Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

SlonecznyOgrod 21:52, 29 kwi 2022


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Ale dopiero w porównaniu z wiewiórką widać jaka ta misa jest wielka
Super gosć

Gdzie posadziłaś derenia kwiecistego?
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
lilarose 22:04, 29 kwi 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
April napisał(a)


No koniecznie. Warto sobie zrobić przyjemność. Oczywiście Hortorus. Ja w weekend a raczej w poniedziałek atakuję szkółki w Skubiance. Potem zrobimy mały zlot czarownic u mnie. Jak będziesz w okolicy Radzymina to zajrzyj. Jeszcze nie ma co oglądać ale przynajmniej ścieżkę przetrzesz w tym kierunku

ułudka ciągle fajnie kwitnie, z daleka robi ciekawe plamy w moim ulubionym niebieskim kolorze. Sorry za jakość zdjęć ale tradycyjnie telefonem

o ja też się wybieram w poniedziałek do Skubianki jak bedę miała trochę szczęścia, to się na Ciebie natknę
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Martka 22:16, 29 kwi 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
April napisał(a)

Poszłam za twoim przykładem i zaczęłam przekopywać kolejny kawałek, od 60 lat nietknięty łopatą
To prawy brzeg Rabaty pod Górką. Mam tam dwie brzozy. Będzie białe poletko bylin.


Biała bylinowa rabata - brzmi bardzo intrygująco. Ciekawa jestem, w jakim składzie wystąpią. Prawda, że dobrze tak sobie pokopać? Wszak nie samymi zakupami żyje ogrodnik ZP też planuję, masz rację, jeśli bankrutować - to zdecydowanie tam Spotkanie będzie z pewnością świetne!

ewsyg 22:35, 29 kwi 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
April napisał(a)




Jeszcze takie mam w ogrodzie. Zwykle mają nadszarpnięte odwłoki przez moje futerka. Dwa dni temu znów ganiałam taką po domu. Może nawet to tą, bez ogona.







Duża ta jaszczurka. Jeszcze takiej nie widziałam, tylko same małe.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
tulucy 22:44, 29 kwi 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12912
April napisał(a)


No to teraz brachytricha będzie się siała, nie przegap siewek bo początkowo wyglądają jak zwykła trawa. Tylko że ty masz zawsze tak wypielone, że chyba więcej niż te trzy kępki to ci nie wróżę U mnie to niemal trawnik na rabacie

Futerka dziękują
brachytricha się sieje??? A ja się zastanawiam, skąd mam na tej rabacie takie pole mini trawki....
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
April 07:18, 30 kwi 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10407
Pszczelarnia napisał(a)
Ten kocur to jak ryś!





Pszczelarnia napisał(a)


Bolą plecy ale jaki efekt!


Ewo, na żywo lepiej widać jaki kocur jest duży. Faktycznie przypomina małego rysia. A na imię ma Simba jak król lew

Dziś plan dalszego kopania. Może uda się trochę posadzić. Mam białe naparstnice, irysy syberyjskie, jeżówki, białe trzykrotki, walerianę, jarzmianki... do tego krwiściągi i śliwkowe maki od Magduśki, dla podbicia koloru. Jakieś pomysły co tam mogę dodać? Lub czego NIE dawać Bo co za dużo to też nie zdrowo
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:23, 30 kwi 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10407
antracyt napisał(a)

Haha, ja raczej z tych nastawionych pokojowo Śmiało można ze mną zakupy w szkółkach robić Do tego dysponuję busem mężatego ze sporym bagażnikiem
Dzisiaj nabyłam jedynie pelargonie, chociaż kilka razy kręciłam się koło magnolii Gold Star.


No ja nie wiem, w szale zakupowym to można różne czyny popełnić. Czasem oglądałam filmiki z Black Friday ze stanów. Co będzie jak staniemy przy OSTATNIEJ magnolii Gold Star i każda będzie ją chciała? Odpuściłaś sobie bo nie było innego zainteresowanego obok. Ale gdyby jakaś ogrodniczka też nad nią dumała, to byś szybko stwierdziła że może jednak weźmiesz bo potem nie będzie. Nie ma to jak duch rywalizacji
Busy dobra rzecz. Jak wybrałyśmy się z koleżankami do Wojsławic, też mężaty wziął busa, przewidując z góry nasze możliwości. Zapakowałyśmy samochód "na maksa" skrzynkami z roślinami
____________________
April April podbija las Mazowsze
mrokasia 07:26, 30 kwi 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18256
Śliczną, białą rabatę ma Tamaryszek, pewnie widziałaś .
Heufleriany od Ciebie rosną jak na drożdżach i sieją się . Bardzo się cieszę bo podoba mi się ta trawka .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
April 07:28, 30 kwi 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10407
SlonecznyOgrod napisał(a)
Ale dopiero w porównaniu z wiewiórką widać jaka ta misa jest wielka
Super gosć

Gdzie posadziłaś derenia kwiecistego?


Darcia, misa ma 150cm, proporcjonalnie duża do wielkości ogrodu Inaczej by znikła.
Derenia kwiecistego posadziłam na PAPROCIOWISKU, które zaczęłam robić w zeszłym roku. Mam nadzieję że w tym uda mi się skończyć. Posadziłam tam już języczniki, hakone, parzydła leśne, dzwonki poszarskiego. Jeszcze nie ma co pokazywać, bo zabrakło paproci na paprociowisku
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:30, 30 kwi 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10407
lilarose napisał(a)

o ja też się wybieram w poniedziałek do Skubianki jak bedę miała trochę szczęścia, to się na Ciebie natknę


No to do zobaczenia Może potem wpadniesz do mnie. W kupie raźniej. Pamiętasz gdzie to? Chyba już byłaś kiedyś?
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies