Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Gruszka_na_w... 22:03, 02 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Rodkom sypnij na początku lipca wokół bryły korzeniowej siarczanu potasu. Ładnie zawiążą pąki kwiatowe na przyszłoroczny sezon.
Bardzo ładnie prezentuje się kącik z ławeczką i pergolami.
Po dzisiejszym oglądzie zdjęć z Twojego ogrodu stwierdziłam, że te idealnie proste linie rabat mają duży wpływ na uspokojenie myśli.
Hamaczek ma idealną miejscówkę.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Agatorek 22:13, 02 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Jutro pójdę swoje róże skontrolować…

Judith, piękne rodki masz , a trawniczek, jak dywanik.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Basieksp 22:26, 02 cze 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10248
Judith napisał(a)
Żurawki w tym roku szaleją


Nooo, śliczne są bardzo ładnie wyglądają w takiej masie, super
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
LIDKA 22:57, 02 cze 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7093
Judith napisał(a)
Martka, Ascot to był mój pierwszy wybór, ale nigdzie nie było. Znalazłam Piano i jadąc do namierzonej szkółki mijałam inna po drodze, a w niej była Ascot! Czy nie cudnie ?
Trawniczek istotnie super, dziś po koszeniu jeszcze piękniejszy .




JUDITH PięknE widoczki zapodajesz.
Znowu bede miec kompleks mojego trawnika bo o takim własnie marzyłam.

Czasem jednak mus sie napracowac zeby spelnić marzenie wiec dzis 4 godziny dalam mojemu trawnikowi.

A jak właściwie Ci na imię Ogrodniczko?
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
LIDKA 22:59, 02 cze 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7093
Judith napisał(a)
Doczekałam się kwitnienia rodków!
[






Wow. Śliczości.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
LIDKA 23:02, 02 cze 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7093
Martka napisał(a)
Cudowne zbiegi okoliczności zdarzają się jednak Będziemy mogły się wymieniać się doświadczeniami, jak radzić sobie z tym trudnym ogrodowym przypadkiem o imieniu róża W tym roku Ascot mam całą w pączkach, ale w zeszłym też już bardzo obficie kwitła. Trawnik zachwyca, mój dziś kosiłam, ale czasu na detailing nie było. Za to zrobiłam opryski wszystkich róż i drzewek zaatakowanych mszycą wyciągiem z oleju rydzowego - Elpumarem. edit: Emulparem! Nie śmierdziało, co ważne Namnożyło się tej mszycy przez ostatnich kilka dni dużo, ku mojemu zdumieniu. A biedronki żadnej nie widziałam...
Edit: Zaskakujący jest efekt kwitnącej żurawki w takiej masie. Bardzo dobre połączenie koloru liścia i kwiatostanu


Za Twoim przykladem Martko jesienią nabyłam 2 szt Ascot. Też czekam na nie bardzo. I na moje pastelle.
Bo że artemisy zrobią szał to już widać.

Musze ten emulpar nabyć. Róże na razie czyste ale to kwestia czadu tylko.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Judith 11:10, 03 cze 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9922
Martka napisał(a)
Cudowne zbiegi okoliczności zdarzają się jednak Będziemy mogły się wymieniać się doświadczeniami, jak radzić sobie z tym trudnym ogrodowym przypadkiem o imieniu róża W tym roku Ascot mam całą w pączkach, ale w zeszłym też już bardzo obficie kwitła. Trawnik zachwyca, mój dziś kosiłam, ale czasu na detailing nie było. Za to zrobiłam opryski wszystkich róż i drzewek zaatakowanych mszycą wyciągiem z oleju rydzowego - Elpumarem. edit: Emulparem! Nie śmierdziało, co ważne Namnożyło się tej mszycy przez ostatnich kilka dni dużo, ku mojemu zdumieniu. A biedronki żadnej nie widziałam...
Edit: Zaskakujący jest efekt kwitnącej żurawki w takiej masie. Bardzo dobre połączenie koloru liścia i kwiatostanu

U mnie mszyce występują, ale nie w ilościach przerażających. Ciekawa jestem skuteczności zastosowanego przez Ciebie specyfiku.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 11:13, 03 cze 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9922
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Rodkom sypnij na początku lipca wokół bryły korzeniowej siarczanu potasu. Ładnie zawiążą pąki kwiatowe na przyszłoroczny sezon.
Bardzo ładnie prezentuje się kącik z ławeczką i pergolami.
Po dzisiejszym oglądzie zdjęć z Twojego ogrodu stwierdziłam, że te idealnie proste linie rabat mają duży wpływ na uspokojenie myśli.
Hamaczek ma idealną miejscówkę.

Wbijam w kalendarz
W temacie uspokajania to na mnie działa ład w ogólności - czyli nie tyle proste linie, co kanciki .
Hamak nadał dębom wartości użytkowych .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 11:19, 03 cze 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9922
Agatorek napisał(a)
Jutro pójdę swoje róże skontrolować…

Judith, piękne rodki masz , a trawniczek, jak dywanik.

Kontroluj, kontroluj, bo kwiatów nie zobaczysz .
Rodki w tym roku bardzo pięknie rosną i kwitną, jakąś przemianę przeszły, bo to pierwszy rok takiej ich kondycji.
Najstarszy krzew - z najpiękniejszym kolorem kwiatów - dopiero zaczyna i szykuje się szał! Gdy to nastąpi obfocę z każdej strony .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 11:20, 03 cze 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9922
Basieksp napisał(a)


Nooo, śliczne są bardzo ładnie wyglądają w takiej masie, super

Noo, pięknie rosną, a te na zdjęciu przeżyły zimę w takiej kondycji, że nie musiałam nic przycinać!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies