Dobrze, ze robisz zdjęcia, to masz porównanie jak rośliny rosną. Masz przepiękne odmiany klonów. Szkoda, ze u mnie palmowe nie chcą rosnąć. Każda próba kończy się fiaskiem.

Ewa, spróbuj w donicach przy tarasie , podobno dobrze sobie radzą
Ja mam zamiar
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
mrokasia 09:49, 18 kwi 2024


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17986
Też bym spróbowała w donicy na tarasie, tylko ja mam patelnię...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Agatorek 17:40, 18 kwi 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13199
Kasiu, jesienią i zimą nic nie kupowałam/zamawiałam. Wraz z nadejściem wiosny oszaaaaalałam

Tarciu, może mu zawiążę wstążeczkę, jak piszesz .
Nie wiem, dlaczego Royality miałaby nie pasować w lesie (w towarzystwie kolorowych klonów palmowych ). Wg mnie pasuje
U mnie za średnie piętro robią trawy i werbena. Zresztą nie robię rabat „stopniowych”, bo w większości mają dostęp z dwóch stron. Jak rabata jest wąska, to ma tylko „niskie” piętro .

Dziękuję Ewa . Palmowe uwielbiam, ale nie wiem, czy odważyłabym się na donicę dla nich. Chyba, że jakąś bardzo dużą i oczywiście ocieplaną.

Mrokasiu, właśnie dlatego nie zdecydowałam się na klona w donicy na tarasie. Co prawda patelnia nie jest tam cały czas, ale jak przygrzeje po południu, to na całego. Plus to najbardziej wietrzna strona.

Co prawda większość klonów u mnie i tak rośnie od „zawietrznej” (jak wiecie mało mam zacisznych miejsc), ale tfu tfu, odpukać, jakoś sobie radzą.
Ale tam sadziłam raczej większe klony.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Monia81 18:11, 18 kwi 2024


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8013
A ja się właśnie zastanawiam nad jaką niską odmianą klona do donicy, no i teraz nie wiem, z tym, że ja mam taras od północy, to może dałby radę?
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
anabuko1 18:45, 18 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23540
Agatorek napisał(a)
Trochę kwiatków zostawiam

Jabłonka Royalty


Wiśnia Royal Burgundy


Jabłonka nn


Dereń kousa rainbow


Dereń pagodowy variegata


Piękne kwitnienia, oj piękne.
Moja Royalty też w pełni juz kwitnie. Nie przycięłam jej wcześniej nie miałam jak. I nie wiem czy jeszcze z góry można ją ciachnąć ?
Derenie też ładne już .
Cousa za mną wciaż chodzi.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Yenna 08:05, 19 kwi 2024


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 578
Monia81 napisał(a)
A ja się właśnie zastanawiam nad jaką niską odmianą klona do donicy, no i teraz nie wiem, z tym, że ja mam taras od północy, to może dałby radę?

U mnie w donicy siedzi Shirasawy Aureum. Kocha Cień i dopiero po posadzeniu w donicy odżył.
____________________
Marta z Vengerbergu
Anda 10:51, 19 kwi 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33390
Piękna wiosna u Ciebie, tyle się dzieje. Gdzie nie spojrzeć, to coś ładnego rośnie
Zakupy ostatnie super.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Polon 20:47, 19 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2023
Posty: 203
Aga, ogród przygotowany do sezonu, to chyba w końcu czas na odpoczynek?
Miałaś coś w planach, ale chyba z kaczkami w basenie będziesz wypoczywać, co wcale nie jest złym rozwiązaniem
Czy dobrze pamiętam, że koło drzew sadziłaś barwinek? Rozrasta się?
____________________
Malgo
Magleska 20:58, 19 kwi 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18429
Aga cudne wiosenne widoczki
zachwycił mnie dereń rainbow -ech -nie mam już miejsca wrr -ale jak coś wypadnie ,to sobie go zapisze na wszelki wypadek
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Agatorek 21:28, 19 kwi 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13199
Monia, możesz spróbować z klonem w donicy. Jak będziesz widziała, że nie przyrasta albo coś mu się dzieje, to zawsze możesz go gdzieś posadzić. Tylko na zimę trzeba pewnie zabezpieczyć doniczkę przed mrozami.

Ania, a ile roślin za mną chodzi …. .

Marta, to super , ja się jednak trochę boję roślin w doniczkach. Mam to po roślinach w domu. Gdyby nie eM, to by umarły wszystkie

Dzięki Ewa . Jak uda się w końcu skosić trawnik, to porobię szersze ujęcia . Teraz trochę straszy.

Malgo, dobrze pamiętasz, barwinek mam przy klonach crimson sentry. Nie jest jakiś bardzo ekspansywny (może dlatego, że rośnie na stanowisku słonecznym), jest tylko na tej jednej rabacie, więc wszelkie jego ucieczki są koszone . Ładnie przyrósł w tym roku, miał baaardzo dużo kwiatków.
Plany wyjazdowe zmieniały mi się od jesieni, gdzie na parę dni przed wylotem musiałam wszystko odwołać. Później miał być marzec, ale też nie wyszło (tym razem nie z mojej winy). Ale, ale, co się odwlecze…., więc 16 maja wybywam na 25 dni !!! Em zostaje w domu (zgodnie z naszą tradycją ), więc przynajmniej nic mi nie uschnie w ogrodzie. Ale po takim czasie będę miała busz kwiatkowo-chwastowy.
Później jeszcze mamy wspólny (krótszy) wyjazd.

Madzia, no właśnie, z jednej strony żal straconych roślin, a z drugiej jest miejsce na nowe .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies