Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Alija 09:01, 28 mar 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8829
Judith napisał(a)
Kolejny zestaw wczesna wiosna-lato




Ale fajne porównanie, pięknie tu masz. Już niedługo będzie tak zielono, ale trudno się doczekać.
U mnie też jeszcze forsycje nie kwitną, to chyba na południowym zachodzie, tam cieplej. Ale róże chyba już można ciąć, wędrując po ogrodowisku, wszędzie widzę już przycięte.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Judith 09:32, 28 mar 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9994
DariaB napisał(a)
U mnie na południu forsycja jeszcze nie kwitnie i pewnie trochę jeszcze poczeka skoro od środy ma być znaczne ochłodzenie, a w weekend śnieg

Okrutnie kapryśna i nieprzewidywalna ta forsycja jak na wskaźnik terminu cięcia róż... Tam gdzie cieplej kwitnie lub nie (południe - nie kwitnie, południowy zachód - kwitnie), a tam, gdzie zimniej - Warszawa - kwitnie, ale pod Warszawą już nie...
Więc kiedy ciąć róże, ja się pytam?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 09:33, 28 mar 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9994
Alija napisał(a)


Ale fajne porównanie, pięknie tu masz. Już niedługo będzie tak zielono, ale trudno się doczekać.
U mnie też jeszcze forsycje nie kwitną, to chyba na południowym zachodzie, tam cieplej. Ale róże chyba już można ciąć, wędrując po ogrodowisku, wszędzie widzę już przycięte.

Dziękuję, Alicjo .
Z różami poczekam jeszcze tydzień... Śnieg i mróz zapowiadają
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
daredevil 09:45, 28 mar 2022

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Ten tydzień był cudny, ale od środy ma lać i znów być zimno, a potem śnieg... taka w kratkę ta wiosna, no ale w suime to nic nowego
Też mam róże jeszcze nie przycięte, na szczęście tylko 3. Za to miskanty i piórkówki ogolone, jupi.
pozdrawiam
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Yenna 13:03, 28 mar 2022


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 585
Twoje porównania są mega optymistyczne
____________________
Marta z Vengerbergu
Judith 13:10, 28 mar 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9994
Yenna napisał(a)
Twoje porównania są mega optymistyczne

Taki był zamiar . Znaczy - udało się
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
DariaB 14:44, 28 mar 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Judith napisał(a)

Okrutnie kapryśna i nieprzewidywalna ta forsycja jak na wskaźnik terminu cięcia róż... Tam gdzie cieplej kwitnie lub nie (południe - nie kwitnie, południowy zachód - kwitnie), a tam, gdzie zimniej - Warszawa - kwitnie, ale pod Warszawą już nie...
Więc kiedy ciąć róże, ja się pytam?

No właśnie i bądź tu człowieku mądry ja jeszcze róż nie cięłam, poza usunięciem zasuszonych kwiatów i starych liści. Poczekam jeszcze chwilę
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Juzia 18:12, 28 mar 2022


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38741
Hejo!
Jak tam Twoje nowe rabaty?
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Martka 18:49, 28 mar 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Judith, ja jeszcze tydzień poczekam z różami, ale potem to już nie ma zmiłuj teraz będzie tylko cięcie korygujące, zasadnicze zrobiłam na jesień za radą Gruszeczki. Bardzo sobie tę wskazówkę teraz, o tej porze roku chwalę
Judith 20:11, 28 mar 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9994
Juzia napisał(a)
Hejo!
Jak tam Twoje nowe rabaty?

No co Ty, Juzia! Jakie nowe rabaty? Ja jeszcze z etapu porządkowania ogrodu nie wyszłam .
Rabaty, póki co, istnieją tylko w mojej głowie .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies