Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Judith 11:29, 04 kwi 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10079
April napisał(a)
Ja bym się tak świdośliwą bardzo nie przejmowała, jeszcze się okaże że będziesz miała najciekawszy kształt drzewka
Moja śś trzeci rok i odrostów nie utworzyła. Nie wiem, mam czuć się rozczarowana?

Fajny pomysł z malowaniem misy. Jestem ciekawa jak długo się będzie utrzymywać farba. Pomyślałam by moje "cortenowe" pociągnąć lakierem. Ale na razie mam jak Tarcia "suche miski".

O przejmowaniu mowy nie ma . Jak napisałam - patrzę na rozwój wydarzeń
Moja ŚŚ kupiona rok temu także nie ma żadnych odrostów. Dla mnie to git, bo ma już 4 i wystarczy
Farba której użyłam, jest przeznaczona na rdzę. Liczę na sporą wytrzymałość . W Twoim lesie fajnie wyglądałyby takie mrugające lustra tu i ówdzie .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 11:33, 04 kwi 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10079
Kontonaogrod napisał(a)
Bardzo ładna ta lustrzana czarna misa. Świdośliwa odrośnie. Nie martw się

Wadą tej misy jest jej grubość. A właściwie cienkość , przez którą misa jest nieco nieforemna i woda nalana do pełna nie układa się zgodnie z linią brzegu misy. Ale można przymknąć na to oko .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
April 11:36, 04 kwi 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
Jedna wielka, 150cm misa z wodą mi wystarczy. Nie ma kto oczyścić po zimie.
Te maleństwa mam dwa obok siebie. Bez wody łatwiej je czyścić z igieł. Muszę tylko inne kamienie dokupić bo te co mam zdecydowanie "gryzą się" z cortenem.
____________________
April April podbija las Mazowsze
TAR 11:42, 04 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7616
Jola sa łupki grafitowe i łupki "rdzawe" te beda idealnie pasowac. Widzialam u mojego dostawcy, podjade przy okazji i kupie sobie worek. Lubie go, bo mozna na sztuki kupowac a nie trzeba calej palety.

____________________
Ogrod nad bajorkiem
April 11:45, 04 kwi 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
Są i u mnie te łupki ale za drobne. Oszalałabym gdybym musiała igły z tego wyskubywać. Muszę zajrzeć na Białołękę, tam kilka punktów z kamieniem w jednym miejscu. Może coś wynajdę. Może piaskowiec?
____________________
April April podbija las Mazowsze
TAR 11:50, 04 kwi 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7616
u nas sa 4 wielkosci niektore to kobyly, dwie osoby sie uginaja
____________________
Ogrod nad bajorkiem
sylwia_slomc... 12:20, 04 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82140
Judith napisał(a)
Jako się rzekło - moja Gienka kaput - sucha na wiór. Chorowała późnym latem na jakąś zarazę niezidentyfikowaną - jakaś pleśń była i zwijające się listki.
I teraz pytanie mam do dziewczyn z doświadczeniem magnoliowym: czy w miejsce po tej Gience mogę posadzić bez ryzyka zarażenia inną magnolię? Czy w ogóle te magnoliowe choroby (jakiekolwiek) przenosić się mogą poprzez ziemię na inną magnolię? Jeśli tak - czy wystarczy wymienić ziemię i ewentualnie jak szeroko? Czy lepiej nie ryzykować?

A jaki był przekrój gałęzi. W sensie po odcięciu kilku czy drewno miało jednolity kolor czy były czarne plamy lub kropki. Bo wydaje mi się, że sam mączniak nawet nie opryskany w jednym sezonie by jej nie załatwił. Moja nigra mączniaka łapała kilka lat z ezędu w końcu się zlitowałam zrobiłam oprysk zaczęła rosnąć. Ubiegłoroczne deszcze ponownie wywołały chorobę. Nie opryskałam nie miałam kiedy bo stałe lało. W tym roku startuje normalnie, jak będzie możliwość to ją opryskam. Jaką jest opcja, że w międzyczasie miała grzebane w korzeniach w sensie coś pod nią sadziłaś, przesadzałaś? Magnolie są na to bardzo wrażliwe. Z przekrojem dopytuję by wykluczyć werticiliozę. Bo jeśli to ona, każde kolejne drzewko w tym miejscu padnie. Jeśli nie wymieniłabym sam wierzch i spryskała przez trzy miesiące z rzędu medicurem, potem sadziła nową.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ajka 13:29, 04 kwi 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4073
Judith nie dziwię się, że wkurzyłaś się na "wielopniowe" drzewko. Ja chyba bym nie odpuściła.

Misa pomalowana prezentuje się bardzo korzystnie.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Gruszka_na_w... 17:35, 04 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Misa po malowaniu wygląda rewelacyjnie. Pięknie odbija otoczenie.
Świdośliwy rosną tak szybko, że ten niewielki pikutek ma szansę dogonić przewodnik.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
An_na 18:18, 04 kwi 2024


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1588
Bardzo elegancko wygląda przemalowana misa. I będę w mniejszości, ale podoba mi się ta śś z jednym pieńkiem i pikutkiem
____________________
Ania**Ania na Żuławach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies