Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

Pokaż wątki Pokaż posty

DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

agniecha973 19:21, 15 paź 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Wow. Jestem pod wrażeniem planów. Zapowiada się naprawdę świetnie!
Kurcze, u Ciebie te rabaty wychodzą takie schludne, czyściutkie, już gotowe na cacy. Ja tak nie umiem, u mnie wszędzie byle jak odwalone
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Wieloszka 19:36, 15 paź 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
magnolia napisał(a)
jedyne nad czym bym się zastanawiała to czy nie pomieszać berberysów bagatele z tawułami- w masie berberysów 'sypnąć' tawułami. Ale wiesz, ja mam taki skręt w tym kierunku, a po twojemu tez będzie łądnie. Tylko wtedy pamiętaj żeby wrzosy ułożyć tak zeby odcinały się od berberysów- przed nimi jaśniejsze i od tawuł-przed tymi ciemniejsze ( listki ciemniejsze)

Pomyślałam o posadzeniu berberysów w plamie, na tle z cisów, bo one małe i kolorystycznie nie odcinają się mocno od kory. A co do wrzosów miałam dokładnie taki pomysł: na tle berberysów wrzosy o fioletowych kwiatach i żółtozielonych listkach, później wrzośćce, przed tawułami wrzosy o ciemnozielonych listkach. Nie szukam już wg nazw odmian, bo u nas to niemożliwe - na wygląd po prostu
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Wieloszka 19:38, 15 paź 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
bociek napisał(a)
O raju, jak pieknie wyszlo... Aga, cudo, brzozki sliczne i te trawki. Bardzo dorodne miskanty

I za to lubię miskanty - nie muszę cackać się z nimi i prosić, żeby rosły
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Wieloszka 19:41, 15 paź 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
agniecha973 napisał(a)
Wow. Jestem pod wrażeniem planów. Zapowiada się naprawdę świetnie!
Kurcze, u Ciebie te rabaty wychodzą takie schludne, czyściutkie, już gotowe na cacy. Ja tak nie umiem, u mnie wszędzie byle jak odwalone

Aga, żebyś Ty wiedziała ile mam problemów z roślinami Ostatnio wszystkie bukszpany w żwirowym kole, z którego byłam tak dumna, były przesadzane, bo zżółkły Jeśli to Cię pocieszy - z bliska nic nie wygląda "na cacy" Jeno mi Szefowa marudzić zakazała
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
agniecha973 19:43, 15 paź 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
ana_art 20:29, 15 paź 2012


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Joaska napisał(a)

Bardzo estetyczna rabata, podziwiam twoją konsekwencje w prostocie rabat.
Ślicznie jest.
jest cudnie, a jak dodasz to co planujesz będzie bosko. Wydaje mi się, że to że są pomieszane wysokościową dodaje im smaczku. Jak ja ubolewam nad tym że nie mam większej przestrzeni....
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Wieloszka 20:42, 15 paź 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Aniu chętnie się podzielę z Tobą przestrzenią
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Wieloszka 21:23, 15 paź 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Moja lawenda miejscami jeszcze kwitnie pojedynczymi kwiatostanami i nawet miskant gracillimus nieśmiało się chwali swoim kwiatkiem

Kulki bukszpanowe przy tarasie mają zieloniutkie przyrosty

____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Pszczelarnia 21:57, 15 paź 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ojojoj. Dobrze, że zakazała. Szefowa. Narzekać.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:00, 15 paź 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Wieloszka napisał(a)
Ev, Amistar jest na choroby grzybowe (nie mogę wciąż używać Topsinu, bo się wredoty uodparniają) Robiłam deszczyk m.in. czerwonemu klonikowi przy tarasie, bo go mączniak zaatakował jak każdej jesieni A siarczan potasu to taki nawóz do stosowania przy niedoborach potasu u roślin, ale już jesienią, kiedy nie można używać innych nawozów (azotowych).


Czy jak jest niedobór potasu u bukszpanów, to im się końcówki listków złocą? Takie obrzeża robią?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies