Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Judith 15:57, 29 cze 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9599
Krzaczki owocowe miały tu tymczasową miejscówkę, bo małżonek nie mógł sie doczekać własnych owoców (haha, nie wiedział jeszcze, ze samo nie rośnie), ktore docelowo miały sie znaleść w przygotowywanym rownolegle warzywniku.

A zatem w 2017 roku, gdy pojawiła sie koncepcja na cały ten teren (przytulona działka sąsiednia) zaczęła sie totalna metamorfoza Szelągowskiej, ten - znaczy sie Judith . Wyznaczyłam rabaty, posadziłam hortensje lime light, róże i kilka innych roślinek, wysypałam żwir, a mąż przygotował teren i wysiał trawnik. Z roślin wówczas posadzonych zostały tylko hortensje, róże i stojąca w kącie pomiędzy kratkami kolkwicja (dziękuję Anda za identyfikację!) prowadzona na drzewko


W roku 2018 zakątek cieszył oko ławeczką zrobioną przez małżonka i stoliczkiem wystruganymi z pnia dębu (początek mężowej stolarskiej pasji), a roślinki rosły...


W 2019 pojawiły sie hakonki i koncepcja na teren za kratkami (dotychczas rósł tu krzak iglasty-potwór)...


Pojawiły sie też klony...


CDN
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Annna12 16:09, 29 cze 2021


Dołączył: 05 wrz 2019
Posty: 276
No uwiebiam te PRZED i PO pięknie zamieniliście ten "azbeścik" na taki piękniusi zakątek. Czekamy na wersję już "opasłą" w roślinki z 2021
____________________
Ogród z koroną w tle...
Juzia 16:10, 29 cze 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38239
Fajnie się czyta
Kontynuuj

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Judith 16:17, 29 cze 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9599
Dzieć aktualizuje oprogramowanie ps4, a małżonek telewizora i dla mnie pasma na ściąganie zdjęć zabrakło . Kontynuacja wieczorem, choć zakończenie już znane .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Kasya 16:31, 29 cze 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41552
A ok… to przyjdę wieczorem
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Alija 16:33, 29 cze 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8484
Zmiany ogromne, aż trudno uwierzyć, że to jest to samo miejsce.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Anda 16:48, 29 cze 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Judith Szelągowska i mąż stolarz Fajny z Was duet. Mnie zmiana też się podoba.
I tak by the way - byłaś już w Holandii? Myślę, że to klimaty bardzo w Twoim stylu
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Yenna 21:10, 29 cze 2021


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 439
Judith, piękna zmiana Wrócę wieczorem na ciąg dalszy
____________________
Marta z Vengerbergu
Judith 21:56, 29 cze 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9599
W roku 2020 w miejsce zielonej szmaty pojawiło sie drewniane ogrodzenie - zakątek dodatkowo zyskał na urodzie. Zniknęły zurawki, zastąpiły je kolejne rozplenice, a za kratką rosły już sobie funkie, trawki ice dance, runianka, konwalie i przesadzone w cień żurawki


Klony podrosły, dodatkowo widać, ze rabata w stronę sosny została domknięta..


No i rok 2021 - obecny sezon - rozplenice, hakonki i tawuły przy klonach podrosły. Niby niewiele, ale jednak tak buszowato sie zrobiło


Za kratką przybyły paprocie - gdzies w tle trochę widać


Klony jeszcze większe, drewniane ogrodzenie zwiększyło swój zasięg, trochę zielonej szmaty zostało daleko, z drugiej strony działki. Do dokończenia może jeszcze w tym sezonie (małżonek sie machnął w obliczeniach i zamówił za mało
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 22:00, 29 cze 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9599
No i na koniec podsumowanie:
Było


Jest


EDIT: dodam tylko, ze to widok był/jest z okna sypialni .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies