Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Martka 11:52, 03 lis 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Bardzo, ale to bardzo polubiłam molinie Heidebraut. Mam ich tu pięć. Na tej samej rabacie rosną też, a raczej wegetują, molinie Karl Foerster (też pięć) i przez ten rok nie zrobiły żadnego postępu. Ciekawe to. Muszą te KF mieć inne wymagania, może jednak preferują lżejsze gleby? Dlatego w przyszłym roku przesadzę i sprawdzę. Jestem ciekawa, jakie macie doświadczenia z tymi moliniami.



Miodowe kolory tego buka w moim przekonaniu biją na głowę wszystkie jego pozostałe odsłony. Teraz jest jego czas.


Niektóre jednoroczne mają zacięcie do kwitnienia, brak przymrozków wychodzi temu naprzeciw.


Buk kolumnowy Dawyck Gold - ten też jeszcze w kolorach. Pozostałe bez liści.


Dumam, czy jakoś da się ocalić wilczomlecze, których kilkanaście udało mi się wysiać na wiosnę. Za rok byłyby już piękne, ale mrozów raczej nie przeżyją. Ma to sens, aby wykopać je i przezimować w ciepłym, niestety, garażu?


Moje sikorki - dziś naocznie to mogłam stwierdzić - robią obloty na ściśle ustalonej trasie karmnik - taras - wiąz, czyli po tych wszystkich miejscach, gdzie rok temu miały jedzenie. Te obrazki zadziwiają mnie, jak mocno zapamiętały TE miejsca! Lot jest precyzyjny, od punktu do punktu.



daredevil 12:00, 03 lis 2022

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Piękna masz kolory na bukach Chyba musze jakiegoś nabyć

pozdrawiam
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
daredevil 12:01, 03 lis 2022

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Ile lat ma Twój gumball? I jak on ma rosnąć? Poluję na ambrowce, trochę późno hmmm ale może to tę odmianą mają niedaleko w szkółce, pani jedynie wie że rośnie szerzej niż wersja kolumnowa slender silhouette...

pozdrawiam
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Martka 12:10, 03 lis 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Karola, buki lubię o każdej porze i w gruncie rzeczy rosną bezproblemowo.
Gumball jak ma rosnąć - tego nie wie nikt. Sadziłam dwa, rok temu na wiosnę, jak prawie wszystko Wiem, że rosną w kulkę, ale jak mocno rozrosną się te kulki, a może jednak zamienią się w jajo? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji, jak duże będą docelowo. Od zeszłego roku podwoiły objętość. Slender Silhouette też mam i też nie wiem, jakie będą na szerokość, czy 30 cm czy 80 Póki nikt nie odpowie na to pytanie, czekam na rozwój sytuacji. Pozdawiam

antracyt 12:37, 03 lis 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11848
Martka napisał(a)
Patrzę na tę rabatę już ... oczyma wyobraźni wiosennej.


Zakopałam tu w październiku nadzieję na narcyzowy las



Ach te oczy wyobraźni pomogą nam za chwilę przetrwać zimę
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Martka 12:46, 03 lis 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Zuzo, już pojęłam, że ogrodnik to stan bzika przez 12 miesięcy w roku
Martka 13:01, 03 lis 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Graby wstawiam tu sobie z kronikarskiego obowiązku, zupełnie jak Magara Lubię je nie mniej od buków. Gdyby ktoś pytał



Martka 13:11, 03 lis 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Różankę wstawiam z innego względu, jak to rozumieć, listopad i taka bujność?

Rok temu w listopadzie było tak:
Rumianka 13:52, 03 lis 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10342
Matko, w pierwszych słowach życzę Ci zdrówka, oby to paskudztwo szybko sobie poszło jak najdalej. Niedawno też zmagałam się z jakimś dziadostwem, nazarlam się leków, a dopiero pomógł czosnek z mlekiem i miodem. Ogród jesienny zachęca do spacerów, bo te kolorki wszelkie trwać wiecznie nie będą. Uleca z wiatrem a szkoda. My jeszcze siedzimy na działce póki pogoda fajna. Jedynie to z netem problemy, ale dziś jakoś lepiej. Pozdrawiam i wracaj do formy.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
daredevil 17:08, 03 lis 2022

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Niech będzie ciepło jak najdłużej. Wszystkim na zdrowie, ludzie spalą mniej świństw w piecach...
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies