Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

Pokaż wątki Pokaż posty

DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

Wieloszka 10:25, 16 paź 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
No ja też czekam, aż się wreszcie odstresują i zaczną wyglądać Ale dołujące to jest, że tyle pracy, zabiegów, a te ch...ry niewdzięczne wciąż nieładne
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
noemi 10:33, 16 paź 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Zrobiłam sobie przerwę na kawę i podczytuje plany ...Aga na wiosnę musimy się zorganizować i ruszyć do Wawy po małe co nie co a przede wszsytkim po próchnice ...wydaje mi się , że miałybyśmy gotowy "materiał" do przemieszania z naszą super gliną ... no czemu tego nie ma u nas !!!!
... a co do bukszpanów, to moje plantacyjne rosną super w przed domem ... nawet ten jeden zalany się pozbierał ... pewnie składa się na to wiele czynników , że raz rosną super a raz nie , pamiętasz te bryły korzeniowe?...sama glina , taka żółta , zero ziemi ....nie kumam
____________________
ogród magdalenka
magnolia 10:36, 16 paź 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Wieloszka napisał(a)


Dzięki Magnolio A nie będzie to źle wyglądało, jak na całej dłuuuugiej rabacie (w sumie kilkanaście metrów) będą same Gracillimusy w rzędzie, wzdłuż żywopłotu (bo pod wiśniami też są, na lewo od brzóz). A może Morning Light? Podobne do grac.,ale jednak inne?


Dla mnie to jest super efekt takie jednorodne łany- najlepszy.
Ale Tobie może przekadzac taka jednorodność, tego nie umiem ocenić.
Do brzóz im zieleńszy miskant tym lepszy, bo mocniej kontrastowy.

Lubię jednorodne łany Chodziło mi o to, żeby nie było nudno w tym pośrednim piętrze. A gdybym dała za brzozami miskanty, a pomiędzy brzozami tymi z tyłu - po 2 derenie? Czy to już będzie za pstrokato (mając w pamięci dolne, kolorowe piętro)?


Tzn ten pas miskanta byłby przecięty dereniami? czy inaczej, ? Nie łapie tego?
Myślę że mozna połaczyc miskanty z dereniem.
____________________
magnolia 10:39, 16 paź 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
dziewczyny możecie rozgarnąć korę przy bukszpanach i podsypać im popiołu drzewnego z kominka- odkwasi ziemie, jest antyseptyczny, wiec trochę odkazi, a jak sie zacznie rozkładać to doda mikroelementów bukszpanom. Tylko wiecie- nie wiadrami pod każdą sztukę, po troszku, po 2 garści.
____________________
anula_wn 10:42, 16 paź 2012


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
noemi napisał(a)
Zrobiłam sobie przerwę na kawę i podczytuje plany ...Aga na wiosnę musimy się zorganizować i ruszyć do Wawy po małe co nie co a przede wszsytkim po próchnice ...wydaje mi się , że miałybyśmy gotowy "materiał" do przemieszania z naszą super gliną ... no czemu tego nie ma u nas !!!!
... a co do bukszpanów, to moje plantacyjne rosną super w przed domem ... nawet ten jeden zalany się pozbierał ... pewnie składa się na to wiele czynników , że raz rosną super a raz nie , pamiętasz te bryły korzeniowe?...sama glina , taka żółta , zero ziemi ....nie kumam


dawno mnie u Agi nie było, zaglądam , a tu takie super plany! Madzia, genialny plan !
tak tak tak! po próchnicę do Wawy i do Anuli na kawę, ciacho i plotki

moje bukszpany plantacyjne, co mi je Marzenka kupowała, są ok ! nic im (tfu tfu!) póki co nie jest !
zobaczymy na wiosnę...
____________________
anula mój mały raj na ziemi
anula_wn 10:43, 16 paź 2012


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
magnolia napisał(a)
dziewczyny możecie rozgarnąć korę przy bukszpanach i podsypać im popiołu drzewnego z kominka- odkwasi ziemie, jest antyseptyczny, wiec trochę odkazi, a jak sie zacznie rozkładać to doda mikroelementów bukszpanom. Tylko wiecie- nie wiadrami pod każdą sztukę, po troszku, po 2 garści.


Magnolio, a czytałam, ze pod lawendę też popiół ? prawda to?
____________________
anula mój mały raj na ziemi
magnolia 10:47, 16 paź 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
tak, tak pod lawendę też Aniu
____________________
anula_wn 10:52, 16 paź 2012


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
dziękuję ! to dosypię i przy okazji na wszelki wypadek pod bukszapnki, bo są obok
____________________
anula mój mały raj na ziemi
Mala_Mi 10:53, 16 paź 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Marzena2007 napisał(a)



Zdjęcie jak porasowane pzrzez photo shopa!!! idelane!!

Ja bym zostawiła te gracimillusy (czy jak one się nazywają ) ale posadziłabym je pomiędzy brzozami. Zebrinusy są dla mnie mniej eleganckie, rosną u mnie w ogrodzie i lekko mnie denerwują. Jesli planujesz więcej innych zestawień to warto stonowanego miskanta. Ale derenie też piękne, weź człowieku i się zdecyduj????
Czekam na dalsze decyzje. Jest pieknie a będzie cudownie.


Jak z fotoszopa... cudnie...
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 10:58, 16 paź 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
I zapamiętać.. popiół pod lawendę i bukszpany......
Co to glina też wiem... i u mnie też nie ma takiego dobra w ogrodniczych jak w Warszawie... za to kupuję piach...
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies