Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Judith 12:13, 07 maj 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Dziewczyny, jeden z moich dwóch świerków Conica (ten po prawej stronie na zdjęciu poniżej) dokonał żywota, choć po wrześniowym przesadzaniu wszystko wskazywało na to, ze przyjęły sie oba i już zamówiłam hortensje bobo na środek tej rabaty...

Fotka (zrobiona przed zakończeniem prac, ale patrzymy tylko na rabatę ze świerkami ) dla przypomnienia co to za miejsce:


Teraz miejsce po jednym z nich zieje pustką:


Małżonek niespodziewanie stanął okoniem na moją standardową na cieniste miejsca propozycję posadzenia hortensji bukietowej. Stwierdzil, ze łyso będzie do lipca, a powinno być coś zimozielonego (czyta ukradkiem Ogrodowisko?!). Kolejne jego propozycje odrzucałam argumentując brakiem słońca, aż dotarł do rododendrona...
Nie jest to moja ulubiona roślina (w sensie uprawy nie jest, bo w sensie urody - jak najbardziej jest), ale zaryzykować można, dlaczego nie?
Zatem mam pytanie: jaka odmiana jest najłatwiejsza w uprawie? Do tego należy dodać, ze miejsce jest dość trudne, bo tuż obok rośnie brzoza... A! i kwiaty maja być w odcieniu różu, najlepiej ciemnego.
Tak, ze ten... Macie jakieś pomysły, jaka miałaby to być odmiana i czy w ogóle?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
anuska2507 12:21, 07 maj 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2561
Ja mam rododendrony Cheer. Kwiaty jasnoróżowe. Już kwitnie - chyba jeden z najwcześniej kwitnących. Zdarza mu się zakwitnąć też na jesień. Nie wiem jak z wymaganiami, bo nie mam innych odmian do porównania.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Judith 12:23, 07 maj 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
anuska2507 napisał(a)
Ja mam rododendrony Cheer. Kwiaty jasnoróżowe. Już kwitnie - chyba jeden z najwcześniej kwitnących. Zdarza mu się zakwitnąć też na jesień. Nie wiem jak z wymaganiami, bo nie mam innych odmian do porównania.

A w jakiej ziemi posadziłaś? Jaki nawóz stosujesz?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 12:50, 07 maj 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
A psiutek jak zawsze uprawia plażing
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Anda 14:42, 07 maj 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Hej, nie posiadam rodków w ogrodzie, bo ich nie lubię Ale najłatwiejsze w uprawie, bo bardziej tolerancyjne na wyższe pH gleby są rodki INKAHRO, Easydendron.

https://www.inkarho.de/rhododendron-sortiment/

Obejrzyj sobie odmiany. W PL tez na pewno są dostępne, np. w O.i
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
anuska2507 14:49, 07 maj 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2561
Judith napisał(a)

A w jakiej ziemi posadziłaś? Jaki nawóz stosujesz?

Magiczną siłę do rodków i dolistnie ogrodowiskową mieszankę Bogdzi.
Z ziemią musiałam trochę "cudować", bo akurat tam, gdzie chciałam posadzić, nie była kwaśna. Mieszałam rodzimą ziemię z korą, obornikiem krowim, mączką granitową i siarką. W zeszłym roku podlewałam też nawozem zakwaszającym. W dołek dałam trochę podłoża do borówek.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
LIDKA 15:28, 07 maj 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6902
Jak masz tam sucho bo brzoza jest, to gdzieś czytałam ze można duuuży szeroki dołek wyłozyc podziurawioną folią.
Ja swoje sadzilam w ziemie do borówek z worka i mieszalam z moja.
Z poczatku mi 2 kipły i dosadzilam inne ale odkad je nawoze wygladaja dobrze.

Idz do rododendronowego ogrodu i pytaj Bogdzie co posadzic. Lepiej nie wie nikt.

A Irenka rododendrony tnie po mistrzowsku i tez ma piękne.
Moze coś poleci.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Judith 16:08, 07 maj 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Martka napisał(a)
Kret złapany ekspresowo, ekspresowa nowa rabata z NN miskantami (i kancikami w roli głównej!), tulipanowy pokaz, Globosum zielone, ależ dzieje się! Judith, Twoja radość z ogrodu stała się bardzo odczuwalna co nie dziwi, pogoda sprzyja, galopująca wegetacja także, można działać, snuć się z kawą i snuć wizje, cudny czas Przez kilka dni nie zaglądałam na forum i czuję, jakbym trafiła do innej galaktyki, wszędzie tyle zmian. Tydzień temu łyso, dziś istny szał kolorów

Moja radość z ogrodowania jest ogromna . Czasem miewam refleksje jak wyglądałoby moje życie, gdybym nie wyprowadziła sie z miasta i nie wiem, co wtedy byłoby ważne, jakie pasje zdominowałaby moje życie . Powody wyprowadzki nie były w żaden sposób związane z chęcią posiadania i tworzenia ogrodu, te przyszły z czasem


nicol21 napisał(a)
Po dłuższym czasie wróciłam do Twojego ogrodu i coraz bardziej doceniam te duże drzewa wplecione w ogród, a nie tylko na obrzeżach ogrodu. Choć chciałabym mieć choć na obrzeżach kilka takich okazów.

Bardzo ładnie wygląda ogród.

Dziękuję, Nicol . Drzewa zastane na działce to wielka wartość zarówno w kontekście ich urody jak i cienia, jaki dają. U mnie dodatkowo okolica leśna, zatem jest to miejsce, do którego inni przyjeżdzają na długie weekendy, a nawet wakacje .


LIDKA napisał(a)

chwalę i podziwiam. A dziś rano pomyślałam że dawno szerokich kadrów nie bylo.
Teraz myślę że przedogródka też dawno nie było...

Lidka, ja prawie nie mam przedogródka, nie bardzo jest co pokazywać .


Roocika napisał(a)
Oba tulipanki ładne U Ciebie wszystko dopracowane do perfekcji.

Dziękuję, Asia . Jest dobrze, jednak do perfekcji brakuje mi jeszcze obsadzenia pustawych rabat .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 16:13, 07 maj 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Anda napisał(a)
Hej, nie posiadam rodków w ogrodzie, bo ich nie lubię Ale najłatwiejsze w uprawie, bo bardziej tolerancyjne na wyższe pH gleby są rodki INKAHRO, Easydendron.

https://www.inkarho.de/rhododendron-sortiment/

Obejrzyj sobie odmiany. W PL tez na pewno są dostępne, np. w O.i

Obejrzałam . Piękne są, będę dumać .
Dziękuję, Anda!


anuska2507 napisał(a)

Magiczną siłę do rodków i dolistnie ogrodowiskową mieszankę Bogdzi.
Z ziemią musiałam trochę "cudować", bo akurat tam, gdzie chciałam posadzić, nie była kwaśna. Mieszałam rodzimą ziemię z korą, obornikiem krowim, mączką granitową i siarką. W zeszłym roku podlewałam też nawozem zakwaszającym. W dołek dałam trochę podłoża do borówek.

Dziękuję za wskazówki!


LIDKA napisał(a)
Jak masz tam sucho bo brzoza jest, to gdzieś czytałam ze można duuuży szeroki dołek wyłozyc podziurawioną folią.
Ja swoje sadzilam w ziemie do borówek z worka i mieszalam z moja.
Z poczatku mi 2 kipły i dosadzilam inne ale odkad je nawoze wygladaja dobrze.

Idz do rododendronowego ogrodu i pytaj Bogdzie co posadzic. Lepiej nie wie nikt.

A Irenka rododendrony tnie po mistrzowsku i tez ma piękne.
Moze coś poleci.

Lecę! . Dziękuję .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
olciamanolcia 16:26, 07 maj 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6904
Ja mam tez coś zimozielonego w postaci rododendrona Też Mąsz się uparł bo w ogrodzie mus jest zimozielone posiadać
Kupiony w Biedrze , rośnie w rodzimej czyli piaszczystej ziemi, czasem nawożony do kwasolubnych . Praktycznie nie podlewam go . Mój jest biały z bardzo gęstym kwiatem . Nigdy go nie podcinałam. W sumie nie wiem czy zdobi jak mam wsztstko powycinane po zimie - jest sam na wielkiej brzozowej rabacie
Teraz tez są rodki w Biedrze po 24 albo 19 i to różne kolory przynajmniej na etykiecie

____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies