Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

olciamanolcia 11:10, 08 lis 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7055
Coś mi się wydaje ,że nie dogodzimy .
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Gruszka_na_w... 15:17, 08 lis 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Czy ewentualne drzewko nie będzie miało wpływu na jagodnik? (krzewy owocowe obok)

Jeśli są berberysy, to nie ma sensu wprowadzać innych niskich krzewów. Choć wśród kwitnących i przebarwiających się są żylistki Nikko, tawuły japońskie. Mrokasia nabyła jakiegoś ciekawego żylistka. Nazwy nie pomnę.

Juzia, perovskia to chyba ta niska, bo ta wielka może się pokładać.

Większość bylin jest raczej krótkokwitnąca. Nie wiem, czy nie denerwowałby Cię związany z nimi lekki bałagan.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Martka 15:39, 08 lis 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Judith, a więc mamy róże, hortensje lub bylinowy bałaganik, wybieraj
A tak na serio to założenie nowej rabaty wymaga namysłu i rozdumania wszystkich wariantów, zanim padnie: "o! to jest to!"
Judith 16:30, 08 lis 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9922
Dziewczyny, dziękuję za wszystkie uwagi. Inspiracją dla mnie są nawet takie, które w pierwszej chwili wydają się pozornie do odrzucenia (a przypomnę, ze koncepcji na to miejsce nie miałam żadnej).
Coś mi sie bardzo mgliście klaruje, w wolnej chwili zrobię wstępny szkic i Wam przedstawię .

A! Nie napisałam, ze za dłuższym bokiem rabaty, pomiędzy porzeczkami maz wymyślił sobie drzewka owocowe. Ma se wybrać - mój warunek to karłowe i niezbyt rozrastające sie, coby mi słońca na rabacie nie przyslanialy . W szczegóły sie nie wdaję, umywam ręce .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Wiaan 16:30, 08 lis 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
Martka napisał(a)
Judith, a więc mamy róże, hortensje lub bylinowy bałaganik, wybieraj
A tak na serio to założenie nowej rabaty wymaga namysłu i rozdumania wszystkich wariantów, zanim padnie: "o! to jest to!"


____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Agatorek 16:33, 08 lis 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Judith napisał(a)
Dziewczyny - chcę tu coś kwitnącego, nie drzewo/a. ...


To ja Ci jeszcze zaproponuję judaszowca . Tylko nie bij
Wiem, to drzewo, a raczej drzewko. Ale spełnia Twój wymóg, bo kwitnie, a później ma przepiękne liście, które także zdobią .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Martka 16:35, 08 lis 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Burze mózgów są świetne zaskakujące jest rownież to, że nagle potrafi się pojawić rozwiązanie zupełnie spoza puli pomysłów drzewka owocowe - może to jest myśl na ten zakątek? pięknych rabat masz wiele i są tam i róże, i hortensje, i byliny Zazdroszczę Ci pojemności ogrodu
Milka 16:55, 08 lis 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Judith napisał(a)

A jak wyglada temat kwitnienia róż okrywowych? Chciałabym coś co długi kwitnie i nie wymaga „skakania” przy sobie.
Szukam głównych bohaterów tej rabaty. Berberysy, trawy - jako ozdobniki.

Róże okrywowe są niewymagające. Z reguły są sadzone w miastach, nikt ich nie dogląda, a kwitną non stop
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Gruszka_na_w... 22:04, 08 lis 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Różomaniaczką nie jestem. Ale doceniam wkład róż w estetykę i kolorystykę ogrodu. Dla mnie ich największą wadą jest konieczność cięcia, ale w Twoim przypadku to akurat nie gra roli. Dużo ich tam nie będzie.
Do tych czerwonych berberysów i imperaty dobrze będą pasować:
róże kremowe- mają certyfikat zdrowotności
lub białe
Obie rosną u mnie. Kwitną obficie. Dobrze zimują i co najważniejsze- trzymają się swoich wymiarów.
Nie polecam róż Swanny. Ta róża ma tendencję do wypuszczania w sezonie długich "batów".
Jeśli wybierzesz róże, to można na tej rabacie dosadzić odmianowe kukliki Mai Tai- zakwitną zanim rozpędzą się róże. Można wykorzystać też żurawki np. Northern Exposure 'Silver, Silver Scrolls lub jakieś inne.
Róż w innych kolorach nie proponuję, bo z czerwonolistnymi berberysami np. różowy może zgrzytać.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
olciamanolcia 22:13, 08 lis 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7055
Judith jak się zdecydujesz na róże masz ode mnie jedna w prezencie - do wyboru żółta bądź różowa. Ty będziesz miała rabatę a ja będę przeszczęśliwa
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies