Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Martka 09:49, 01 lis 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Zuzko, ja muszę spacerować. Od piątku zmagam się z infekcją i nie opuszczam domu. Sadząc żywopłot sądziłam, że pocę się z powodu prac, przyczyny były inne. Dziś mogę wreszcie uznać, że nastąpił przełom i obudziłam się bez gorączki. Ogród umila takie stany jak ten. Nawet imbir z miodem dziś w ogrodzie wypiłam
Martka 09:53, 01 lis 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Cytryna ma co robić do następnych wakacji muszę jej zmienić donicę i podłoże.

Róża Princess Alexandra tonie w wilgoci poranka, ale pąk w gotowości…

Sporobolus jest u mnie w czołówce traw. Dobra alternatywa dla seslerii. Brak wymagań, lubi sucho i słońce.

W warzywniku poplon, gorczyca zasiana w późnym wrześniu.

Rzodkiewka tez nieźle, szpinak nie wyszedł, sałaty niespiesznie. Gdyby je tak jeszcze do donic i do oranzerii…?

Mam pewne zmartwienie, bo brakuje mi szklarni warzywnej i rozpoczęłam dumanie. Samo się rozpoczęło raczej. Niektóre pomysły bywają niebezpieczne ……
antracyt 09:54, 01 lis 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11933
W takim razie szybkiego powrotu do zdrowia życzę. Świeży imbir uwielbiam w każdej postaci, chyba wezmę z Ciebie przykład
Ja sobie na gorsze dni robię kawą (chociaż podobno nie jest wskazana) z mlekiem kokosowym/migdałowym, miodem, kardamonem i cynamonem. Od razu czuję się lepiej
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Martka 10:02, 01 lis 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Dzięki, już jest nieźle.
Tylko świeży imbir Ja też mam imbirowego bzika Napar lubię z cytryną, Miód niekoniecznie, ale przy infekcji traktuję jako lekarstwo.
Kawa z kardamonem i cynamonem - to będzie plan na popołudnie

Roocika 10:56, 01 lis 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7950
Marta, ogród super się prezentuje, z pewnością spacery po nim wskazane. Fabryka mioteł robi wrażenie wygląda

Zdrówka Ci życzę, teraz snują się jakieś jesienne infekcje.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Basieksp 11:33, 01 lis 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10542


Super, że ogród wkręcił Cię na całego, bo dzięki temu możemy podziwiać takie piękne zdjęcia fajnie to wygląda z tymi kropelkami i pajęczynami
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Magara 23:08, 01 lis 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7056
Martko, zdrowiej I ciesz się ogrodem bywając w nim ile się da - na nikogo nie naprychasz, nikogo nie zarazisz, a co się dotlenisz i naoglądasz (a my przy okazji) - to Twoje (nasze )
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Martka 11:29, 03 lis 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Roociko, spacery są krótkie, ale to i tak mini-ratunek, niestety proces dochodzenia do formy nie następuje tak szybko, jak bym chciała. Robię się marudna

Basieksp, cieszę się, że zdjęcie się podoba kolorki jesienne są wdzięczne do fotografowania. Nie trzeba ich dużo, by cieszyły. Zupełnie jak z pierwszymi krokusami, które nawet w niewielkich ilościach powodują, że kwitnie "cały ogród"
Pajęczynki tego dnia były wyjątkowo urocze.

Magaro, nadal tkwię uziemiona i tęsknym wzrokiem podbiegam co chwila do pudełka z przybyłymi czosnkami, marzę o posadzeniu kolejnych zawilców, a tu nic. Krótkie spacery wyczerpują zasoby sił. Rzucam się na czytanie wielu rzeczy na raz, łącznie z fizjologią roślin bo na niczym nie mogę dłużej skupić uwagi, chorobowe ADHD.
Martka 11:38, 03 lis 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Zaczyna przebarwiać się dereń kousa Milky Way. On ma takie naturalnie pofalowane listki? czy tylko z moim egzemplarzem coś nie tak?



Ambrowiec Gumball - w tej niepozornej kulce lubią chować się skrzydlate. Nawet na noc. Gdy podczas pewnego nocnego spaceru po ogrodzie chciałam sprawdzić, czy drzewko ma już stabilny pień, okazało się, że przepłoszyłam mieszkańca...


Bardzo polubiłam miskanta Morninglight za lekkość w odbiorze. Obok niższy Yaka Dance - też miły, ale zostanie na wiosnę przesadzony, ciasno tu.





Martka 11:42, 03 lis 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Patrzę na tę rabatę już ... oczyma wyobraźni wiosennej.


Zakopałam tu w październiku nadzieję na narcyzowy las


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies