Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Judith 11:41, 22 maj 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10068
Anda napisał(a)


Masz fotki z innej perspektywy?

Świeżo zrobione zdjęcie, nieco niewyraźne, bo pod słońce . Ale widać, że kalina wchodzi już na świerk...
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Anda 11:48, 22 maj 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Po kwitnieniu możesz Kalinę przyciąć tak, żeby nie wchodziła na świerka. Tego tez będziesz musiała w kolejnych latach przycinać.
Kalinę przytnij tak, żeby szła bardziej na boki a nie prosto na świerka.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 11:55, 22 maj 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Tak się zastanawiam, czy nie warto byłoby tego świerka jesienią jednak przesadzić…
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Judith 12:00, 22 maj 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10068
Anda napisał(a)
Tak się zastanawiam, czy nie warto byłoby tego świerka jesienią jednak przesadzić…

A co łatwiej przesadzić - kalinę tak dużą czy świerk?
Ta kalina była przesadzana kilka razy, ale wtedy była jeszcze mała
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
April 12:01, 22 maj 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Judith napisał(a)

Pogoda na weekend zapowiada się szałowa, zatem tez będę miała problem ze spędzaniem czasu poza ogrodem . A czasem byłoby dobrze jednak zobaczyć cos innego . Ale tak mi szkoda tego czasu...


O rety, mam tak samo
Już nie wabią zakupy, nawet ciuchowe czy inne rozrywki kulturalne
Ogród jest na pierwszym miejscu
Gratuluję ukończenia ogrodzenia. Sąsiad - no nie wiem, oni chyba już po to są żeby nam ciśnienie zbytnio nie opadło. Choć kolor znośny, zblednie jeszcze. Nie cyknął ci intensywnych niebieskości jak jeden taki co go mijam jadąc do pracy. Aż kiedyś zrobię mu fotkę

____________________
April April podbija las Mazowsze
Anda 12:55, 22 maj 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Judith napisał(a)

A co łatwiej przesadzić - kalinę tak dużą czy świerk?
Ta kalina była przesadzana kilka razy, ale wtedy była jeszcze mała


Myślę, ze świerk, bo ma płytki system korzeniowy. Mogłabyś już troszkę go podkopać, tak na 1/3 lub 1/2 dołka naokoło i bardzo obficie podlewać. Tak, żeby zaczął teraz już wytwarzać dużo korzeni włośnikowych. Jesienią przesadzić końcem października, zależy od pogody i wtedy też bardzo obficie podlewać.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Judith 13:37, 22 maj 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10068
Anda napisał(a)


Myślę, ze świerk, bo ma płytki system korzeniowy. Mogłabyś już troszkę go podkopać, tak na 1/3 lub 1/2 dołka naokoło i bardzo obficie podlewać. Tak, żeby zaczął teraz już wytwarzać dużo korzeni włośnikowych. Jesienią przesadzić końcem października, zależy od pogody i wtedy też bardzo obficie podlewać.

Muszę to dobrze rozkminić... Bo obok są dwa kolejne świerki .
Tyle miałam miejsca na tej rabacie i raptem nie ma gdzie przesadzić drzewa . Podumam...
Dziękuję za wskazówki
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Magara 23:06, 22 maj 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6805
Judith napisał(a)


Magara, dla Ciebie 8.00 to tez blady świt? Piąteczka! .


Hehe, ja dzień od tyłu przeważnie oglądam
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Judith 10:18, 23 maj 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10068
Magara napisał(a)


Hehe, ja dzień od tyłu przeważnie oglądam

Zatem: piąteczka
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 10:20, 23 maj 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10068
Pamiętacie, jak narzekałam na nornicę, że zżarła mi kłącza lilii zamówionych zimą i wsadzonych miesiąc temu? Odszczekuję. Z czterech wychodzą z ziemi trzy! Nie spodziewałam się tego teraz, bo inne lilie mają już łodygi wysokie na pół metra, a te bidule dopiero wyłażą z ziemi. No, ale są!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies