Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

An_na 12:23, 02 kwi 2024


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1558
Szkoda Gienki
moja też miała objawy jak piszesz, pryskałam ją na grzyba. Jakoś się wykaraskała, ale bidna jest, taka chudziutka.
W sprawie dołków i ziemi nie pomogę, bo się nie znam
____________________
Ania**Ania na Żuławach
Judith 13:15, 02 kwi 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9961
Ania, pewnie zadziałałaś od razu i dzięki temu Gienka żyje, to najważniejsze. Ja od razu kupiłam środek na grzyba, ale niestety z zastosowaniem czekałam nie wiadomo na co… .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 13:19, 02 kwi 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9961
Dla pociechy pospacerowałam w deszczu po ogrodzie. Pada, ale jest ciekawe światło i zdjęcia wychodzą lepsze niż w słoneczny dzień


____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 13:25, 02 kwi 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9961
Przez 3 ostatnie dni przyroda oszalała. Mówi się nieco przesadnie, że coś rośnie w oczach, ale tym razem naprawdę tak było! Każde przejście w danym miejscu po ogrodzie pokazywało zmiany - rano bodziszek ma kilka maleńkich listków, po południu całą kępkę całkiem sporych. Rano na dereniu kilka ledwo rozwijających się listków, po południu cały krzak seledynowy. Kilka dni temu brzozy były całkiem łyse, dzisiaj mają mnóstwo liści. I tak ze wszystkim. Fascynujące, onieśmielające i niepokojące o tej porze roku…
W każdym razie jest pięknie i soczyście . Dzisiejszy deszcz podbija kolory i daje lekkie poczucie nierealności .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
mrokasia 13:33, 02 kwi 2024


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18034
U mnie też ten deszcz sprawia, że wszystko jest bardziej soczyste, zielone i kolorowe niż było wczoraj. I faktycznie wszystko rośnie w oczach. Moja Susan wczoraj nie miała liści a dziś ma .
Zazdroszczę tulipanów i rzeczki szafirkowej.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
April 13:49, 02 kwi 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10214
Judith napisał(a)
No pięknie jest dziś na świecie


Fajny, uporządkowany widoczek Ale świecą te berberysowe kulki. Pewnie już 100 razy pisałaś co to za odmiana ale nie interesowałam się do tej pory berberysami. Dopóki nie zobaczyłam tej ich wiosennej odsłony
____________________
April April podbija las Mazowsze
DariaB 15:32, 02 kwi 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Judith cudniaście jest u Ciebie w ogródku! Faktycznie ostatnie ciepłe dni sprawiły, że wszystko buchnęło. Szkoda Gienki U mnie całe święta wiało prze okrutnie, świat był żółto - szarawy przez ten pył z Sahary. Dzisiaj od rana leje i super bo ziemia była sucha jak wióry.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Kordina 16:06, 02 kwi 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4746
https://www.ogrodowisko.pl/watek/195-magnolie-magnolia-rozne-gatunki-i-odmiany?page=46#post_9
Judith trafiłaś na tą stronkę? Można po kolei sprawdzić choroby magnolii przytoczone przez Danusię
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Wiolka5_7 16:11, 02 kwi 2024


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20519
Tak oszalała wszystko rośnie w oczach

Piękna wiosną u ciebie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Judith 17:12, 02 kwi 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9961
mrokasia napisał(a)
U mnie też ten deszcz sprawia, że wszystko jest bardziej soczyste, zielone i kolorowe niż było wczoraj. I faktycznie wszystko rośnie w oczach. Moja Susan wczoraj nie miała liści a dziś ma .
Zazdroszczę tulipanów i rzeczki szafirkowej.

Kasia, może jednak się przekonasz do cebulowych?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies