Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

Pokaż wątki Pokaż posty

DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

Wieloszka 14:49, 15 paź 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Joasia konsekwencja mi bokiem wychodzi Najgorzej z połączeniami rabat - np. tu mam problem co posadzić między brzozami a wiśniami "pissardi", za żywopłocikiem bukszpanowym, bo trawy zostaną przesadzone.
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Gabisia 15:03, 15 paź 2012


Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 3919
Agniesiu, PRZECUDNY ten zakątek brzozowy i tak fajnie z perspektywą pomyśleliście, że te większe z przodu.
Miodzio!
Ogólnie wszystkie Twoje rabaty bardzo do mnie przemawiają

Moje brzózki też takie chudzieńkie, ale wiosną je podkarmimy i będziemy śledzić nawzajem jak się zagęszczają

Ja też marzyłam o dereniach Ivory Halo, ale dostałam jedynie małe Elegantissimy w ZC i będę cierpliwie czekać, a one podobno szybko rosną.
Też mi zawsze żal patrzeć jak w Wawie takie cudne rośliny a u nas trzeba pielgrzymować od punktu do punktu, żeby cokolwiek ustrzelić.
A już jesienią, to totalna bieda!

Pozdrawiam!
____________________
Ogród Gabisi - tylko dla roślin o mocnych nerwach ***** Wizytówka 2014
Milka 15:09, 15 paź 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
nieszka napisał(a)

Agniecha, Madżenka, Bociek, Julita, Gosia(malwes), Anita, Syla, Noemi dzięki kochane za wszyyystkie pochwały - jesteście stanowczo zbyt wyrozumiałe - to demotywujące
Dla Was taka szybka poranna fotka komórką:

Bardzo mi się również podoba - i wcale nie dlatego że jestem wyrozumiała


wspaniała praca, a brzozy rewelacyjne; czytałam co chcesz posadzić, pamiętam mniej więcej nawet z ostatniej wizyty, bo trochę o tym planie wtedy już mówiłaś; będzie bardzo fajnie, bo u ciebie w przeciwieństwie do mnie, jest konsekwencja
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Wieloszka 15:17, 15 paź 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Gabi, nie wiem, czy M. jak sadził brzozy myślał o "perspektywie" Ja bym raczej te wyższe dała z tyłu, ale że wyższych były 2szt. - dał z przodu... Mam nadzieję, że teraz się przyjmą a wiosną ruszą
Masz rację, że u nas bieda z roślinami Tzn. jest ich niby dużo wszędzie, ale nie te konkretnie co chcemy. Jakieś takie mamy wyśrubowane wymagania
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Pszczelarnia 15:33, 15 paź 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Wieloszko, jeszcze nie dotarłam do odpowiedzi w sprawie ew. reklamacji drzewnych.

Co do rabaty - świetnie. Ja bym tylko przy tych brzozach dała coś większego, berberysiki i tawułki wybrane przez ciebie są takie małe. A brzozy rosną szybko wysoko, takie patyki (fajnie, że są w zagajniku). Na Twojej przestrzeni widzę coś większego jako piętro pośrednie. Ale może wtedy nie będzie tej geometrii? Nie wiem ........ Będzie, bo derenie świetnie się tnie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
magnolia 18:48, 15 paź 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Ślicznie jest, bardzo piękna ta rabata.

Co do Twoich planów- z miskantami będzie pięknie, bardziej zwiewnie niż z dereniami.
Tylko dociec nie mogę, dlaczego chcesz wymienić graciallimusy na Variegatusy? Grac sa bardziej drobnolistne, przez to dla mnie jeszcze lepsze niż Variegatusy. Do tego przy grac pnie będą bardziej kontarstowały niż przy Variegatusach
Pięknie by było, szczególnie że przed nimi masywne, mocne plamy cisów, jeszcze z przodu też mocne, wyraziste berberysy i tawuły.
____________________
Wieloszka 18:50, 15 paź 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Pszczółko - odpowiedziałam Ci na 310 stronie.
Co do rabaty - piętrem pośrednim pomiędzy wysokimi patykami mają być miskanty lub derenie na tle żywopłotu z thuj, a potem jeszcze niżej cisy summergold i dopiero berberyski i tawułki i wrzosy... Ale sama jeszcze nie jestem pewna, czy to będzie grało...
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
magnolia 18:51, 15 paź 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
jedyne nad czym bym się zastanawiała to czy nie pomieszać berberysów bagatele z tawułami- w masie berberysów 'sypnąć' tawułami. Ale wiesz, ja mam taki skręt w tym kierunku, a po twojemu tez będzie łądnie. Tylko wtedy pamiętaj żeby wrzosy ułożyć tak zeby odcinały się od berberysów- przed nimi jaśniejsze i od tawuł-przed tymi ciemniejsze ( listki ciemniejsze)
____________________
bociek 18:53, 15 paź 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
O raju, jak pieknie wyszlo... Aga, cudo, brzozki sliczne i te trawki. Bardzo dorodne miskanty
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Wieloszka 19:01, 15 paź 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
magnolia napisał(a)
Ślicznie jest, bardzo piękna ta rabata.

Co do Twoich planów- z miskantami będzie pięknie, bardziej zwiewnie niż z dereniami.
Tylko dociec nie mogę, dlaczego chcesz wymienić graciallimusy na Variegatusy? Grac sa bardziej drobnolistne, przez to dla mnie jeszcze lepsze niż Variegatusy. Do tego przy grac pnie będą bardziej kontarstowały niż przy Variegatusach
Pięknie by było, szczególnie że przed nimi masywne, mocne plamy cisów, jeszcze z przodu też mocne, wyraziste berberysy i tawuły.

Magnolio, tak liczyłam na to że zajrzysz Gracillimusy rosną za wiśniami pissardi i dokładnie 4szt.brakuje - tak prawie obok rabaty brzozowej, na lewo. Dlatego chciałam te 4szt. przesadzić. A Variegatusy przy brzozach zachwyciły mnie w ogrodzie z lustrem - choć tam są też inne trawy. A derenie z kolei przyszły mi do głowy, bo mają czerwone, ozdobne zimą pędy no i są mało wymagające Cisy mam do przesadzenia z innego miejsca (7szt. ok.90cm średnicy, ale takie bardziej krzaczory nieuczesane - jakoś mi pasują do tych brzóz). Berberysy (11szt.) i tawuły (10szt.) też muszę przesadzić z innej rabaty i tak je trochę tutaj upchnęłam. A i jeszcze mam 10szt. dużych już thuj Danica (tak ok.60cm średnicy) - też do zagospodarowania. Ale tak myślę, czy nie poczekać z tym do wiosny, bo już mało czasu na te przeprowadzki zostało...
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies