Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Judith 17:25, 19 maj 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10072
Agatorek napisał(a)
Pięknie i soczyście

U nas też się zdziwiłam deszczem

Deszcz fajny jest, ale poprosimy o kilka dni bezdeszczowych
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Wiolka5_7 19:40, 19 maj 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20633
Ogród w deszczu mega soczysty i piękny ,też uwielbiam
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Gruszka_na_w... 19:41, 19 maj 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Tiarella wygląda wyjątkowo dorodnie. Uwielbiam jej kwiatostany.
Bzy, bujna zieleń i puchnące rabaty. Tego nam było trzeba. Jeśli sprawdzą się zapowiedzi ocieplenia, to będzie już pełnia szczęścia.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 23:09, 19 maj 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6805
Judith, pięknie jest Taka właśnie powinna być wiosna, zielona, soczysta, pokropiona i posłoneczniona
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
basia3012 22:22, 20 maj 2023


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9553
Judith, myślę, że Twoim rodkom to wybrane miejsce może całkiem dobrze służyć. Tam chyba mają trochę cienia ale i całkiem dużo światła.
A jakie to odmiany?
Piękne zdjęcia robisz. Muszę też spróbować takie zdjęcia z bliska zrobić. Ja zawsze z perspektywy robię a z bliska nie. Ale jutro spróbuję podejść do roślin blisko i zrobię zdjęcia samym kwiatom a nie całym krzewom.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Roocika 22:37, 20 maj 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Cudnie i zielono u Ciebie! Widzę, że też masz tawuły żarówki Lubię je wczesna wiosną, dobrze że nie są takie cały sezon
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Judith 10:13, 21 maj 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10072
Wiola, a teraz ta soczystość w słońcu

Haniu, prognozy się sprawdziły, jest pięknie .
Tiarelle istotnie dorodne, miały być dzielone, teraz się bojam . Ake chyba podzielę .

Magara, przyznam, ze nie narzekam na wiosnę . Takiej bujności jak w tym roku mój ogrid jeszcze nie przeżywał . Deszcz i słońce (było sporo przed ochłodzeniem) sprawiły, ze zieleń wibruje wręcz .

Basiu, witaj w moim ogrodzie .
Wybrane dla rodków miejsce jest dobre z uwagi ma nasłonecznienie (a raczej jego skąpość ), ale pod brzozą, zatem o wodę trudno. No, ale maja linię kroplującą (której nawiasem mówiąc jeszcze nie musiałam włączać z uwagi na łaskawe deszcze ).

W tym miejscu mam Hachmann’s Charmant, Carawbiense Grandiflorum i Nova Zembla.
W innym miejscu mam jeszcze nieznaną odmianę o czerwonobordowych kwiatach.
Dziękuje za dobre słowo o zdjęciach . Lubię takie zbliżenia, czasem można dostrzec na nich to, czego nie widać gołym okiem .

Asia-Roocika, dziękuje . Tawuły żarówki uwielbiam, ale ja akurat żałuję, ze nie są takie cały sezon .


____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 10:16, 21 maj 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10072
Dzisiaj udało mi się cyknąć kilka fotek po 8.00 czyli - jak dla mnie w wolny dzień - niemal o świcie






Trawnik jest po prostu bajeczny. Małżonek szczęśliwy, mówi coś o Wembley .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 10:21, 21 maj 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10072
I zdjęcie z rodzaju „znajdź różnice” .




Od razu wskazuję: zamiast zielonej szmaty w tle na ogrodzeniu są drewniane panele! . Wreszcie do końca płotu. Co za radość!

Kolor paneli idealnie zgrywał się z kolorem domu sąsiada, ake wziął i go przemalował .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Martka 10:38, 21 maj 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Judith napisał(a)


Trawnik jest po prostu bajeczny. Małżonek szczęśliwy, mówi coś o Wembley .


Judith napisał(a)


Kolor paneli idealnie zgrywał się z kolorem domu sąsiada, ake wziął i go przemalował .


Uśmiałam się dwa razy
Doceniam poranny spacer z aparatem i możliwość podziwiania efektów tegoż edit:w tym dokończone ogrodzenie!!!
Dziś ogrodowe lenistwo połączone z wycieczką rowerową, na którą wcale nie ja nalegam... no dobrze, niech już będzie, oby krótka

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies