Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Agatorek 10:58, 13 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13174
A jakie miskanty? ML?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 10:59, 13 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13174
I gdzie zamawiasz?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Marlenaa 11:37, 13 kwi 2021


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Marta limki sadzone co metr mogą już po dwóch-trzech sezonach się złączyć. Wszystko zależy od warunków i wielkości sadzonek jakie posadzisz. U siebie zauważyłam taką prawidłowość: wszystkie hortensje posadzone w półcieniu rosną szybciej i ładniej niż w słońcu.
____________________
krowy, staw i my
Alija 19:44, 13 kwi 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
Martka napisał(a)
będę miała dwie rabaty z hortensjami, jedna z Annabelle 5 szt, druga taka jak nazwa Twojego wątku długa, 13 m z Limelight. Pomiędzy nimi rabata z grabami podsadzonymi łanem Hakonechloa, może w nim jakieś kostki z cisa? Żeby nie było za bardzo hortensjowo i dało trochę ładu.




Marta! Bardzo mi się podoba ta twoja koncepcja hortensjowa. Już to widzę oczami wyobraźni. Jak zakwitną będzie pięknie.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
dominka 21:32, 13 kwi 2021


Dołączył: 21 sie 2014
Posty: 598
Martka szpaler miskantów piękny, również mam od wschodu. Robi robotę
Działasz widzę z zakupami, super. Cieszy każdy listek.
Pozdrawiam Aga
____________________
Aga- Zielony AZYL
Joann 22:37, 13 kwi 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Martka napisał(a)
Agatorek, w imieniu Miluni odpowiem tu, że ma posadzone co 60 cm, tak mi wczoraj napisała, a ja nie dopytałam, czy po dwie Joann, będę miała dwie rabaty z hortensjami, jedna z Annabelle 5 szt, druga taka jak nazwa Twojego wątku długa, 13 m z Limelight. Pomiędzy nimi rabata z grabami podsadzonymi łanem Hakonechloa, może w nim jakieś kostki z cisa? Żeby nie było za bardzo hortensjowo i dało trochę ładu. Pisz koniecznie o swojej koncepcji rabaty, zajrzę do Ciebie




Martko, u mnie jest 90 cm od tuj, także szaleć nie będę. Planuję limki, a przed nimi żywopłot z cisa. Ot tyle, bo więcej się nie zmieści:-/
A graby fajnie wyglądają w skarpetkach z cisa lub z bukszpanu.
____________________
Joanna Ogród długi
Milka 07:31, 14 kwi 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ten klon Sangu Kaku super ma malinowe gałązki, jego sobie kupię, nie wiem gdzie upchnę, najwyżej coś wywalę, pewnie tawułę szarą, jak tylko przekwitnie.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
edi75 08:45, 14 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2058
Witam..obejrzałam Twój wątek. Kubicuje i bedzę zagladać.Piekny szlaper miskantów
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Martka 09:14, 14 kwi 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Agatorek, dziękuję i dzięki za priv.

Marlenaa, poczekam, dlatego w tym sezonie mam zamiar nasadzić jak szalona, by za 2-3 sezony była pełnia. Ale przede wszystkim: drzewka, cisy, hakonechloa i hortensje, to moje priorytety, na drobiazgi będzie czas za rok.

Alija, dziękuję, trzymaj kciuki, aby udało mi się zdjąć tyle darni...

Dominka, u Ciebie znalazłam tyle inspiracji, dziękuję, a miskanty po trzech sezonach faktycznie mocno zmężniały w tzw. międzyczasie. Sadząc myślałam o sobie "szalona jestem chyba"

Joann, jeśli 90 cm rabaty na hortensję, to już ustaliłyśmy, że mało ale masz trochę miejsca u siebie na nie, cenna uwaga od Marlenaa, że półcień im bardziej służy, to u Ciebie chyba od południa będą tuje? Dosadzasz tam tuje czy jednak nie?

Milko, Irenko, Sango Kaku zaskoczył mnie tym kolorem kory, wyobrażam sobie, że trochę rozweseli zimowo-wiosenną "nudę" u Ciebie będzie miał idealnie, zaciszne zakątki, łagodniejszy klimat, a K. polecam, mają naprawdę rozsądne ceny tych klonów, masz blisko zastanawiam się, czy nie wziąć od nich jeszcze grabów Frans Fontaine, w maju będę chyba niedaleko (ja z tych kochających góry), znów jazda po Polsce z liściem na głowie 

Edi75, witaj zapraszam i mam nadzieję, że pogoda się rozkręci i my z nią Tobie też kibicuję, zaraz Ci wstawię zdjęcie z "początków" dla otuchy
Martka 09:15, 14 kwi 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
DZIEWCZYNY! Potrzebuję zakupić tabuny cisa hicksii i odmian na niską obwódkę, np. japoński, na pęczki hakonechloa, jeśli macie dobre namiary to piszcie, wysyłka lub mazowieckie.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies