Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

Pokaż wątki Pokaż posty

DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

anula_wn 15:21, 25 lis 2011


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
no ja z chwastami to się wymądrzyłąm, ale ja mam mały ogród... teraz to wyrywam w tzw. międzyczasie, jak rozmawiam np. przez tel. , wychodzę i skubię

Danusia mnie "zabije" ale zima też potrzebna....wiem, ze okropna, długa , zimna i ciemna okrutnie, ale odpoczniemy, poplanujemy i z nowymi siłami wiosną ruszymy !

zimno, nocami zimno i nic nie rośnie. Nie wiem jak z podlewaniem, czy nie za zimno.... ?
____________________
anula mój mały raj na ziemi
Pszczelarnia 15:23, 25 lis 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
A jak zimno u Was? U mnie do -3.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
anula_wn 15:25, 25 lis 2011


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
no któregoś ranka było -5 , ale raz
raczej do -2
a dzisiaj rano było + 4
____________________
anula mój mały raj na ziemi
Elfik 18:04, 25 lis 2011


Dołączył: 06 lis 2011
Posty: 2057
Wieloszko, masz piękną i wykwintnie „wymodelowaną” posiadłość! Ach!
"Moja ogrodowa historia wcale nie będzie oryginalna - napierw budowa domu, potem tworzenie ogrodu metodą prób i błędów, a potem cudem znalezione Ogrodowisko."
Zacytowałam Twoje słowa, bo aż się nie chce wierzyć, że Twój ogród powstał wcześniej, niż obecność w Ogrodowisku. Bo ja widząc pierwsze zdjęcia ogrodu pomyślałam, że w nim czuje się obecność naszej Szefowej Danusi... Jest tak elegancko! I co za przestrzeń!!! O żywopłot od ulicy się martw, tuje rosną szybko, a z doświadczenia wiem, że najważniejsze dla nich jest pierwsze 2 lata. Podlewać, podlewać, podlewać... I zasilić... Strasznie się ucieszyłam widząc fotki Gracilimusa. Właśnie posadziłam maleńką kępkę i jeśli za 2 lata ma wyglądać tak, jak Twoja, to super! . Mój ogródek jest maleńki i właściwie trochę nietaktownie zabiorę głos w sprawie plewienia, ale to, co mówi Danusia, to święta prawda: jak się plewi systematycznie, to przychodzi taki moment – że już nie ma co plewić. Twój kręgosłup to na pewno ucieszy...
Wieloszka napisał(a)
Skoro Wy przez to wszystko przeszłyście, to ja też MUSZĘ dać radę!!!!!

No co Ty... Ty JUŻ dałaś radę!!! A z takimi pomocnikami, jak Twój "osobisty" + koleżanki z Ogrodowiska to wszystko jest pikuś!
Pozdrowionka!
____________________
Ela - Puste pole z wysepką kwiatową
Wieloszka 20:12, 25 lis 2011


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Witaj Justyno - niestety nie pociesza mnie cudze nieszczęście, choćby chodziło tylko o trawkę Po prostu szkoda mi, że poświęcony czas i pieniądze poszły na marne
Anula - wymądrzaj się u mnie ile chcesz i na każdy temat Chętnie posłucham wszystkich mądrości - dzięki nim przekonałam się do likwidacji szmat, choć na samą myśl o tych wszystkich chwastach, które zaatakują mój ogród wiosną już mnie kręgosłup boli
No właśnie czekam na opinię Danusi czy podlewać kolejną dawką zimozielone, bo sama nie wiem, czy nie za zimno. We Wrocku temp.nocą ok.-2, ale u nas na wsi (tylko10km od W-wia) bywało już po -5. Widocznie trawie to nie służy... Ewo, u Ciebie pewnie jeszcze chłodniej
No wiesz Elu, Ty to potrafisz człowiekowi humor poprawić! Ja tu myślę nad zaoraniem całej działki i zaczynaniu od nowa, a Ty mnie tak chwalisz! Zwłaszcza słowami, że mój ogród ma ducha ogrodowiska - to chyba najpiekniejszy komplement!!! Dziękuję Elu i trzymaj za nas kciuki! Jeszcze nie raz będę Ciebie i innych z ogrodowiska prosić o pomoc
Serdeczne pozdrowionka dla Wszystkich
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Elfik 20:41, 25 lis 2011


Dołączył: 06 lis 2011
Posty: 2057
Wieloszka napisał(a)
Ty to potrafisz człowiekowi humor poprawić!..........
.........
będę Ciebie i innych z ogrodowiska prosić o pomoc

Kochana! w kwestii pierwszej - do usług!
Ale wiedza ogrodnicza u mnie .... jak ziarnko maku.........
____________________
Ela - Puste pole z wysepką kwiatową
Gardenarium 21:14, 25 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Radzę w sprawie trawnika z siewu:

Mieszanka nasion trawnika składa się z kilku gatunków traw. Czas ich wschodu nie jest jednoczesny, niektóre po 3 dniach inne dłużej.

Siejemy trawę, podlewamy albo leje deszcz i nasionka zaczynają wschodzić - inne dopiero pęcznieją i nabierają wigoru. Leje - dalej wschodzą następne, przestaje lać, nasionka napęczniałe zasychają inne już w ogóle nie wschodzą.

To mylne myślenie, że jak zaczyna wschodzić to wszystko w porządku i nie trzeba już podlewać.

Moim zdaniem winny jest brak podlewania, przecież mnie trawniki wschodziły nawet w grudniu
To jest najprawdziwsza prawda w ogrodzie rezydencja ze stawem - było w Mai nawet pokazywane że wzeszła.

Zdjęcia 22.11.2009 - oto posiana trawa



No i ta trawa wzeszła w grudniu, bo jechałam się rozliczyć 8 grudnia i zazieleniło się a były przymrozki.
Ale chodziło podlewanie.

Ten rok jest bardzo suchy jesienią, ani kropli więc jak trawa ma wzejść?
Podlewała się? jeśli podlewała i nie wzeszła to winne są nasiona.

Ziemia jest sucha czy mokra tam gdzie nasiona???
Radzę podlewać tam gdzie posiane
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Wieloszka 21:41, 27 lis 2011


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Danusiu, na 100% wina braku podlewania Na początku było podlewane regularnie, ale potem... ech, szkoda gadać! Od jutra nadrabiamy zaległości w podlewaniu, od wtorku ma padać, a temp.+8. Może jeszcze uda się uratować ten trawnik. Sami jesteśmy sobie winni
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Wieloszka 22:04, 27 lis 2011


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
elkatei napisał(a)

Ale wiedza ogrodnicza u mnie .... jak ziarnko maku.........

No już nie bądź Elu taka skromna... Twój ogród jest najlepszym przykładem Twojej wiedzy ogrodniczej
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
tyna 22:13, 27 lis 2011


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
Jeśli chodzi o trawę-podlewana, średnio co dwa dni.....myślę, że to wina nasion z tzw. firmy krzak......e tam, niedługo wiosna, będzie co robić
No, dość tej prywaty tutaj....uciekam
____________________
pozdrawiam :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies