Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

Pokaż wątki Pokaż posty

DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

sylwia_d 14:27, 15 lis 2011


Dołączył: 14 lis 2011
Posty: 73
Wieloszka witam sąsiadkę

założę wątek w wolnej chwili, obiecuje
tylko zdjęcia wygrzebie
____________________
Mały ogród w wielkim mieście
aga_pe 08:44, 16 lis 2011


Dołączył: 13 wrz 2011
Posty: 2292
hehe, oj to będziemy się odwiedzać

Wrocław znam najbardziej w tej części. I też mam rodzinkę na Zakrzowie
____________________
Aga - Niewielki kawałek wsi pośrodku lasu
anula_wn 12:30, 25 lis 2011


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
Agnieszko, wpadłam z rewizytą i opadła mi szczęka! masz fantastyczny ogród! piękne proste linie, nasadzenia pczekaj jak wszystko podrośnie, to zrobi się bardzo przytulnie

co do chwastów, to przy takim dużym ogrodzie to może być problem, ale faktycznie systematycznie wyrywanie daje efekty ! wiem, bo powrocie z wakacji w ogóle (!) nie miałam chwastów, a sporo osób na forum pisała, że im ogrody zarosły...

Jak pisałam u siebie, rysuj plan, nasadzenia i będziemy zimą podpowidać wszyscy , każdy tu aż rwie się do pomocy!
____________________
anula mój mały raj na ziemi
Wieloszka 12:45, 25 lis 2011


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Dzięki Anula za podniesienie na duchu Chwalić Boga chwasty chwilowo przestały rosnąć Będzie wreszcie czas na złapanie oddechu i planowanie... W przeciwieństwie do większości forumowiczów (mam nadzieję, że mnie nie zlinczują ) czekam nie na wiosnę, lecz na zimę - odpocznę i wreszcie zrobię konkretne plany - a wtedy........ będę czekać na wiosnę z niecierpliwością
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Gardenarium 12:55, 25 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A dla mnie zima nie istnieje, unikam tego słowa jak tylko mogę.
A ja się zapytam o ogrodnika Wieloszki...co tam słychać, niech wie że o nim myślimy
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 12:57, 25 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeszcze się wypowiem co do pielenia. Wierzcie mi, na początku trzeba się przyłożyć i zrobić cały ogród od ręki, potem systematycznie co tydzień przelecieć po całości, a potem już tak nie będzie i tylko kontrola co tydzień... z górki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Wieloszka 14:03, 25 lis 2011


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
gardenarium napisał(a)
Jeszcze się wypowiem co do pielenia. Wierzcie mi, na początku trzeba się przyłożyć i zrobić cały ogród od ręki, potem systematycznie co tydzień przelecieć po całości, a potem już tak nie będzie i tylko kontrola co tydzień... z górki

Danusiu, lejesz miód na me serce, czy raczej kręgosłup Szmaty już z kilku miejsc usunięte - m.in.spod klonów, 6 z nich zachorowało na wertycyliozę i musiałam je usunąć z ogrodu. Na wiosnę reszta szmat, no i wtedy będę się musiała "przyłożyć" - dokładnie tak jak piszesz.
A mój ogrodnik w sobotę usuwał szmaty i klony, pomagał przy podlewaniu - no generalnie zapracowany chłopak podlanie wszystkich zimozielonych zajęło nam 2 soboty, a i tak wsiąkła ta woda jak w gąbkę i zastanawiam się, czy nie powinnam zrobić drugiej rundy. Lałam sposobem Syli - po 60 sekund pod każdą thuję (ok.20-25 litrów), po 30s. pod mniejsze rośliny - ale czy to wystarczy? Danusiu, jak myślisz?
Niestety tak pieczołowicie posiana i podlewana trawka nie wzeszła Może za mało podlewana, albo nie lubi nocnych przymrozków?
No i tak w ogóle płaczemy nad naszymi klonami - mieliśmy mieć z nich aleję dojazdową do domu, a w przypadku wertycyliozy, nie można posadzić w to samo miejsce drzewa liściastego. Teraz mamy kolejne miejsce do całkowitego przeplanowania i do przesadzenia mnóstwo roślinek Zrobię w sobotę zdjęcia - może coś poradzisz, Danusiu...
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
tyna 14:14, 25 lis 2011


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
Wieloszko, nie jestes osamotniona, jeśli chodzi o trawę, u mnie też nie wzeszła, mimo, że pazdziernik i początki listopada były ciepłe ale to pewnie Ciebie i tak nie pociesza
____________________
pozdrawiam :)
Pszczelarnia 14:29, 25 lis 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Nie pociesza ale u mnie tak samo. Noce za zimne.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
GabiK 14:51, 25 lis 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Fakt, ja nic nie dosiewałam, ale stara trawa też już nie rośnie.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies