Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 08:51, 18 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10213
SlonecznyOgrod napisał(a)
Dziewczyny, a ja szukałam przyczyny, czemu moje przebiśniegi, które dostałam kiedyś cały karton na wymianę. Zanikły mi tyle kępek , normalnie szok i nie wiem czemu. Miałam je na najniższym piętrze przed szpalerem hortensji. i tam jest linia nawadniająca.
Myślałam , że wymarzy...


Darcia, to może te przyczyny o których tu dziewczyny piszą, zbyt kwaśno pod hortensjami było dla przebiśniegów.
Następnym razem posadzisz w inne miejsce
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:55, 18 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10213
Monika83 napisał(a)

Serio w twojej miejscowości nikt ogrodu nie uprawia? od wczesnej jesieni to było normalnie zatrzęsienie w sklepach ogrodniczych, biedronkach itp. cebulek przebiśniegów, krokusów, szafirków itp.


To miejscowość głównie z działkami rekreacyjnymi, zalesionymi. Trochę świerków, sosen może jakieś rodki i rugosy, i tyle. Piasek, piasek, nikt nie walczy z naturą tak jak ja.
Kilka domów się nowych pobudowało, może z czasem zaczną coś uprawiać.
Krokusy u mnie mają za mało światła, szafirki mam ale też bez szału kwitnienia. O przebiśniegach nigdy nie myślałam. Za duży teren na takie drobiazgi. Skupiłam się na roślinach które widać
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:58, 18 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10213
m_gocha napisał(a)
Cebulki przebiśniegów są bardzo wrażliwe na przesuszenie i dlatego rzadko w takiej formie bywają w CO. A w marketach jak to w marketach.
Mus zatem poszukać na jakimś lokalnym ryneczku babuni z przebiśniegami. Najlepiej sadzić prosto z ogródka do ogródka - również w fazie kwitnienia


Potwierdzasz to co pisały dziewczyny, najlepiej kupić w fazie kwitnienia, jest się pewnym że będą żywotne.
Ja generalnie nie robię zakupów, więc nie chodzę po żadnych marketach. Chyba że celowo po coś konkretnego czyli do działu ogrodowego w sezonie
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:00, 18 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10213
Magara napisał(a)
A ja dostałam od jednej z sąsiadek całą michę przebiśniegów - wykopała w środku miasta, na dawnych terenach ROD, gdzie deweloper z koparkami właśnie wjeżdżał - w ostatniej chwili uratowała To też jest sposób na pozyskanie, a przy okazji ocalenie roślin, bez żadnych wyrzutów sumienia i myśli o "skubaniu" cudzego


Magara, ale ci się fajnie trafiło
Czyli postanowione, trzeba się rozejrzeć po ogrodniczych lub skoczyć w sobotę na ryneczek

Wiosna wcześnie przyjdzie. U mnie zawilce mają już listki No szok i niedowierzanie
____________________
April April podbija las Mazowsze
tulucy 09:25, 18 lut 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12898
Ja kupiłam kiedyś przebiśniegi przez internet właśnie w doniczkach. I u nas parę lat temu firma produkująca cebule wystawiła przed bramą przy głównej ulicy stragan z cebulami wiosennymi, to jakoś przed Wielkanocą było. "Obłowiłam się" wtedy w przebiśniegi i krokusy. Tylko przebiśniegów mało mieli.
Teraz sama mnożę. Dzielę te moje mini kępki na mikro kępki i czekam na rezultaty... W końcu się doczekam chyba. No i w tym roku robię obchód okolicy, w ramach spacerów z piesą. Będziemy szukać A może by mi się udało piesę wytresować????
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
TAR 10:30, 18 lut 2022


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7355
takie budowanie jak moje jest fajne. czlowiek po zimie jest tak glodny przyrody, ze wlacza sie szwedacz i lazi, jeszcze nie mam ogrodu wiec odkrywam uroki okolicy szkoda tylko, ze bialasy juz nie dotrzymuja kroku, ciezko po wertepach z psem "naręcznym" spacerowac. w arboretum moge im odpalic wozeczek ale w lesie ciezko. jak kilometr przejda to sukces a kiedys i po 15 robilismy spacerki. sks
____________________
Ogrod nad bajorkiem
April 10:59, 18 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10213
tulucy napisał(a)
Ja kupiłam kiedyś przebiśniegi przez internet właśnie w doniczkach. I u nas parę lat temu firma produkująca cebule wystawiła przed bramą przy głównej ulicy stragan z cebulami wiosennymi, to jakoś przed Wielkanocą było. "Obłowiłam się" wtedy w przebiśniegi i krokusy. Tylko przebiśniegów mało mieli.
Teraz sama mnożę. Dzielę te moje mini kępki na mikro kępki i czekam na rezultaty... W końcu się doczekam chyba. No i w tym roku robię obchód okolicy, w ramach spacerów z piesą. Będziemy szukać A może by mi się udało piesę wytresować????


Ty Lucy jesteś dzielna z tym mnożeniem roślin. No i miałaś szczęście z dostępnością.
Wiesz jak fajnie mi się rozrosła dąbrówka rozłogowa od ciebie. Też ją porozsadzam w inne miejsca żeby się rozrastała Tylko z tymi wieczornikami mi jakoś nie idzie. Chyba nie lubią warunków u mnie.
Fajnie tak od wszystkich zebrać doświadczenia w zdobywaniu roślin. Wcześniej bym w życiu nie pomyślała że tak trzeba uważać na cebulki marketowe przebiśniegów. Od razu czuję się mądrzejsza
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 11:01, 18 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10213
TAR napisał(a)
takie budowanie jak moje jest fajne. czlowiek po zimie jest tak glodny przyrody, ze wlacza sie szwedacz i lazi, jeszcze nie mam ogrodu wiec odkrywam uroki okolicy szkoda tylko, ze bialasy juz nie dotrzymuja kroku, ciezko po wertepach z psem "naręcznym" spacerowac. w arboretum moge im odpalic wozeczek ale w lesie ciezko. jak kilometr przejda to sukces a kiedys i po 15 robilismy spacerki. sks


Tarcia, musisz plecaczek zorganizować dla białasków, od razu będzie wygodniej i ręce swobodnie mogą obsługiwać aparat

ps, a tak swoją drogą to w którym miejscu na działce planujesz dom?
____________________
April April podbija las Mazowsze
Monika83 12:31, 18 lut 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3014
m_gocha napisał(a)
Cebulki przebiśniegów są bardzo wrażliwe na przesuszenie i dlatego rzadko w takiej formie bywają w CO. A w marketach jak to w marketach.
Mus zatem poszukać na jakimś lokalnym ryneczku babuni z przebiśniegami. Najlepiej sadzić prosto z ogródka do ogródka - również w fazie kwitnienia
Pierwsze słysze żeby były wrażliwe na przesuszenie i że rzadko bywają w sprzedaży cebulki w CO.U mnie w ogrodniczym każdego roku jesienią są cebulki przebiśniegów,kupiłam a teraz kwitną.Dodam jeszcze że moja sąsiadka na targu też kupiła cebulki jesienią a teraz jej kwitną.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Monika83 12:41, 18 lut 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3014
April napisał(a)


To miejscowość głównie z działkami rekreacyjnymi, zalesionymi. Trochę świerków, sosen może jakieś rodki i rugosy, i tyle. Piasek, piasek, nikt nie walczy z naturą tak jak ja.
Kilka domów się nowych pobudowało, może z czasem zaczną coś uprawiać.
Krokusy u mnie mają za mało światła, szafirki mam ale też bez szału kwitnienia. O przebiśniegach nigdy nie myślałam. Za duży teren na takie drobiazgi. Skupiłam się na roślinach które widać
To ty fajnym miejscu mieszkaszCebulowe lubią słoneczne miejsca, lepiej wtedy kwitną. Jak chcesz kupić przebiśniegi cebulki to zapraszam we wrześniu, w październiku do Centrum ogrodniczy Witona w Radzyminie na ul.Norwida22, przbiśniegów mają po kokardeJa kupiłam jesienią ostatnie sztuki cebulek przbiśniegów a teraz kwitną
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies