Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Judith 20:19, 30 maj 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Sylwia, Alicja, dziękuję
Lubię porządek w swoim ogrodzie, a że małżonek podziela to zamiłowanie, to wpasował się ze swoją stolarską twórczością .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 20:24, 30 maj 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Kolejny dzień ogrodowej tytrki za mną .
Rabata z nowym rodkiem skończona, dziękuję Wam za rady dotyczące przygotowania podłoża. Wykopałam szeroki dół, wymieszałam ziemię do kwasolubów z rodzimą, dodałam hojnie kory i końskiej kupy (jednak granulowanej ). Odczekałam kilka tygodni. Mam nadzieję, ze mu się spodoba . Hakonki jako towarzyszki zostały odkrojone (oszczędnie) od mateczki, zobaczymy czy w tym sezonie nieco przytyją…
W środku pomiędzy świerkiem i rodkiem skromnie majaczy hortensja Bobo.

____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 20:29, 30 maj 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Posadziłam różę Ascot (jaka to była radość, gdy okazało się, ze jest w CO!) w miejsce śpiącej królewny.
Posadziłam tez hortensję Lime Light szczepioną na pniu. Tu operacja była nieco pracochłonna z uwagi na konieczność pozbycia się szmaty, równania ziemi, wzbogacania, układania kartonów i sypania kory
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 20:30, 30 maj 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Trawnik po deszczach wygląda oszałamiająco!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Wiolka5_7 20:54, 30 maj 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443
Pięknie masz Judith ! kolorki po deszczu takie soczyste,uwielbiam rodek z hakone - uwielbiam ten duecik
Trawnik wygląda super !

A co z tym conicą obok, będziesz wywalać? U rodziców rośnie cały rządek i będą wywalać ,bo co roku przędziorek je atakuje i wyglądają kiepsko
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Agatorek 21:42, 30 maj 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Ależ soczyście! Trawnik wygląda na mega mięciutki
W każdym zakątku widać Waszą ciężką pracę i perfekcjonizm.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
LIDKA 23:24, 30 maj 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6884
Trawnik jak dywan. Rodka wybrałaś fajnego.
Ciekawa jestem tej róży ascot. Jesienią sadziłam 2 szt.

U mnie na giełdzie niedzielnej stoi jakis porzadny hodowca róż. Po 40 zł Miał kolekcje róż nostalgicznych w dużych donicach i bardzo ładne okazy. Wszystkie z metkami i kwitnące. Na pewno będę jeszcze coś sadzić.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Judith 07:56, 31 maj 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Wiolka5_7 napisał(a)
Pięknie masz Judith ! kolorki po deszczu takie soczyste,uwielbiam rodek z hakone - uwielbiam ten duecik
Trawnik wygląda super !

A co z tym conicą obok, będziesz wywalać? U rodziców rośnie cały rządek i będą wywalać ,bo co roku przędziorek je atakuje i wyglądają kiepsko

Wiolu, dziękuję, bardzo mi miło, że Ci się podoba .
Świerk zostaje - jest zdrowy i ładny. Ale jesli będzie grymasił - podzieli los kolegi .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 08:01, 31 maj 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Agatorek napisał(a)
Ależ soczyście! Trawnik wygląda na mega mięciutki
W każdym zakątku widać Waszą ciężką pracę i perfekcjonizm.

Dziękuję Agnieszko . Z tym perfekcjonizmem nieco ostatnio odpuszczam, przyjęłam do wiadomości, że idealnie mogłoby być w ogródku o powierzchni 100 metrów, większym się nie da .
Trawnik faktycznie jest mięciutki . Przed deszczami szeleścił pod nogami, teraz się po nim sunie jak po dywanie . Ostatnio sąsiadka w ubłoconych roboczych buciorach zapytała - w żartach ofkors - czy na pewno może na niego wejść
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 08:04, 31 maj 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
LIDKA napisał(a)
Trawnik jak dywan. Rodka wybrałaś fajnego.
Ciekawa jestem tej róży ascot. Jesienią sadziłam 2 szt.

U mnie na giełdzie niedzielnej stoi jakis porzadny hodowca róż. Po 40 zł Miał kolekcje róż nostalgicznych w dużych donicach i bardzo ładne okazy. Wszystkie z metkami i kwitnące. Na pewno będę jeszcze coś sadzić.

Też jestem ciekawa Ascot. Kupiłam ja jako polecaną (no i kolor ma taki, jak lubię), a wszystkie internetowe zdjęcia wskazują, że będzie zachwycać .
Przyznam, że nazwy "róże nostalgiczne" nie znałam . Ale wujek Gugel mówi, że sa piękne. Masz patelnie, masz warunki dla róż .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies