Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

Pokaż wątki Pokaż posty

DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

Wieloszka 22:18, 27 lis 2011


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
No moje nasiona raczej dobre były z Iławy, a że mam grzeszki związane z niesystematycznym podlewaniem na sumieniu - obstawiam tą przyczynę
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
bogumila 10:32, 28 lis 2011


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
noemi 11:03, 01 gru 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Wieloszka a jak u Ciebie? Trawka coś ruszyła... obserwuję u sąsiada , też siał teraz i podlewa , ale nie widać żeby coś kiełkowało ;-( my jak sialiśmy , w maju, było bardzo mocne słońce dwa lata temu, to przykryliśmy całość geowłókniną biała (tą cienka) , trawa bardzo szybko urosła , ziemia nie wysychała tak szybko, ptaszki nie wyciągały nasion i był taki dobry klimat do kiełkowania ... ale my mamy mały teren, to co innego...ale opłacało się przeprowadzić taką akcję sąsiedzi patrzyli przez okna , jak rozkładaliśmy tą płachtę na ogród szkoda , że zdjęć nie robiłam wtedy, fajnie jest tak po wspominać
____________________
ogród magdalenka
Wieloszka 11:24, 01 gru 2011


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Nadrabiamy zaległości i M podlewa coś, co miało być trawnikiem, co drugi dzień (jak wraca o 19 z pracy, to nie mam sumienia wyganiać go z domu, żeby podlewał) Myśleliśmy o agrowłókninie, ale na myśleniu się skończyło - bo ten kawałek ziemi ma tak ze 3-4 ary...
Syla natchnęła mnie tematem: "Ogród przed i po" więc na poprawę humoru obejrzałam sobie fotki z czasów budowy domu - zaraz wrzucę kilka.
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Pszczelarnia 02:30, 02 gru 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
No to chyba brak systematycznego podlewani (u mnie). Wiosną będzie łatwiej. Chyba
U nas nie jest zimno.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Wieloszka 08:10, 02 gru 2011


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742

Dzięki Danusiu za projekcik - jak zwykle u Ciebie - mistrzostwo świata!!! Tylko to jakaś wersja mini ogródka, a u mnie niestety maxi , więc tak jak jest skopiować się nie da, ale parę pomysłów na pewno Większości zastosowanych przez Ciebie roślin się domyślam. Intryguje mnie natomiast ten jedyny żółty prostokącik i środkowy fragment żywopłotu, pomiędzy serbami (?). Czy to choiny kanadyjskie?
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Domi 08:21, 02 gru 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Żółty trójkącik to pewnie żurawki lub Ilex crenata "Golden Gem" ...
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
ponentasi 08:52, 02 gru 2011


Dołączył: 08 lis 2011
Posty: 44
Czekam na zdjęcia
____________________
Wieloszka 10:51, 02 gru 2011


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
No i okazało się, że na kompie w pracy nie mam zbyt wielu zdjęć
Fundamenty marzec 2009


W trakcie budowy domu:


W trakcie zakładania ogrodu:


Rozrównaliśmy takie hałdy ziemi, a i tak mam w wielu miejscach trawnik typu ":góry i doliny" Cieszyliśmy się wtedy z tych tui jak murzyn szkiełkiem i że zasiana trawka zaczyna wschodzić! A widzicie to bajorko na środku? Żaby tak w nocy kumkały, że nie można było spać


I teraz mniej więcej z tego samego ujęcia:
Tych uschniętych klonów już nie ma

Rabaty wzdłuż wjazdu - do przeróbki.
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
ola 11:19, 02 gru 2011


Dołączył: 04 mar 2011
Posty: 848
Przejrzyście, harmonijnie, schludnie no i domek śliczny.
____________________
Pozdrawiam Ogrodomania Oli
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies