Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

Magara 00:26, 31 mar 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6374
W planowaniu nasadzeń nie pomogę Ale też wierzę, że z Twoim leśnym doświadczeniem obudzisz się pewnego dnia z mega pomysłem
Winobluszcz - pięknie się przebarwiał Czemu właściwie się go pozbyłaś? Z obawy przed ekspansynością dalszą???
U nas Małżonek maniakalnie sadzi bluszcze, pod każdą sosną. Wygląda to ładnie, na początku, ale boję się co będzie później. Coś kojarzę, że Izka chyba akcję zrywania miała...
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
April 05:48, 31 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9910
Agatorek napisał(a)


Wyglądają jak kolumnowe ambrowce


No trochę tak
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 05:50, 31 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9910
lilarose napisał(a)
kurcze, miałam winobluszcz na rabacie przy Domu działkowca - tak czułam, że może być problem i i zdjęłam go od strony ogrodu społecznościowego, ale nadal rośnie na płocie działkowca, który sasiaduje z nami. Zastanawiam się, jak namówić tego działkowca, by go usunął


Trzeba podsunąć pomysł na lepszy zamiennik
Długo tam rośnie?
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 05:51, 31 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9910
Mary napisał(a)

Następna chce, żeby ją bić po głowie. Wczoraj Magara miała taką samą prośbę. Jakieś to zaraźliwe.

Współczuję tej ciężkiej robory, Jolu. Uważaj na siebie.


A co Daga nawywijała?
Muszę zajrzeć
Termofor, który nazywany jest u nas "cipluchem" ratował mi wczoraj życie
____________________
April April podbija las Mazowsze
Makao 06:19, 31 mar 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 3664
No to okej, bo się wystraszyłam jak przyjrzałam się fotce i zobaczyłam bluszcz. Myślałam że się pomyliłaś i to bluszcz ma takie korzenie i jego tak wyrywasz.

Bo ja sobie bluszcz posadziłam na ziemi pod czereścią. Nic tam nie chce rosnąć więc stwierdziłam że może bluszcz da radę i pokryje tę połać i wlezie sobie na czereśnie. Podoba mi się ten efekt.
I tak trochę spanikowałam jak zobaczyłam to zdjęcie.
Dobrze że jednak się nie pomyliłaś

Aczkolwiek winobluszcz też sobie posadziłam 3 lata temu. Żeby siatkę porósł. Ale winobluszcz trójklapowy 'Veitchii'. Może odmianowy nie jest taki ekspansywny bo nie przyrasta za mocno
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
April 08:24, 31 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9910
Będzie fajnie bluszcz zarastał. Ja też jeszcze pod kilka sosen będę sadzić bluszcz. Łatwiej go upilnować niż winobluszcz ale też trzeba pilnować
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:40, 31 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9910
Jeszcze widok z planowanej rabaty na resztę łysego ogrodu.
Z tej perspektywy po prawej jest paprociowisko a po lewej rabata pod górką. Pod górką jeszcze nie wykończone ale plany są. Więc czekam tylko na dostawę świeżej siły.


Zawilce blanta nieśmiało się pokazują






Zaraz idę do ogrodu pielić barwinek
Miłego weekendu
____________________
April April podbija las Mazowsze
Iwona100 08:44, 31 mar 2023


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 713
Ja z winobluszczem miałam mnóstwo pracy i kłopotu. Też miałam na siatce ,która się od niego powyginała. Któregoś dnia przy silnym wietrze złamał się słupek ogrodzeniowy,bo winobluszcz był ciężką zwartą "ścianą". I szczerze mówiąc nie podobają mi się zimą te jego łyse badyle. Mówię o winobluszczu pięciolistkowym.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
April 08:54, 31 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9910
Albo jeszcze kilka fotek bo złośliwie zaczęło padać.








____________________
April April podbija las Mazowsze
antracyt 08:57, 31 mar 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Podoba mi się nowy teren do zagospodarowania, te wcinające się cisy i choiny zapowiadają tajemniczy klimat
Winobluszcz mam z prawej strony tarasu, robi za wiatrołap. Pilnowany, regularnie, mocno cięty, sprawdza się bardzo dobrze, ale oczywiście wymaga ciągłej kontroli.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies