Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

Marcin89 11:40, 23 cze 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 3606
Joann napisał(a)
Nie, fastigiata
Dziękuję, będę polował na Fastigiatę lub Frans Fontaine. Fajny artykuł szkółkarski mi się trafił z opisami odmian. W wieku dojrzałym korony nawet tych odmian kolumnowych robią się szerokie. Ale nie popadam w panikę, inaczej każde jedne drzewo było by zbyt duże. Albo bym musiał jedno duże na środku walnąć i nic więcej
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
edi75 11:44, 23 cze 2024


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2618
Joann napisał(a)

Dziękuję Sylwio sama nie wierzę, że mam taki ogród, a było to, co na pierwszych stronach. Niedoskonały jest, ale cieszy mnie niezmiernie

Wczoraj M przyciął tuje (zaczal się trochę angażować, jupi!). Wyczyściłam, ale nie wszystkie. Okropna robota. Zostały mi te na zdjęciach niżej, przy berberysach już wyczyszczone i sypnelam im nawozu (dopiero).








Piękna limonkowa zieleń
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Judith 12:09, 23 cze 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 11542
Joann napisał(a)

[…]Może kiedyś usiądziemy i powiemy: tak, to jest to […]

Joann, sądzę że Ty i wiele i wielu z nas może już teraz tak powiedzieć . Bo jeśli mamy dobrze zorganizowaną ogrodową przestrzeń, to to jest właśnie to!
A wypełnianie wytyczonych rabat roślinami to proces nieskończony . Również zmiany w tej przestrzeni to stałe zjawisko, bo mamy coraz większą wiedzę, doświadczenie i zmieniają się upodobania. Ważne jest tylko znajdować radość w tworzeniu, w procesie. Wtedy po każdej stworzonej rabacie, po każdym ładnie wytyczonym kanciku możemy mówić „to jest to!” .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
LIDKA 12:23, 23 cze 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 9021
Bosz jak pięknie. Kojące widoki.

Podoba mi się wszystko.
ABSOLUTNIE !!!


____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
olciamanolcia 14:40, 23 cze 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 8156
Joann napisał(a)

Dziękuję Sylwio sama nie wierzę, że mam taki ogród, a było to, co na pierwszych stronach. Niedoskonały jest, ale cieszy mnie niezmiernie

Wczoraj M przyciął tuje (zaczal się trochę angażować, jupi!). Wyczyściłam, ale nie wszystkie. Okropna robota. Zostały mi te na zdjęciach niżej, przy berberysach już wyczyszczone i sypnelam im nawozu (dopiero).







Super!!
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 15:22, 23 cze 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 8156
Joann napisał(a)
Kilka fotek ku pamięci

Wchodzimy










Kamlotowa ściana swietna .
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Joann 15:51, 23 cze 2024


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2260
Marcin89 napisał(a)
Dziękuję, będę polował na Fastigiatę lub Frans Fontaine. Fajny artykuł szkółkarski mi się trafił z opisami odmian. W wieku dojrzałym korony nawet tych odmian kolumnowych robią się szerokie. Ale nie popadam w panikę, inaczej każde jedne drzewo było by zbyt duże. Albo bym musiał jedno duże na środku walnąć i nic więcej

Też jestem tego zdania. Jak będą już duże i nie będę miała siły ich przycinać, będzie mi już pewnie obojętne. Z wiekiem pewne rzeczy przestają mieć znaczenie. Jest jeszcze piła elektryczna
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 18:49, 23 cze 2024


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2260
An_na napisał(a)
Przyszłam do Twojego wątku kiedyś, na początku i już zostałam
Z przyjemnością patrzyłam na metamorfozę
Joann, kawał dobrej roboty, brawo

Aniu dziękuję Kochana, to bardzo miłe, u Ciebie też cały czas coś się dzieje, też jestem na biezaco:*
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 18:51, 23 cze 2024


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2260
edi75 napisał(a)



Piękna limonkowa zieleń

Trawnik tylko trochę słomiany, ale cóż, na upały nie ma rady
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 18:53, 23 cze 2024


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2260
Judith napisał(a)

Joann, sądzę że Ty i wiele i wielu z nas może już teraz tak powiedzieć . Bo jeśli mamy dobrze zorganizowaną ogrodową przestrzeń, to to jest właśnie to!
A wypełnianie wytyczonych rabat roślinami to proces nieskończony . Również zmiany w tej przestrzeni to stałe zjawisko, bo mamy coraz większą wiedzę, doświadczenie i zmieniają się upodobania. Ważne jest tylko znajdować radość w tworzeniu, w procesie. Wtedy po każdej stworzonej rabacie, po każdym ładnie wytyczonym kanciku możemy mówić „to jest to!” .

Chyba masz rację Judith wytyczyłam już rabaty, popłoch minął, a zmiany na nich faktycznie ciągle jakieś są. Mówisz, że już tak będzie?
____________________
Joanna Ogród długi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies