Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Martka 19:48, 20 mar 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Zuzko, Maglesko, Agnieszko, Asiu Roociko, Mrokasiu, Judith, MartaCho, Dziewczyny, dziękuję za komplementy pod adresem wiązanki wczesnowiosennej Okno w jadalni już nie potrzebuje donic na parapecie. A irysy na wiosnę to mus musowy


GorAna, miło mi bardzo, że to co piszę jest podczytywane szybko stałam się ogrodową maniaczką, to fakt wczesne iryski są bardzo wdzięczne, namawiam do nadrobienia zaległości z nimi związanych kilka razy oglądałam Twoją wizytówkę i oprócz ogrodu podziwiałam także Twoje kompozycje bukietowe, zaraz robię nalot

Edi, widziałam, jak już się dorwiemy do ogrodów i pogoda wreszcie na to pozwoli, nic nas nie zatrzyma

Darkowa, witaj w moim wątku, miło mi bardzo i rozgość się, zajrzałabym do Ciebie, planujesz wątek?

Haniu, pszczoły hamakowe bardzo mnie rozbawiły, nie sądziłam, że tak się da, na hamaku spijać nektar

Edi, z fenkułem nie polubiłam się jeszcze, ale koleżanka włoska do biegania i gotowania to Skarb
Martka 19:55, 20 mar 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Na fali uniesienia wiosennego zdołałam dziś dokończyć wycinanie staroci. Leciałam jak burza korzystając z wolnego dnia i pogody, jaką pogardzić nie sposób.
Przy okazji pielenie. Straty? Rozdeptałam jeden czosnek ozdobny. Zebrałam w sumie ze trzy m3 suchej masy i mam nadzieję, że przemielę je w międzyczasie. Zostały jeszcze dwie rabaty do opielenia. I potem dorobienie nowych oraz cięcie żywopłotów, wertykulacja i wycięcie szpaleru miskantów, ale tę pracę zostawiam na sam koniec.
Kilka obrazków z prac, bo od kuchni zawsze najciekawiej

Pomocnicy nieocenieni

Pod karmnikiem zbita masa z ziarna - przypominała „sezamki” zebrałam płatami, to miejsce przykryłam kartonem i przysypiałam ziemią… ale spodziewam się, że karma ptasia będzie długo jeszcze atakowała czytaj kiełkowała.

A tu był srylion nano-chwaścikow … chwilowo nie ma żadnego, ale z tym stanem nie należy się bratać…

Tu wreszcie widać z daleka iryski

Na tej rabacie już nie ma ambrowców. Dosadziłam derenia kousa i czekam na kolejny egzemplarz.

Za oranżerią


Czyż można sobie wyobrazić bardziej spełnione powitanie wiosny?
Agatorek 20:01, 20 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Czyli już bliżej niż dalej

Coś się dzieje w szklarni?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Helen 20:04, 20 mar 2023


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8291
Piękne zestawy kolorystyczne, mus nabyć więcej krokusów.
____________________
Helen - Hortensjowo
Martka 20:20, 20 mar 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Aguś, jeszcze nie bliżej, jeszcze 1 dzień na wertykulację, 1 dzień na żywopłoty, 1 na mielenie miskantów i 1 na ogarnięcie kostki, tarasów, umycie oranżerii. To będzie oznaczało zakończenie porządków... ale w planach trzy nowe rabaty/rabatki i ogarnięcie części warzywnej. Ta praca sprawia ogromną frajdę. Edit: w szklarni rzodkiewki i sałaty zaczynają pokazywać liście właściwe. Te ostatnie ciepłe dni zdecydowanie zmieniły obraz.

Helen, też o tym myślę, można dosadzać tak jak robi Alicja i po kilku latach robi się całkiem kolorowo
Agatorek 21:02, 20 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Widzę tworzące się prostopadłościany z cisów

A gdzie posadziłaś gumballe?

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Wiolka5_7 21:09, 20 mar 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470
Przywitałaś wiosnę z przytupem!
Śliczne iryski i krokuski obowiązkowo muszę w końcu kupić i posadzić jesienią! Na takie maleństwa miejsca nie brakuje
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Helen 21:10, 20 mar 2023


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8291
Marta, czy żaluzje masz wewnętrzne? Jeśli tak, jak je czyścisz?
Ja się pokusiłam na żaluzje bambusowe wewnętrzne i teraz je tylko przeklinam, jeśli chodzi o utrzymanie czystości.
Każdy element trzeba przetrzeć, już mnie coś bierze jak sobie pomyślę o sprzątaniu...wrrr.
____________________
Helen - Hortensjowo
Gruszka_na_w... 21:43, 20 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Też, podobnie jak Agnieszce, wpadły mi w oko ładnie formujące się cisowe kostki.
Lubię takie zaokienne widoczki. Buzia się sama do nich śmieje.

Myślałam o tych cisach rosnących za dereniami. Wspominałaś, że one wolno rosną. Mam podejrzenia, że korzenie sąsiadowych świerków przeszły na Twoja stronę i podjadają dobroci przeznaczone dla cisów. Podczytuję ostatnio watek Anitki (Mój azyl na wichrowym wzgórzu). W jednym z wpisów opisywała problem z korzeniami tuj rosnących w blisko szklarenki (2-3 m). Korzenie przerosły aż do podłoża w szklarni. Anita wywoziła ziemię ze szklarni, podcinała te korzenie i na granicy umocowała pionową zaporę.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
ajka 22:09, 20 mar 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3973
Jakie piękne te iryski ! Były w moich planach, ale jakoś o nich zapomniałam. Czy je sadzi się z cebul czy z kłączy? Teraz wiosną mogę je posadzić czy muszę czekać do jesieni? Jakie masz odmiany, przypomnisz?
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies