Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

edi75 16:47, 14 mar 2023


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2061
Tak przeglądam i przeglądam wasze wpisy i zastanawiam się czy tylko u mnie zima była i ciągle mokro i nie da się nic robić.Pozdrawiam Martuś
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Magleska 17:51, 14 mar 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18449
Martka fajnie się zrobiło bez koreanki nic już nie będzie zasłaniać pięknych róż
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Judith 18:26, 14 mar 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9933
A mnie się „choinka” podobała i to w tym miejscu .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
antracyt 18:26, 14 mar 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Ja też ją lubiłam
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Martka 19:21, 14 mar 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Sylwia, do uprzątnięcia jeszcze daleka droga, ale oby pogoda dopisała. Robiłaś może jakieś badania gleby pod kątem patogenów?

Ewo, tak, miskanty wymagają ciężkiego sprzętu i zacięcia, pierwszy raz dzieliłam. Cieszę się, że podzielasz moją wizję co do widoku na różankę

Wiolu, Haniu, dziękuję, tak zrobię, wybiorę ziemię, zdezynfekuję i przesadzę świdośliwę. Zgrzyt to zgrzyt

Aniu, kuję póki nie ma mrozu i desczu

Dario, jak jest ciepło, to zupełnie inna praca. Przy 2 stopniach i lodowatym wietrze niestety słabo idzie.

Edytko, hej hej po zimie! Wszystko na spokojnie, nie jesteśmy z niczym do tyłu, po prostu jest dopiero połowa zimnego marca, w niektórych ogrodach jeszcze wczoraj leżał śnieg, a ja dopiero zaczynam pierwsze, bardzo wstępne prace porządkowe. Może ogólnie masz mokry teren? U mnie tego problemu nie ma.

Maglesko, też mi to rozwiązanie odpowiada.

Judith, Zuzko, przestrzeń bez niej jest w odbiorze na żywo równie sympatyczna dla mnie była za mocnym akcentem, różankę planowałam z myślą przesadzenia jodły, potem już rozważałam tylko, czy wyciąć czy nie, ostatecznie losy potoczyły się niezależnie od mojej decyzji. To miłe, że lubimy te czy inne widoki w naszych ogrodach, mimo że nie widziałyśmy ich na żywo

Martka 19:30, 14 mar 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Irysy dają pokaz przybyło ich w tym roku w niespodziewanych dla mnie ilościach. Dobrego tygodnia!






An_na 19:37, 14 mar 2023


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1500
Te na drugim zdjęciu to jaka odmiana? Zapragnęłam je mieć
____________________
Ania**Ania na Żuławach
Martka 19:40, 14 mar 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Aniu, tu Iris retic. Purple Hill. Są piękne, jednak na rabacie bardziej odznaczają się te pierwsze, Pixie. Widać je z daleka. Purple Hill są do podziwiania z bliska.
antracyt 19:45, 14 mar 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Och, właśnie o taki efekt iryskowy mi chodzi! Moje posadziłam za gęsto i teraz, z roku na rok idą w masę, ale wciąż na małej powierzchni
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
An_na 19:46, 14 mar 2023


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1500
Martka napisał(a)
Aniu, tu Iris retic. Purple Hill. Są piękne, jednak na rabacie bardziej odznaczają się te pierwsze, Pixie. Widać je z daleka. Purple Hill są do podziwiania z bliska.

Dziękuję
____________________
Ania**Ania na Żuławach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies