Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Martka 09:12, 08 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Poranne spacery po ogrodzie mają swoją magię, dlatego bardzo je lubię. Zauważam też wyraźnie (dopiero teraz, kiedy są w ogrodzie rabaty), że słońca o poranku coraz mniej. Cieszę się tym bardziej, wręcz celebruję poranki słoneczne, o ile czas i obowiązki pozwalają.

Martka 09:18, 08 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135




A cytryna ... dojrzewa!

Dobrego weekendu!
Wiaan 09:24, 08 paź 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5359
Marta ślicznie, rany jaki Ty włożyłaś ogrom pracy w tym sezonie, to naprawdę widać i efekt brak słów
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
ajka 09:57, 08 paź 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4073
Fajna ta narożna rabata. Ja też lubię poranki jesienne, a szczególnie oglądać zmieniające się kolory. Cytrynka będzie chowana na zimę? Wygląda super.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Adela 10:00, 08 paź 2021


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Dzień dobry
Podglądam i widzę, że dyskusja na temat róż kompetentnych osób.
A ja właśnie potrzebuję porady - więc może mi jej udzielicie?
Chodzi mi o wdzięczne róże rabatowe (długokwitnące) do zestawienia z hortensjami i trawami na stanowisku południowym. Miałam niegdyś The Fairy, ale chorowała bez końca.
Pozdrawiam gospodynię wątku - Martkę i Gościówy
____________________
Ela - Moja ostoja
Roocika 11:29, 08 paź 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Martka napisał(a)

Jaki fotogeniczny ten jegomość
Piękne masz poranki.
U nas właśnie trwa czas, gdzie słonko już nisko, a drzewa wysokie i słonka za mało, jak wychodzę to słońca w dolnym jeszcze nie ma a jak wracam to już nie ma...
Czekam aż olszyny się ogołocą

Dobrego weekendu
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Agatorek 20:56, 08 paź 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Przepięknie wygląda Twój ogród o każdej porze dnia . Uwielbiam te czerwono-bordowe akcenty.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Gruszka_na_w... 21:26, 08 paź 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Rozumiem Twoją radość z możliwości delektowania się porankami w ogrodzie. To była nieznana mi przyjemność. Dostępna od niedawna. Zapewnia dobry start w nowy dzień.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
MartaCho 22:49, 08 paź 2021

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2212
Też bardzo lubię, jak poranne promienie budzącego się słońca prześlizgują się delikatnie między kolorowymi liśćmi, podkreślając ich piękno. Podobnie trawy wyglądają wyjątkowo, gdy jest słonecznie.

Ech, jakaś romantyczna i zbyt nostalgiczna nuta mi się włączyła

Udanego, pięknego weekendu życzę- oby się udało nam podziałać w ogrodzie
____________________
Marta Ogród zacząć czas
ElzbietaFranka 00:46, 09 paź 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13957
Martka napisał(a)
Alicjo, "zielony autobus" musiał się na chwilę zatrzymać niebawem będzie zagospodarowany. Jesień to gorący okres w naszych ogrodach

Elu, wydaje się, że można u nas bez problemu dostać róże Austina, jednak jeśli szukasz konkretnych odmian, nie jest to już takie proste... Masz rację, duże szkółki są lekko przytłaczające, choć miło też zobaczyć je w takiej obfitości, to robi wrażenie. Ceny trudno porównać, bo na znanych nam stronach róże te są niedostępne. Może to się w przyszłym roku zmieni? Chiny i Japonia to wystarczające rynki zbytu dla hodowców angielskich róż, tak sobie myślę, nie musi się za bardzo starać o Europę...

Ajka, róże dorodne choć wybór odmian mały.




Jak chcesz jakieś dobre wyszukane odmiany kupić to musisz się zainteresować w lecie lub zima. W lecie jesienna sprzedaz. W lutym Szkółkarze sądzą do donic krzaki zaszczepione później w maju, czerwcu wstawiaja do hurtu lub detalu.
Zresztą jak już coś kupisz to sami powiadamiają o nowosciach.
Z wysyłaniem róż na rynek Azjatycki się zgadzam, ale to już idzie w miliony sadzonek i raczej nie w doniczkach.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies