Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

Pokaż wątki Pokaż posty

DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

Milka 11:01, 16 paź 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Te rady z popiołem bardzo dobre; my wykorzystujemy popiół z ogniska i oczyszczamy z resztek spalonych gałęzi i sypiemy wszędzie, tak po 2 - 3 garście; na początku to był sposób na ślimaki bez skorupki, ale potem okazało się, ze pomaga roślinom, a ślimakom nie szkodzi;
Aguś podczytuję twoje plany, uczę się przy okazji i zobaczymy, co potem u siebie wymyślę
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Wieloszka 11:10, 16 paź 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
noemi napisał(a)
Zrobiłam sobie przerwę na kawę i podczytuje plany ...Aga na wiosnę musimy się zorganizować i ruszyć do Wawy po małe co nie co a przede wszsytkim po próchnice ...wydaje mi się , że miałybyśmy gotowy "materiał" do przemieszania z naszą super gliną ... no czemu tego nie ma u nas !!!!
... a co do bukszpanów, to moje plantacyjne rosną super w przed domem ... nawet ten jeden zalany się pozbierał ... pewnie składa się na to wiele czynników , że raz rosną super a raz nie , pamiętasz te bryły korzeniowe?...sama glina , taka żółta , zero ziemi ....nie kumam

Madziu, te plantacyjne bukszpany nie miały gliny w korzeniach, tylko taką zwykła, jasną, polną ziemię. Glinę to mają u mnie... Ale masz rację - wiele czynników wpływa na ich stan, widocznie u mnie następuje kumulacja złych dla nich warunków. Musze się uzbroić w cierpliwość i czekać, aż im się poprawi...
No a na wiosnę - no mus do Wa-wy na zakupy pojechać, zwłaszcza po próchnicę
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Wieloszka 11:17, 16 paź 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
magnolia napisał(a)

Lubię jednorodne łany Chodziło mi o to, żeby nie było nudno w tym pośrednim piętrze. A gdybym dała za brzozami miskanty, a pomiędzy brzozami tymi z tyłu - po 2 derenie? Czy to już będzie za pstrokato (mając w pamięci dolne, kolorowe piętro)?


Tzn ten pas miskanta byłby przecięty dereniami? czy inaczej, ? Nie łapie tego?
Myślę że mozna połaczyc miskanty z dereniem.

Z tyłu długi pas miskantów, a przed nim : brzoza - 2 derenie - brzoza -2 derenie - brzoza
Chyba, żeby jakoś to połączyć w jednym pasie za brzozami np.: 3 miskanty - 1-2 derenie - i tak powtórzyć ze 2-3 razy.
Ale w ogóle mój pierwszy najpierwszy pomysł na to pole pod brzozami to były nieregularnie porozrzucane Danici (mam 10szt.) z trawami (ale miskanty za wysokie). Coś podobnego było na "Zieleń to życie". Tylko u mnie już jest tło z thuj, za dużo by było tych thuj... Ajjjj, zaśmiecam temat
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Wieloszka 11:19, 16 paź 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
magnolia napisał(a)
dziewczyny możecie rozgarnąć korę przy bukszpanach i podsypać im popiołu drzewnego z kominka- odkwasi ziemie, jest antyseptyczny, wiec trochę odkazi, a jak sie zacznie rozkładać to doda mikroelementów bukszpanom. Tylko wiecie- nie wiadrami pod każdą sztukę, po troszku, po 2 garści.

Oooo! Super dobra rada! Spróbuję, zwłaszcza że teraz sezon "kominkowy" się rozpoczął
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Wieloszka 11:22, 16 paź 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
anula_wn napisał(a)


dawno mnie u Agi nie było, zaglądam , a tu takie super plany! Madzia, genialny plan !
tak tak tak! po próchnicę do Wawy i do Anuli na kawę, ciacho i plotki

moje bukszpany plantacyjne, co mi je Marzenka kupowała, są ok ! nic im (tfu tfu!) póki co nie jest !
zobaczymy na wiosnę...

Anula, jak już się wybierzemy w Wasze strony, to masz nas na głowie - na 100%
A bukszpany niech rosną! Dobrze, że chociaż Tobie!
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Wieloszka 11:31, 16 paź 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
asc napisał(a)
I zapamiętać.. popiół pod lawendę i bukszpany......
Co to glina też wiem... i u mnie też nie ma takiego dobra w ogrodniczych jak w Warszawie... za to kupuję piach...

Patrząc na Twój BUJNY ogród - w życiu bym nie powiedziała, że on na glinie . Tak sobie myślę, że u mnie na początku, przy zakładaniu ogrodu za mało rozpiaszczone było...
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
anula_wn 11:46, 16 paź 2012


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
i tak trzymac ! bo pewnie będziecie chciały do Danusi, do Gabi......
więc może od razu kilka dni zapolanujcie!
____________________
anula mój mały raj na ziemi
magnolia 11:50, 16 paź 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Wieloszka napisał(a)

Z tyłu długi pas miskantów, a przed nim : brzoza - 2 derenie - brzoza -2 derenie - brzoza


Tak chyba fajnie by było, ale popatrz czy zmieszczą się tak derenie żeby zostało przestrzeni, żeby widać było tło z miskantów. Żeby nie wypełniły całej przestrzeni między brzozami.

One byłyby już między cisami, tak? Być może wystarczy 2 szt i 1 szt. dalej.

Kurcze, nie jestem pewna, czy nie za kolorowo, nie za dużo już z tym przodem, bogatym jednak. Bo do przodu w tej formie jesteś przywiązana?



____________________
Wieloszka 11:51, 16 paź 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Anula kochana - do wiosny daleko, wszystko zdążymy zaplanować Ciebie nie ominiemy!
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
noemi 12:22, 16 paź 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
A widzisz, ja myślałam, że to taka glina ... a to ziemia polna... ok... dzięki za uświadomienie ...

Anula z Tobą kawka byłoby super
____________________
ogród magdalenka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies