Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Judith 09:40, 20 sty 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9933
Joann napisał(a)
Pomyślałam to samo co Martka, masz trafne uwagi, fajnie, że są takie osoby na O
Też mysle, że niektóre miejsca to jakbym pierwszy raz widziała! Bardzo, bardzo klimatycznie, myślę, że zdjęcia nie oddają nawet tego uroku.

To niezmiernie miłe, naprawdę!

An_na napisał(a)
Judith
sporo musiałam nadrobić,
lista prac zacna- życzę realizacji bez spiny
A zdjęcia? No cóż...oglądając je poczułam blogi spokój i relaks.
Jeżeli Twój ogród ma taki wpływ poprzez fotografie to jak musi działać na żywo? Ach, och, cudownie

❤️
Baaardzo dziękuję
Ale... no właśnie nie jestem pewna, jak to jest z tymi zdjęciami w przypadku mojego ogrodu...
Czy robię zdjęcia, które go upiększają, czy jest piękniejszy w rzeczywistości...? Chyba różnie bywa . Odpowiedni kadr, światło w tej właśnie konkretnej chwili i może wyjść widok, którego próżno potem szukać w prawdziwym ogrodzie .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 09:47, 20 sty 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9933
maksimini napisał(a)
Judith - piękne zdjęcia, piękny ogród, piękne drzewa Zwłaszcza drzew zazdroszczę. Mam u siebie 11 brzóz i 4 graby, ale wszystko młode. A nie ma jak to starodrzew. U mnie sąsiedzi jakoś boją się drzew, owszem sadzą, ale pojedyncze i szczepione, niziutkie. Szkoda. Podoba mi się bardzo u Ciebie.

Kasiu u Ciebie jest osiedle domów zbudowane na dawnych polach zapewne? U mnie są to domy budowane na terenach leśnych - najpierw były tu lasy, potem działki rekreacyjne, a teraz powstają domy całoroczne, stąd obfitość drzew w ogrodzie, u sąsiadów i w okolicy . Choć (w krótkim na szczęście okresie, gdy żadnych ograniczeń w wycince nie było) dwóch sąsiadów (nie najbliższych, uff!) wycięło wszystkie drzewa na działce. Ale to byli wówczas nowi mieszkańcy, chyba wycięli te drzewa, nim dane im było docenić ich obecność.
Dziękuję za pochwały dla zdjęć i ogrodu .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 09:48, 20 sty 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9933
Szymka napisał(a)


Pięknie słońce prześwituje przez drzewa. W ogóle bardzo ładne zdjęcie.
Od razu przypominam sobie lato, krótkie rękawki i spodenki. Ciepły wiaterek...

Szymko, mam podobne odczucia - wielka tęsknota za latem mi się włączyła właśnie przy tym zdjęciu .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 09:52, 20 sty 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9933
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Mnie się aż buzia śmieje do tych thebestów. Tak niespiesznie, mimochodem wyszedł Wam (bo mąż też miał w tym udział) piękny kawałek świata.

Haniu, dziękuję . Trafiłaś - jak mawiał mój ojciec - w sam środek sedna : niespiesznie i mimochodem, tak to właśnie było/jest .
Tak, jak najbardziej ogród to dzieło nie moje, a nasze i miejsce, gdzie każde z nas robiąc to co lubi najbardziej, tworzy coś, z czego jesteśmy dumni .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
ajka 14:56, 20 sty 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Judith napisał(a)

Dziękuję Mirka . Jak to kiedyś pisałam - moje i mężowe letnie wieczorne spacery po ogrodzie to czas klepania się nawzajem po plecach z wyrazami uznania .
Wszystkiego dobrego także dla Ciebie


I to jest piękne, my tez powoli wchodzimy w ten etap, ale nam jeszcze dużo brakuje

Uwielbiam twoje drzewa i naprawdę nie mogę się nadziwić jak nowi nabywcy dziadek wycinają wszystko w pień. Serce by mnie bolało. My niestety kupiliśmy całkowicie płaską działkę na wygwizdajewie i mogę tylko innym pozazdrościć starych drzew na ogrodzie.

Mój mąż długo mieszkał pod lasem i spacerów wśród drzew bardzo mu na co dzień brakuje.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Basieksp 15:33, 20 sty 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10251
Fajne macie te wieczorne spacery po ogrodzie aż mi się zatęskniło za takimi spacerami, ale jeszcze chwila i będzie wiosna pospacerujemy sobie ogrodowo
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Judith 15:44, 20 sty 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9933
ajka napisał(a)


I to jest piękne, my tez powoli wchodzimy w ten etap, ale nam jeszcze dużo brakuje

Uwielbiam twoje drzewa i naprawdę nie mogę się nadziwić jak nowi nabywcy dziadek wycinają wszystko w pień. Serce by mnie bolało. My niestety kupiliśmy całkowicie płaską działkę na wygwizdajewie i mogę tylko innym pozazdrościć starych drzew na ogrodzie.

Mój mąż długo mieszkał pod lasem i spacerów wśród drzew bardzo mu na co dzień brakuje.

Ania, dla Was już dawno ten moment nastał . Po takiej metamorfozie ogrodu? - heloł!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 15:45, 20 sty 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9933
Basieksp napisał(a)
Fajne macie te wieczorne spacery po ogrodzie aż mi się zatęskniło za takimi spacerami, ale jeszcze chwila i będzie wiosna pospacerujemy sobie ogrodowo

Nooo . Ta tęsknota jest chyba głównym powodem zamieszczania thebestów .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 09:23, 21 sty 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9933
Miało padać i pada
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Basieksp 09:47, 21 sty 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10251
A widzisz, chociaż widok masz piękny a u nas z zimy to tylko silny wiatr narazie mamy
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies