Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Judith 08:47, 22 maj 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10068
Magara napisał(a)


Znalazłam od razu, bez podpowiedzi Ale to pewnie dlatego, że u nas temat płotu i jego podnoszenia z jednej strony na tapecie
Pobudka bladym świtem bardzo opłacalna - ogród w porannym świetle wygląda zupełnie inaczej

Zielona szmata dawała po oczach i zmuszała do ekwilibrystyki przy robieniu zdjęć . Wreszcie koniec i z nią, i z gaciami sąsiada suszącymi się na wysokiej parasolowatej suszarce (tez się wcinały w kadr ).
Magara, dla Ciebie 8.00 to tez blady świt? Piąteczka! .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Roocika 09:56, 22 maj 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Judith a jakie sadźce tak długo wychodzą?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Judith 10:06, 22 maj 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10068
Roocika napisał(a)
Judith a jakie sadźce tak długo wychodzą?

Sadziec purpurowy.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 10:30, 22 maj 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10068
Kalina w tym roku szaleje. Dodatkowo pierwszy raz nie ma na niej JESZCZE mszyc. Czytam tu i tam, że mszyce atakują, u mnie nie ma póki co.
Kalina z bzowym tłem sąsiada . Do czystej beli jeszcze trochę brakuje

____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Anda 10:34, 22 maj 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
No, piękna kompozycja kalinowo-bzowa
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Martka 10:37, 22 maj 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Judith, można wręcz rzec, że to była wycieczka na lody a że przez lasy, to kontakt z naturą zaliczony. Dawne ceny drewna odchodzą w zapomnienie ostatnio za trzy deski modrzewiowe zapłaciłam 6 stów …
Edit: Kalina cudna! Jak nie uwielbiać?
Judith 10:37, 22 maj 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10068
Anda, mam tu jednak pewien kłopot - przed kaliną rośnie świerk serbski i nie wiem o czym myślałam sadząc go tak blisko kaliny... Mam plan go ciąć oczywiście, ale tez jednocześnie chciałabym, by tworzył przesłonę wysoką przed sąsiadem, więc zbyt szczupły być nie może... Kalinę tez mogę przyciąć, ale jest ładna taka duża... No i w kropce jestem... Doradzisz...?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 10:40, 22 maj 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10068
Martka napisał(a)
Judith, można wręcz rzec, że to była wycieczka na lody a że przez lasy, to kontakt z naturą zaliczony. Dawne ceny drewna odchodzą w zapomnienie ostatnio za trzy deski modrzewiowe zapłaciłam 6 stów …
Edit: Kalina cudna! Jak nie uwielbiać?

U nas wycieczki rowerowe wyglądają podobnie . Mamy dwa ulubione miejsca "lodowe" w miejscowościach położonych w dwóch różnych kierunkach i tam zazwyczaj wycieczkujemy .

Cena za deski niezła... U nas powstaje szopka na rowery i koszt materiałów na nią przyprawia o zawrót głowy, a i tak wykorzystane będzie najtańsze drewno czyli sosna...
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Anda 11:01, 22 maj 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Judith napisał(a)
Anda, mam tu jednak pewien kłopot - przed kaliną rośnie świerk serbski i nie wiem o czym myślałam sadząc go tak blisko kaliny... Mam plan go ciąć oczywiście, ale tez jednocześnie chciałabym, by tworzył przesłonę wysoką przed sąsiadem, więc zbyt szczupły być nie może... Kalinę tez mogę przyciąć, ale jest ładna taka duża... No i w kropce jestem... Doradzisz...?


Masz fotki z innej perspektywy?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 11:07, 22 maj 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Priva Ci wysłałam
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies