Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

Kokesz 22:27, 12 sie 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
ajka napisał(a)
Pierwszy raz słyszę o cięciu sesleri. Ja uwielbiam te kłosy, szkoda by mi było.

Lustro wygląda świetnie.


Też swoje ścięłam jeszcze w czerwcu bo tak się rozrosły, że zjadły mi lawendy. Nic im to nie zaszkodziło i zakwitły teraz równo z innymi których wcale nie ścinałam
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Judith 23:16, 12 sie 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9943
Martka napisał(a)
Ja też lubię kłosy. Poza tym byłoby bardzo łyso, wolę ją teraz na rabatach niż w zimie. Lustro bardzo fajne, ale na donicy to trochę nisko, ja bym je gdzieś wyżej umieściła, wtedy "zbierałoby" więcej odbitego krajobrazu i oko miałoby większy pożytek. Na przykład na murku?
Rabata z hortensjami z antracytowym "murkiem" mnie zachwyca.

Zgadzam sie z każdym słowem w temacie lustra tudzież w temacie rabaty hortensjowej . Pomalowanie murku to była swietna decyzja ,
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
LIDKA 23:22, 12 sie 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7141
Ja sadziłam seslerie z 8 tyg temu. Dzieliłam sdzonki od Helen.
Chyba sie przyjęły bo kłoski im urosły. Ale mają ciut podeschniętych lisci.

Pięknie u Ciebie jest.
Tak elegancko.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Joann 14:58, 14 sie 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2079
Mirka napisał(a)

O tym cięciu letnim Seslerii pisała też Polinka że tak robi i przez zimę jest ładna . Ale ja o tym zapomniałam .

Cześć Mirko U Polinki wlasnie o tym czytałam Może zetnij jeszcze swoją? Ja na jednej rabacie cielam w lipcu, a na tej przy donicy w ubiegłym tygodniu. Teraz tak wyglądają.

____________________
Joanna Ogród długi
Joann 14:59, 14 sie 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2079
Roocika napisał(a)
Busz jak się patrzy

Gdzieniegdzie jest, ale nie wszędzie
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 15:01, 14 sie 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2079
ajka napisał(a)
Pierwszy raz słyszę o cięciu sesleri. Ja uwielbiam te kłosy, szkoda by mi było.

Lustro wygląda świetnie.

Powiększa trochę przestrzeń Muszę jeszcze donice pomalować na czarno, bo siwym podkładem pomalowałam i tak zwlekam, i zwlekam.

A sesleria z kłosami trochę miała u mnie mało miejsca na rabacie, uszczuplilam ją tym cieciem
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 15:14, 14 sie 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2079
Martka napisał(a)
Ja też lubię kłosy. Poza tym byłoby bardzo łyso, wolę ją teraz na rabatach niż w zimie. Lustro bardzo fajne, ale na donicy to trochę nisko, ja bym je gdzieś wyżej umieściła, wtedy "zbierałoby" więcej odbitego krajobrazu i oko miałoby większy pożytek. Na przykład na murku?
Rabata z hortensjami z antracytowym "murkiem" mnie zachwyca.

Kłosy mi się podobają u rozplenicy, a seslerie wolę w wersji bez, jako tło do innych roślin.

A lustro przymierzałam na murku, nawet kilka dni stało oparte. Tylko wydawało mi się za małe. Gdyby było na całą wysokość murku to co innego. A tak to mi jakoś nie pasowało. Poza tym przyklejone, a nie pochylone nie odbijało pożądanych widoków.

Sciana z hortensjami i grabami jest trochę niedoceniona, ale pracuje nad tym. Będą krawężniki i oświetlenie
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 15:25, 14 sie 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2079
Kokesz napisał(a)


Też swoje ścięłam jeszcze w czerwcu bo tak się rozrosły, że zjadły mi lawendy. Nic im to nie zaszkodziło i zakwitły teraz równo z innymi których wcale nie ścinałam

Sesleria potrafi być ogromna. Przy tarasie jedna sadzonka wyjątkowo duża mi urosla i tak myślę, że z czasem będą tetrisy tam
Cięcie jak widać w ogóle jej nie szkodzi
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 16:32, 14 sie 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2079
Judith napisał(a)

Zgadzam sie z każdym słowem w temacie lustra tudzież w temacie rabaty hortensjowej . Pomalowanie murku to była swietna decyzja ,

Judith, dobrze, że jest forum, murek na pewno nie byłby pomalowany. Nie wpadłabym na to.
Lustro jest za małe, żeby przykleić go na ścianę. Tam dobrze by wyglądało większe. Może z czasem pomyślę, żeby i tam je sobie sprawić. Zobaczymy.
Hortensje są ogromne, kwitną już w pelni
____________________
Joanna Ogród długi
olciamanolcia 16:33, 14 sie 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7083
Joann napisał(a)
Ku pamięci

Moja ulubiona rabata.










Piękne widoki To mój ulubiony kawałek Twojego wspaniałego ogrodu Grafitowa ściana tez świetna-pięknie masz

____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies