Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

Makao 07:23, 28 mar 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4178
Widoki piękne
Las w domu
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Patrycja_KG_Lu 07:53, 28 mar 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2705
anpi napisał(a)
Okna glanc malina, las przez nie bardzo wyostrzony
Ale takie dokładne mycie okien szczególnie tych do ziemi i drzwi tarasowych jest niebezpieczne. U mnie potem goście, a nawet eM i moja mama rozbijają sobie nos albo czoło wychodząc na taras pewnym krokiem : P ( nie mam belki poprzecznej w drzwiach i jak za czyste to wydaje się że
otwarte, tym bardziej, że z zewnątrz uchylona jest moskitiera, która zakłamuje dodatkowo rzeczywistość. Już się zastanawiałam czy na szybę nakleić jakąś naklejkę z czarnym ptakiem??? A może raczej z nosem!?

W Lidlu są sezonowe naklejki za około 5-6 zł wielokrotnego użytku. Kupiłam do pokoju dziecięcia dla urozmaicenia. Mam złe doświadczenia z szybami. Będąc tysiące kilometrów od domu na wakacjach wstąpiłam do centrum handlowego. To był dzień kiedy zmieniali właśnie naklejki na szybach i były odklejone. Odwracałam się idąc by coś komuś powiedzieć. Kątem oka widziałam otwarte drzwi…jak bardzo się pomyliłam…nadziałam się łukiem brwiowym. Było sporo krwi. Ochrona wezwała karetkę (w tamtym kraju za takie rzeczy jak niezabezpieczone szyby są duże pozwy o odszkodowania, mieli więc dużego stracha). Opatrzyli mnie na zapleczu ochrony wstępnie i doradzili bym stawiła się na SOR. Umówiłam wizytę na SOR przez moją ubezpieczalnie. Kilka szwów założył mi chirurg chwaląc się przy tym pielęgniarce pomagającej „pewnie jeszcze takiego szwu nie widziałaś” założył inaczej niż na polskie standardy i nie ma śladu. W Polsce nie chciała babeczka mi ich sciągnąć, bo nie wiedziała jak założone były (szok). Ściągałam sama z pomocą współlokatorki pęsetą przy lampce nocnej.

____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
April 07:57, 28 mar 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10214
Judith napisał(a)
Ja tu o oknach, które mnie nie interesują zamiast o ogrodzie, który interesuje mnie nad wyraz . Pięknie jest i szczerze mówiąc nie widzę tych nieposprzatanych miejsc jakoś .


Już prawie posprzątane, choć co jakiś czas znajduję jakiś kawałek który z różnych przyczyn ominęłam Generalnie jestem zadowolona
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:58, 28 mar 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10214
mrokasia napisał(a)
No właśnie, wylizane tak, że z lasu to tylko drzewa zostały...


Nie no, coś tam poza drzewami zaczyna się pokazywać. Wiadomo, wiosennych u mnie mało bo one zwykle wymagają słońca. Ale coraz więcej się zieleni
Ułudka już czeka na ciebie, zaczyna kwitnąć
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:00, 28 mar 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10214
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Jak to dobrze, że chciało Ci się pograbić. Cudowne jest to wiosenne podszycie. Ośmielam się stwierdzić, że jest piękniejsze niż czyste okna.


Haniu, bez grabienia się nie da, wszystko byłoby przyduszone. Takie są konsekwencje ogrodu w lesie. Ale trochę gimnastyki po zimie bardzo się przydaje
Okna też już czyste, przynajmniej te, które będą widzieć goście na święta Reszta, w miarę wolnego czasu.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:03, 28 mar 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10214
Magleska napisał(a)
Dla mnie też osobiście ogród ważniejszy niż okna ale znając Ciebie pewnie i te okna też machniesz

do Twojego leśnego ogrodu wzdycham nieustająco i nagminnie ,jak tylko są nowe fotk


i muszę się po kilka razy zastanawiać z którego miejsca były robione

Dobra ..wracam się jeszcze raz oglądać


Magda, pewnie że ogród ważniejszy, dlatego za okna wzięłam się dopiero teraz jak już ogród ogarnięty. No bo po co myć okna by widać było bałagan w ogrodzie.
Wiesz sama że u mnie ciężko się robi zdjęcia, drzewa skutecznie "psują" kadrowanie
Mam nadzieję że szybko wracasz do zdrowia. Trzymam kciuki za wyniki badań. Buziak.
Musisz się pozbierać bo będziesz miała wielu gości w tym sezonie. Nawet wczoraj omawiane były plany wyjazdu do ciebie i do Moni Tak więc, strzeż się
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:05, 28 mar 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10214
TAR napisał(a)
Wiem ile Jola potrzebuje sily i czasu by posprzatac te rabaty. Mam tez las z iglami. I tylko 3 miejsca gdzie sa rabaty. Ostatnio grabilam te miejscowki z nadmiaru lisci brzozowych, debowych, miliona witek brzozowych, sryliona igielek. Mnostwo czasu i sily. Niby nic a zebrala sie wielka sterta do przerobienia.

Tak wiec wielki szacun. Wiecej nie bede tak ogarniac. Moze byc nielad nie mam tyle sily


Tarcia, ale to wielka motywacja żeby ruszyć się z kanapy. Inaczej by mi się nie chciało. A jak jeszcze widać efekt. Teraz przyjemnie pospacerować po lesie. Mam nadzieję że goście w święta ruszą się zza stołu. Ma być przecież ponad 20 stopni
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:06, 28 mar 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10214
Makao napisał(a)
Aż cieplutko na serduchu jak się taką wiosnę widzi


Nawet tak wczoraj do eMa mówiłam, uchetana myciem okien i ogrodem, ale szczęśliwa
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:10, 28 mar 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10214
Magara napisał(a)
I ja się podpisuję pod "ochami" i "achami"

A tak przy okazji melduję, że iryski reticulata sobie świetnie radzą w półcieniu - te w słońcu w parę dni przekwitły, te w półcieniu już dobre dwa tygodnie cieszą Więc zapisuj w kalendarzu, żeby jesienią zakupić



Super doniesienia o iryskach. żeby tylko pamięć dopisała. Ze trzy przypominajki zrobię
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:13, 28 mar 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10214
anpi napisał(a)
A propos zająca...okna nie zając, nie uciekną

U mnie na oknach jeszcze zimowe malunki, znaczy białe domki. I jak wspomniałam, że trzebaby jakoś na Wielkanoc je zmyć, to dostałam podpowiedź, by tylko domalować kurczaczki i zajączki




Ja na początku marca chowałam niektóre ozdoby po poprzednich świętach Ale ty zdecydowanie mnie zdystansowałaś
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies