Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 11:31, 20 wrz 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10616
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ale już cudne jesienne kolorki światłocienie robią robotę


No jakoś perspektywa jesieni mnie nie cieszy, choć myśl o odpoczynku od ogrodu, już tak
Z racji półcienia, nie będzie tak spektakularnych przebarwień jak u ciebie, w twoich tak bardzo słonecznych warunkach. Ale zawsze na czymś tam oko będzie można zawiesić
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 11:37, 20 wrz 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10616
TAR napisał(a)
Przepieknie, jest na czym oko zawiesic. A nowy klonik japonski sztos.

U mnie tez kilka roslin smetnie zwisa liscie ale to od nadmiaru wody. Cudownie byloby moc oddac tobie 50% mojej wody a wziac w zamian suchosc.

Kota mnie rozwala, bida jak nie wiem co. Na szczescie zwierzak nie wie jak wyglada. Byle jej tylko zimno nie bylo.


Tarcia, i ten japoński i ten palmowy wybierałam pod kątem jesiennego wybarwiania w półcieniu. U pana Oreszczuka dostałam oczopląsu, jak zaczęłam oglądać drzewa jakie posiada. Szok i niedowierzanie że tyle pięknych okazów można mieć w jednym miejscu. Kupiłam tylko dwa z racji szoku i męża, bacznie się przyglądającego, czy zmieszczę one okazy do auta. A w aucie już był Mercedes na pniu, sztuk dwa, mój i Mrokaśki bo to po drodze z Ryk się zdarzyło
Choć przyznam, że jak patrzę na twoje ostatnie zakupy to mnie zazdrość trąca, szczególnie o tego Ice Dragona Nie dość że piękny to jeszcze mega fajny pokrój
No i chętnie przygarnę te twoje 50% wody, wymyśl tylko formę transportu
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 11:38, 20 wrz 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10616
Kordina napisał(a)
Muszelki "lasogród" świetna nazwa oddaje charakter Twojego pięknego ogrodowiska

Żeby mu tylko lustra nie pokazali



Nie wiem czy po przejrzeniu się w lustrze kota byłaby bardziej wkurzona, bo już rozwaliła skalę
____________________
April April podbija las Mazowsze
Gosialuk 11:41, 20 wrz 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5488
Oko jest na czym zawiesić cały czas. Kloniki pięknie łapią kolorki. Mam bratytryche od zeszłego roku i co raz bardziej mi się podoba. Chyba podzielę jeszcze jesienią jak masz takie doświadczenia. Wiosną trochę za mało czasu na wszystko.
Kotka nie wygląda na zadowoloną i z tego co piszesz nie było przyjemnie. Oby szybko doszła do siebie.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
April 11:43, 20 wrz 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10616
Agatorek napisał(a)
Haha, ogolona bida wygląda dość oryginalnie . Mam podobny problem z Brutusem . Też nie lubi czesania.

Ogród cudny, ledwo się wszystko mieści na rabatach. Piękny busz
Nowe nabytki świetne !

Padało u Ciebie wczoraj?
U mnie dość mocno przez prawie 3 h.


Aga, ja już nie mogłam z tym czesaniem na siłę. Ciągle podrapana a efekt "prac" mizerny. Kocur uwielbia się czesać, domaga się, a nawet sam się "czesze" jak zostawię szczotkę na legowisku. Kocica na widok szczotki dostaje speeda i tyle ją widzieli... trzeba było uśpić i zadziałać. Bałam się że w końcu odparzeń się nabawi. Nie mówiąc że to musiało ją też boleć jak taki kołtun się zrobił.
U mnie padało ale bez szału niestety. Nawet nie przerwaliśmy podlewania własnego w tym czasie. Jednak każda kropla wody cenna. Więc dobre i to
Nie zalało ci wykopu pod basen?
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 11:46, 20 wrz 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10616
Makao napisał(a)
Klimat spokoju jaki panuje u Ciebie jest niesamowity. Jakby inny świat.
Kot po cięciu...no słodki biedaczek . To kotkę oddałaś na strzeżenie czy kota?


Aniu, no spokój faktycznie jest, gdyby nie nerw na tą suszę
Kotka się zrobiła na bóstwo Kocur czesanie uwielbia Na szczęście, bo oszczędził mi naprawdę sporo kasy
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 11:51, 20 wrz 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10616
Gosialuk napisał(a)
Oko jest na czym zawiesić cały czas. Kloniki pięknie łapią kolorki. Mam bratytryche od zeszłego roku i co raz bardziej mi się podoba. Chyba podzielę jeszcze jesienią jak masz takie doświadczenia. Wiosną trochę za mało czasu na wszystko.
Kotka nie wygląda na zadowoloną i z tego co piszesz nie było przyjemnie. Oby szybko doszła do siebie.

Dzięki
Brachytrichy szczególnie teraz jak kwitną i łapią ten swój lekko fioletowy odcień kwiatów, są ekstra Dziel, moje nie zauważyły dzielenia teraz. A wiosną musiałam obcinać liście bo mdlały. Teraz mają pewnie w sobie mniej wody, soki już wolniej krążą.
A kotka jest zawsze wkurzona, to jej preferowany stan umysłu więc lepiej raczej już nie będzie
____________________
April April podbija las Mazowsze
olciamanolcia 12:15, 20 wrz 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7698
Ogród piękny ( ile można to w kółko pisać ) dalie gem tez mam-moja ulubiona z tych co mam.
a z Kota to prawie sfinksa zrobiłaś
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
antracyt 12:51, 20 wrz 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 12048
April napisał(a)


Zuza, miałam cykać zdjęcia suchelców? nic ciekawego, nie mam aparatu żeby zrobić zdjęcia artystyczne więc suchelce nie wyglądałyby intrygująco
Zresztą widać że derenie i hortensje mają smętnie zwisające liście, nawet rdesty czasem mdleją a hakonki zwijają liście w wąskie igiełki. Podlewanie ciągle pracuje, strach pomyśleć o rachunkach za prąd. Wodę do ogrodu na szczęście mam z własnego ujęcia.
Lwa widzisz? i dobrze widzisz, choć mały, ledwo 4,5 kg. Bez włosów może nawet 4 Ale jaka milusia w dotyku. No oczywiście gdyby tylko dała się dotykać.... Generalnie zabieg, bo to niemal zabieg był, pod narkozą, u weta, jak przystało na dziką bestię: Więc zabieg jej raczej do gustu nie przypadł. Wkurzenie przez kilka dni było zdecydowanie powyżej norm wszelkich

U mnie derenie i hortensje też ze zwisającymi liśćmi, a rdesty jakby zminiaturyzowane. Miało wczoraj padać, ale tylko pokropiło w nocy...
A wkurzenie lwicy czym się objawia? U mnie zeszłej nocy kociuch urządziły sobie walki w środku poletka daliowego. Nie będę pisać, co chciałam im zrobić jak efekty tych walk odkryłam. Ogolenie towarzystwa na łyso byłoby niewystarczającą karą
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Basieksp 13:06, 20 wrz 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10804
Ogród jak zawsze piękny ale całą uwagę skradła kotka no nie dziwię się jej, że jest pogniewana no ale trochę sama sobie winna
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies