Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Martka 17:46, 04 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
nicol21 napisał(a)


Potwierdzam, susza powoduje zwijanie się hakonek. One nie lubią zbyt suchych rabat. U mnie na podjeździe gdzie od chodnika czy kostki nagrzewa i wysusza się ziemia mają się bardzo marnie, wrecz zanikają. Z 1-2m dalej, gdzie szybciej mają cien jest ciut lepiej. Przysuszone listki czy źdźbła raczej się w tym sezonie nie otworzą już.


Hakonechloa znalazłam wystawioną w grupie roślin cieniolubnych... coś w tym jest, Twoje obserwacje również potwierdzają, że słońce nie jest jej potrzebne w dużych ilościach.
Ten początek tygodnia nie tak fajny, za to koniec był fajny, w najbliższym czasie ogród będę widywać rzadko. Dziś podlewałam w pięknym słońcu
Martka 17:50, 04 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Wiolu, mam co sadzić i czytać wyprawa bardzo udana, a brakujące odmiany przyjadą, nie miałabym już nawet miejsca w aucie na więcej... Żałuję tylko, że wypad pod presją czasu, kiedyś wrócę.

Martka 17:56, 04 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Roocika napisał(a)
Ale fajna wycieczka Najważniejsze, że będzie to co potrzebujesz
Miłego tygodnia Marta


Asiu, w tym miejscu można się poczuć jak w krainie czarów. Nasze ogrody też kiedyś nabiorą klimatu Tobie też dobrego tygodnia!


Wiaan napisał(a)
Marta Ty to potrafisz sobie zafundować wycieczkę


To prawda

effka napisał(a)
Matko, Marta jaka wycieczka!!! Koniecznie musze pojechać
Miałabym olbrzymi problem, żeby nie wykupić połowy szkółki... tylko jak je przywieźć haha


Ewuś, piękne miejsce, warto być. Wybiorę się tam z pewnością na jakiś wykład albo warsztaty o cięciu róż  połączony z pysznym jedzonkiem


BASIA8 napisał(a)
Witaj Kochana Piękna wycieczka zakupy mega ale miejscebajka
Buziaki zostawiam.


Basiu, bardzo dziękuję i pozdrawiam! Róże pachną nadzwyczajnie. Mam dziś na schodach aromaterapię, a w przyszłości z płatków będzie konfitura.





Martka 18:03, 04 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
MartaCho napisał(a)
O ja Cię! Jakie Ty piękne miejsca ostatnio odwiedzasz! Bardzo się cieszę z Twojego szczęścia


Marta, bardzo miłe słowa Miejsca piękne, to prawda. Tego rodzaju wizyty zawsze zmieniają nasze patrzenie na ogrody


Anda napisał(a)
Świetna relacja. Akademia naprawdę warta dłuższych odwiedzin. Pięknie tam


Ewo, Jamesa nie było, wiadomo, sobota wykładów też nie, ale pracownicy bardzo uprzejmi, do tego klimatyczna restauracja, roślinki dopieszczone, czysta przyjemność i przeżycie. Wrócę. Tymczasem czekam na róże, Desdemona,
Munstead Wood, Jude de Obscure, Lady Emma Hamilton I Princess Alexandra of Kent. Dziękuję za cenne wskazówki




Agi2006 18:14, 04 paź 2021


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Marta zazdroszczę kolejnej wycieczki i zakupów. I tego oczekiwania na pachnaca przesyłkę Szkoda ze tak mało jest takich urokliwych miejsc.
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Nowa12 20:44, 04 paź 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Jak to dobrze trafić do kogoś komu się jeszcze chce o tej porze .
Kiedy ty te wszystkie rośliny posadzisz . Nadrobiłam Twoj wątek i jeszcze nie ochłonęłam od ogromu prac, pomysłów i doniczek .
Jesień a ty szalejesz jak wszyscy wiosną .
Naładowałam bateryjki od samego patrzenia i czytania.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
sylwia_slomc... 21:04, 04 paź 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
Ale fajna wyprawa i zakupy....ja bym się tam nie umiała opanować
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Alija 21:21, 04 paź 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8868


Marta, ale miałaś świetną wycieczkę, piękne miejsce, dzięki za fotorelację. Zakupy wspaniałe.
No i bardzo miło, że przyślą Ci róże.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
LIDKA 22:22, 04 paź 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7337
Łoł
Ale fajnie tam.
Zakupy zacne.
Przyjemnego sadzenia.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
ryska 22:24, 04 paź 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11651
Pięknie tam
Cudne donice i wypasione róże.
Udane miałaś zakupy mimo, że angielki niewywąchane
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies