Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

TAR 12:50, 18 lut 2022


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7355
April napisał(a)


Tarcia, musisz plecaczek zorganizować dla białasków, od razu będzie wygodniej i ręce swobodnie mogą obsługiwać aparat

ps, a tak swoją drogą to w którym miejscu na działce planujesz dom?


no moze jest to pomysl, psa na grzbiet i lecim na szczecin

domek tam gdzie ten kwadrat, "suchy" polanka bez drzew. przysuniety na maksa do drzew po lewej patrzac z gory (to polnoc dzialki), kilka badyli musze usunac ale chce jednak miec troche poludniowego slonca.
oczko mam na wschodzie i tam beda sypialnie i taras, wjazd od zachodu, garaz polnoc, salon wchod/poludnie i troche zachodniego slonca wpadnei przez kuchnie ktora bedzie od zachodu miec wielkie przeszklenie, sama kuchnia bedzie południowo-zachodnia.

generalnie na tym rysunku nie widac kęp z brzozami ale tak jakos ladnie sie usadowily, ze brzozy beda praktycznie przy kazdym narozniku domu, szczegolnie 4 szt, rosnace razem blisko tarasu sa urokliwe i dadza ten cudowny przeswietlony cien, to samo od poludniowego wyjscia z salonu, kepa brzoz da troche oddechu latem a zima nie zabierze slonca. 3 razy z panem geodetą przestawialismy słupki by osiagnac ten stan, warto bylo. ale wyszlo, ze jestem upierdliwą szczególarą niestety
____________________
Ogrod nad bajorkiem
April 13:05, 18 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10213
Monika83 napisał(a)
To ty fajnym miejscu mieszkaszCebulowe lubią słoneczne miejsca, lepiej wtedy kwitną. Jak chcesz kupić przebiśniegi cebulki to zapraszam we wrześniu, w październiku do Centrum ogrodniczy Witona w Radzyminie na ul.Norwida22, przbiśniegów mają po kokardeJa kupiłam jesienią ostatnie sztuki cebulek przbiśniegów a teraz kwitną


Monika, może będzie okazja to zapraszam w odwiedziny w sezonie. Wskoczysz na rower i zaraz będziesz
Właśnie się zaraz wybieram do Radzymina po jakiś obiadek, to zajrzę do Witony, może mają przebiśniegi w doniczkach
Czyli jednak ktoś ma pozytywne doświadczenia z tych cebulek marketowych Pewnie to sporo zależy czy prawidłowo przechowuję. Gwarancji nigdy nie ma ale udać się może.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 13:10, 18 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10213
TAR napisał(a)


no moze jest to pomysl, psa na grzbiet i lecim na szczecin

domek tam gdzie ten kwadrat, "suchy" polanka bez drzew. przysuniety na maksa do drzew po lewej patrzac z gory (to polnoc dzialki), kilka badyli musze usunac ale chce jednak miec troche poludniowego slonca.
oczko mam na wschodzie i tam beda sypialnie i taras, wjazd od zachodu, garaz polnoc, salon wchod/poludnie i troche zachodniego slonca wpadnei przez kuchnie ktora bedzie od zachodu miec wielkie przeszklenie, sama kuchnia bedzie południowo-zachodnia.

generalnie na tym rysunku nie widac kęp z brzozami ale tak jakos ladnie sie usadowily, ze brzozy beda praktycznie przy kazdym narozniku domu, szczegolnie 4 szt, rosnace razem blisko tarasu sa urokliwe i dadza ten cudowny przeswietlony cien, to samo od poludniowego wyjscia z salonu, kepa brzoz da troche oddechu latem a zima nie zabierze slonca. 3 razy z panem geodetą przestawialismy słupki by osiagnac ten stan, warto bylo. ale wyszlo, ze jestem upierdliwą szczególarą niestety


To będziesz miała podobne usadowienie domu na działce jak ja Jestem z tego bardzo zadowolona mimo że musiałam wykupić dostęp do prywatnej drogi żeby mieć wjazd tam gdzie chcę.
W takich sprawach nie ma przebacz, to będzie na lata, musi być dobrze przemyślane i tak jak chcesz. Potem nie poprawisz

Mam jedną wielką brzozę przed wejściem i nie tyle liście ale te połamane gałązki doprowadzają mnie nieraz do szału. Ale warto, brzozy są bardzo urokliwe.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Monika83 13:48, 18 lut 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3017
April napisał(a)


Monika, może będzie okazja to zapraszam w odwiedziny w sezonie. Wskoczysz na rower i zaraz będziesz
Właśnie się zaraz wybieram do Radzymina po jakiś obiadek, to zajrzę do Witony, może mają przebiśniegi w doniczkach
Czyli jednak ktoś ma pozytywne doświadczenia z tych cebulek marketowych Pewnie to sporo zależy czy prawidłowo przechowuję. Gwarancji nigdy nie ma ale udać się może.
To ty mieszkasz gdzieś w okolicy Białobrzegi, Załubice, Rynia,Borki Łąki Radzymińskie?bo właśnie tam jest sporo działek leśnych,jak jest ciepło to często na moto jeżdże w te strony do znajomychCo do cebulek to ważna jest też jakość ich a Witonie mają bardzo dobrej jakości cebulki od zawsze. Miałam u nich kiedyś praktyki przez 5lat to wiem że badziewia nie sprowadzają
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
TAR 13:57, 18 lut 2022


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7355
ta nasza droga jest prywatna, udzial mam od wielkosci dzialki wiec o tyle latwiej. mowisze dobre ustawienie? tak tez mi sie wydaje. co wazne otulony z kazdej strony bedzie drzewami. akurat przed wejsciem nie mam zadnej brzozy, nic nie mam poza chaszczami ale przy garazu piekna dorodna brzoza rosnie, w sumie od niej sie zaczelo, ze uparlam sie jej nie usuwac i chec posiadania tej kępy przy tarasie
od frontu mysle by posadzic grujecznika, szybko puszcza listki a zima nie zalasnia a z okien kuchennych pedzie eksponowal swoje przebarwienia, to dobra miejscowa dla niego
____________________
Ogrod nad bajorkiem
April 13:59, 18 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10213
Lubię zakupy w Witonie. Jeszcze nie trafiła mi się wpadka z roślinami
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 14:05, 18 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10213
TAR napisał(a)
ta nasza droga jest prywatna, udzial mam od wielkosci dzialki wiec o tyle latwiej. mowisze dobre ustawienie? tak tez mi sie wydaje. co wazne otulony z kazdej strony bedzie drzewami. akurat przed wejsciem nie mam zadnej brzozy, nic nie mam poza chaszczami ale przy garazu piekna dorodna brzoza rosnie, w sumie od niej sie zaczelo, ze uparlam sie jej nie usuwac i chec posiadania tej kępy przy tarasie
od frontu mysle by posadzic grujecznika, szybko puszcza listki a zima nie zalasnia a z okien kuchennych pedzie eksponowal swoje przebarwienia, to dobra miejscowa dla niego


No nie mogę się doczekać kiedy założysz wątek i "wspólnie będziemy budować" twój nowy dom i ogród Jestem wzrokowcem lubię obrazki
____________________
April April podbija las Mazowsze
Monika83 14:08, 18 lut 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3017
April napisał(a)
Lubię zakupy w Witonie. Jeszcze nie trafiła mi się wpadka z roślinami
Mnie też nie
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Napia 19:46, 18 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Przyszłam się przywitać i od razu trafiłam na dyskusję o przebiśniegach Teraz już wiem, co zrobię w marcu - ponieważ kilkakrotnie sadzone cebulki przebiśniegów nie chciały nawet wykiełkować, w tym roku, za Waszą radą, spróbuje kupić już kwitnącą kępkę, najlepiej u jakiejś starszej pani na targowisku w nieodległej miejscowości. Liczę na sukces
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
mrokasia 19:54, 18 lut 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18015
No i co, byłaś w Witonie?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies