Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Szymka 18:42, 19 sty 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Judith napisał(a)
Pozazdrościłam dziewczynom thebestów, zatem lecimy
(założenia: ograniczam się do dwóch postów czyli 8 zdjęć i nie zamieszczam portretów roślin )



Pięknie słońce prześwituje przez drzewa. W ogóle bardzo ładne zdjęcie.
Od razu przypominam sobie lato, krótkie rękawki i spodenki. Ciepły wiaterek...
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Gruszka_na_w... 20:39, 19 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Mnie się aż buzia śmieje do tych thebestów. Tak niespiesznie, mimochodem wyszedł Wam (bo mąż też miał w tym udział) piękny kawałek świata.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
An_na 21:31, 19 sty 2023


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1586
Judith
sporo musiałam nadrobić,
lista prac zacna- życzę realizacji bez spiny
A zdjęcia? No cóż...oglądając je poczułam blogi spokój i relaks.
Jeżeli Twój ogród ma taki wpływ poprzez fotografie to jak musi działać na żywo? Ach, och, cudownie
____________________
Ania**Ania na Żuławach
Judith 09:16, 20 sty 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10053
Martka napisał(a)


Judith Twoje towarzystwo jest również przyjemnością Wyłaniasz się z trafną uwagą i komentarzem, postem we właściwym momencie

Aaach! Jakie to miłe!

Martka napisał(a)

Nie kupiłabym teraz już działki bez drzew ale kto wiedział....

No właśnie . Człowiek kupując dom/działkę skupia się na ogromnej liczbie danych - plan zagospodarowania, plany inwestycyjne w pobliżu, położenie terenu w sensie zagrożenia zalaniem, sąsiedztwo bliższe i dalsze, bliskość komunikacji miejskiej i masa innych, ale - nie mając wcześniej do czynienia z ogrodowaniem - nie wrzuca na tę listę drzew na działce .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 09:17, 20 sty 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10053
Rojodziejowa napisał(a)
Aż mnie naszła ochota na jakieś drzewo jeszcze

Asia, miejsce masz - nie ograniczaj się!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 09:18, 20 sty 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10053
olciamanolcia napisał(a)


Tu super. Jeżówki cud-moje w zeszłym roku odmówiły współpracy... mam nadzieję ,ze to był ich chwilowy kaprys

Pamiętam...
W tym roku planuję jeszcze więcej - przede wszystkim mam nadzieję na kwitnienie kilkunastu zeszłorocznych siewek
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 09:23, 20 sty 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10053
Mirka napisał(a)



Super masz te rabaty tylko leżaczka brakuje
Niektóre zdjęcia to jak bym pierwszy raz widziała pięknie możesz myć dumna z tego co masz
Dobrego Roku życzę.

Dziękuję Mirka . Jak to kiedyś pisałam - moje i mężowe letnie wieczorne spacery po ogrodzie to czas klepania się nawzajem po plecach z wyrazami uznania .
Wszystkiego dobrego także dla Ciebie
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 09:24, 20 sty 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10053
Anda napisał(a)
To ja powtórzę tylko za innymi - pięknie, klimatycznie i dobrze, że lubisz Twoje drzewa

Jak mogłabym nie lubić?
Dziękuję
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 09:27, 20 sty 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10053
MartaCho napisał(a)
Podziwiam i ja! Przepięknie, klimatycznie u Ciebie jest! Nie wybieram żadnego zdjęcia, bo wszystkie fajne. Tylko dodam, że na tym z huśtawką pomyślałam od razu, że chętnie bym tam przycupnęła.

❤️
Huśtawka super wygodna jest i bardzo ją lubię - mężowe dzieło
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 09:34, 20 sty 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10053
Alija napisał(a)


Judith, świetne thebesty, wszystkie bardzo mi się podobają, a szczególnie to miejsce. Jest takie trochę leśne, ale równocześnie eleganckie, są duże drzewa (które uwielbiam), kwiaty, ławeczka do posiedzenia, słońce prześwieca przez gałęzie. Jednoznacznie kojarzy mi się z wakacjami.
Pięknie wije się też ścieżka na zdjęciu numer sześć, czwórka z ławeczką zatopioną pośród traw jest cudna, no i jeszcze jeżówki i pozostałe zakątki.

Dziękuję Alicjo . Też lubię to miejsce - jest tu cień, ale nie bardzo głęboki, a światłocienie sprawiają, że widok jest dynamiczny acz jednocześnie spokojny (da sie tak? - no najwyraźniej sie da ).
W tym roku zamierzam popracować nieco nad jedną z rabat widocznych na tym zdjęciu i sprawić, by było tu nieco bardziej obficie .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies